DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

Attack of (Dis)harmony - Valentýnská emo party v Black Shadows

24. února 2009 v 9:38 | green sister |  Reporty
Opět se Sachetem přicházíme jako blázni a jsme první dva platící. Uvnitř je zima jako kráva, páč "plynový fukáro", které mělo sloužit jako topení, foukalo studený vzduch... Počkalo se ještě hoďku na dalších 15 platících a začlo se hrát.
První ploužáčky nám zahráli Nocturnal Emission (Bentzen), kteří se mi líbí čím dál, tím víc. Zase podali parádní výkon. Opravdu mě to nabíjí, a to i přesto, že nejradši ze všeho mám disco. Mají prostě obrovský........................................................................................ (im)potenciál. Chápete?...
Psala jsem si ten večer poznámky, takže jedem popořadě. Jo a především musím pochválit pana zvukaře, páč stopro věděl co má dělat a dělal to. Zvuk byl perfektní.
Jako druzí hráli Tredis Harm-Any (Náchod), tři páni, nevím odkud-teď už jo, ale šikovní. Sachet říkal, že je to "kej technickej death". Mě teda death moc neříká, ale tohle mě fakt ba. Basák měl ruce jako dva pavouky (teda ne že by měl na jedné ruce osm prstů), zírala jsem na něj celou dobu a stále to nemohla pochopit. No... Snesla bych u bicích v průměru víc uderů, ale Sachet říkal, že je to záměr, že to nemá být skočné, přestože basa mi byla punkovou příchutí blízká hodně.
Byla tam fakt zima (mám to v poznámkách několikrát, tak to i několikrát přepíšu, abyste věděli, jaký to bylo utrpení, gdyž jste tam nigdo nebyl!!!). Pak někoho napadlo vypnout ten fukar, tak se to trošku ohřálo. Jo a Anngus už má zase dost :D Mimochodem na dveřích BS byl oční skener, doposud jsem si byla jistá svým soukromím, teď se ale trošku bojím, že jsem v evidenci nějakých nebezpečných psychopatů (u vstupu byli NE), tak vám nevím...
Třetí hráli Nekrolog (Č. Kamenice), které jsem slyšela poprvé "vcelku". Sachetův názor je, že Nekrolog je "kovej oldschool-death, death-trash", takže pán, co řval něco o "pořádným blacku" buď provokoval, nebo byl mimo. Taky mě bavili, byla tam (i přes 17 platících) dobrá energie. A vážně dobrej zvuk. Blond kytaristé to mají těžké... vždy mi připomenou vlasatou mrchu z Adam´s family, taky mě napadlo, že Levi (promiň, jestli jsi s "w") musí mít z těch sypaček stehna jako rychlobruslař. Jako jak je velikej... ještě k tomu.... E. gaga.
"Šťastnýho Valentýna, do piči." křičel Barny, gdyž hráli Nekrolog love song jen pro něj. Hláška to není dvakrát okouzlující, ale slyšet slova "Valentýn" a "piča" v jedný větě mě pobavilo.
Ne že by mi občas nesedla eteričtější muzika, ale Rays of the sun (myslím taky Kamenice) mi tentokrát opravdu nesedli. Sachet říkal, že to je "kej doom-rock". Kytara mě ba, basa se mi líbila, ale zpěvačka, i přes svůj příjemný projev, zatloukala s každou písní další hřebík do mé pomyslné rakve, ale tak to asi má v doomu být. Možná to bylo jen jinak nazvučený, ale hlas mi přišel monotónní, bez dynamiky, myslím, že trocha vzteklejších tónů by to opepřila.
Pán, co řval "black!!!" se nevzdal a při nástupu Pikodeath řval dál. Já s Lukášem jsme se toho chytli a počli (díky nevalné "white power" pověsti klubu) tvořit povídku o pánovi, co přiběhne, začne řvát: "Jakej black, debile? Jedině white!!! GDO je tady black!!!" a rozkope nás všechny na sračku... postupně jsme se dostali k pánům s bílou kápí a povídku dále rozvíjeli, pak to skončilo na tak prostých slovech, jako "oBLEK" atp. Sachet se chytil ještě prostšího "Pššššš", vždy gdyž Pikodeath dohráli zvukovku, prý mu přišlo vtipné, jak je pokaždé ticho... Potom to Lukáš rozťal slovy: "Pšššš, ten