DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

Fiesta není Siesta - 17. 4. 2009 - Ryba

20. dubna 2009 v 13:29 | GreenSister |  Reporty
No, tak se do toho pustím, je toho celkem dost... i gdyž se nic moc zvláštního nedělo...
...až na crustovou smršť, která mě v závěru dne čekala!!!
Den jsem nastartila v klasických 4:15, pak proběhla nějaká grafika, no a v půl desátý už jsem byla na cestě domů/posléze k Verče. Nakoupily jsme poslední ingredience a vrhly se na guláš. Díky Kafce, že nám pomohla s přípravami (brambory, strouhání mrkvičky apod.) - ty se tím pádem zkrátily na pouhé dvě hodiny :) Gdyž jsem začala pražit sójové maso, přišly jsme s Verčou na to, že její sporák nebude to pravé ořechové (opražení masa další hodinu a půl... díky málo se nahřívající plotýnce). Takže příště GulageParty o5 u mě :) No, všechno jsme to okořenily, namíchaly, podusily a narvaly tam lavor brambor... Teď už jen čekat. V mezidobí probíhaly přípravy na SecondHand, na který jsme později na místě pozapomněly upozornit nějakou cedulí, takže z toho nic moc nebylo, ale nevadí... V tomhle odstavci by bylo vhodné poděkovat Lůďovi, za odvoz (a odnos) hadrů a guláše: Dík.
V půl jedné odpoledne jsme si libovaly, jak to stíháme s hodinovým předstihem... gdybychom radši mlčely... tipovaly jsme odvoz guláše MAXIMÁLNĚ na šestou... od šesti jsme každých pět minut ochutnávaly polotvrdou bramboru... gulage se přitom už odspoda zvesela připaloval. Okolo 18:45 jsme řekly že na to serem, že to nějak dopadne... brambory naštěstí "došly cestou", takže ve finále se nám o5 nevyhla pochvalná slova :)
Hudební stránku večera odpískali NOT! z Teplákovic, které jsem viděla podruhé, ale poprvé (též u Ryby) jsem je nějak nestihla vnímat, tentokrát jsem to stihla na 75%, páč jme připravovaly ten sekáč, o kterém nakonec stejně 1/2 lidí nevěděla :) Sem tam jsem odběhla na sál, párkrát hodila hlavou a šla zase pověsit nějaké to tričko či placku. NOT! jsou každopádně skvělý HC-crustový buldozer, škoda, že lidé byli zpočátku nějací až moc převálcovaní (teda ne vinou NOT!) a navíc jich bylo méně, než jsme všichni zvyklí, takže chvilku trvalo, než se atmosféra ohřála...
...ale zase tak dlouhá chvilka to nebyla, páč po Tepličácích zavřískali Tupak Amaru - Orlovský nadupaný anarcho-punk se sympatickou zpěvačkou - no a jak už je zvykem: dívčí živel vždy přitáhne do bližších (nejčastěji prvních) řad živly mužské, takže sál se začínal pěkně plnit. Na kapele se mi strašně líbila (nejen, ale hlavně) basa, která přes neveselá témata zněla tak optimisticky, tak nějak "to všechno vyvrátila, aby se to celé potvrdilo". Celá nálada téhle kapely mi sedla nastopro, zpěvačka měla perfektní styl. Prostě bomba.
Než jsem se stačila probrat z Amaro(uno)vského, behehe, komatu, naskákali na pódium děčínští fast/crust oslavenci - Blu-82/B. Takhle válet jsem je popravdě ještě neslyšela... Vypustila jsem do éteru: "Ty jóó, co to jéé?" - "Blučka, vole" ozvalo se z éteru a já zčervenala hanbou :) Moc jsem je ale neviděla, páč jsem chtěla Verče dopřát taneček, takže jsem čekala u hadrů a poslouchala přes zeď (klasika s hrníčkem, na ten ucho... :) ...takže o spodkách, které jsem zaregistrovala na fotkách vám bude muset povyprávět René, či jiný přímý účastník. Shrnuto: byl to klepec jako prase.
Další na řadě byli Ex-Lex, uřvaný, narvaný a nesmlouvavý HC-crust. Zpěvačky se skvěle doplňovaly... hotová "harmonie souznění" (mimochodem... není tahle reklamní hláška debilita? něco jako "egoistický sobec"...no..) Kapela se zaobírala tématy (co jsem postřehla) domácího násilí, solidarity, morálky, apod. Zpěv/řev byl skvělej, KDO BYL ALE ABSOLUTNĚ NEJBRUTÁLNĚJŠÍ SYPAČ A LIKVIDÁTOR UŠÍ VEČERA byl bubeník, kterým jsem byla naprosto konsternována (chvílemi mi přišlo, že na něj zírám, jako nějaký úchyl, ale mělo to své opodstatnění, věřte). TO SE NEDÁ POPSAT, TAK RYCHLE, TAK PŘESNĚ, TAK BRUTÁLNĚ, TAK SKVĚLE jsem dlouho nikoho mlátit do bicích neviděla. Totální masakr, únos do 10x zrychleného světa paliček, blan a činelů, extáze... Při takovýchto kapelách by mi nevadilo umřít (Vidět Neapol, slyšet Ex-Lex a zemřít...)
Sotva jsem rozdýchala brněnské představitele, začali mé uši trýznit představitelé jihlavské scény: Rapsöd. Viděla jsem je už jednou na tanečku v Lindavě a už tehdá jsem se z nich málem posrala (nechci, aby to vyznívalo nějak vulgárně... ale jinak to asi nevyzní... jinak to hlavně ani popsat nelze) hlavně jsem se ale název kapely dozvěděla až v pátek. Gdyž trash-punkoví kati odsypali první vál, říkala jsem si - "Tohle já ale sakra znám