oheň hoří moc nahlas!!!" (Pikodeath měli po stranách pochodně...) a pánové z Liberce mohli začít regulérně hrát :) Bavili mě, (jak jinak ten večer - dnes mě asi natruc Valentýnovi baví vše prasecké) Je to "kej trash-grind" jak jsem sama dokázala odhadnout, Sachet potvrdil. Bubeník byl vostrej, vostrej, vostrej. Zpěvákovi pláštěnka střihu "áčko" slušela, s plynovou maskou mi připomínal to zvíře, co vymetá chobotem, ve kterém má třímetrový jazyk, termitiště. Jo... mravenečníka. Takže vše v pořádku.... jo, ale vlastně pochodně "žraly" poslední zbytky kyslíku, myslela jsem, že omdlííííím, aáaáaaá...
O "faktu" (teda tak to bylo podáno), že má Anngus "špinavé šortky" a "nateklý lalok" jsem se radši nepřesvědčovala...
Poslední kapela, In Articulo Mortis (Hořovice), mě bavila taky. Pan zpěvák, i přes svůj miloučký obličej, vyluzoval díky goaudímu mutátoru hlasu (odborný název neznám) výborné bahno. "kej death, mno..." Sachet je dnes dvorní škatulkátor. Kytarista drží blonďaté prokletí mrchy z Adam´s family.
Přesto, že nejsem příznivcem metalu, mě sobotní komorní večer (24 platících) nadchnul, líbilo se mi vše a všichni byli dobří, obzvláště to platí na bicáky. Každá kapela mě něčím zaujala, a dokonce jsem byla u všech schopná odlišit jednotlivé písně. Nevím, dostávám se snad do dalšího prostoru nasranosti, že dokážu celý večer poslouchat metal? Nebo to bylo tou "láskyplnou atmosférou" ? Každopádně klukům z Nekrologu děkuji za příjemný večer a snad příště v mnohem větším počtu. Nevím, zda to pomůže, ale: ŽÁDNÍ NÁCKOVÉ TAM NEBYLI!!! A JESTLI JO, TAK TO BYLI ONI, GDO SE TEN VEČER BÁL!!! Takže až bude akce příště, tak prosím nemějte strach... :)
Jo a ještě jeden zajímavý postřeh (teda pro mě): Z příjemného, poklidného, komorního večera jsme šli vyzvednout dva kamarády a jednu kámošku na ples obchodky, který se konal na Střeláku. Můžu vám říct, že jsem se opět přesvědčila o tom, že pankáči, metloši, dredky a jiný "obludky" jsou ti nejmorálnější lidé. Gdyž jsme totiž vešli do vestibulu a krapet se rozkoukali, spatřili jsme sodomu-gomoru, ze sexy maturantek byly laciné děvky, z jejichž make-upu se stal warpaint (nebo jak se to obé píše, ani jedno mi není tak blízké), nedivila bych se, gdybych sem-tam zahlédla nějakou tu "uvolněnou" kozičku, atp. Z jejich protějšků byli uslintaní "těžko hledat výraz", jejichž slovní zásoba, vsadím se, se omezila na slova "pít" a "kuř". Jo, dobře, ať nejsem taková svině: ne na všechny to samozřejmě platí, jako stejně ne na všechny obludky platí to s tou morálkou, ale můj pocit je tak 95% na obě strany.
Toť vše, fotky má snad něgdo na vévévé.tomejtou. Jo a jestli myslíte, že tomu budu říkat "Coolna"....
Jo a vlastně jsem zapomněla napsat nejsladší text večera: "Brekekeke-kekeke." GS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Halbi Halbi | 27. února 2009 v 17:52 | Reagovat

no podle me ta akce stala za hovno a tomu mutatoru jak pises se odborne rika pitch-shifter, mnaucta

2 Green Sister Green Sister | E-mail | 12. března 2009 v 13:22 | Reagovat

Podle tebe stála ta akce za hovno, jo? Tak udělej lepší, gydž myslíš...  A pitch-shifterovi se hluboce omlouvám :) GS

3 Halbi Halbi | 13. března 2009 v 14:50 | Reagovat

no dyk sem udelal, prej sme hrali naprd si psala :-)))

4 Green Sister Green Sister | E-mail | 16. března 2009 v 10:44 | Reagovat

no né naprd, třeba jste se většině líbili, já patřim většinou mezi tu držkující menšinu... třeba byste se mi líbili na nějaký studiovce, ale ten večer jste mi nějak nesedli... no není každej den posvícení :) GS

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz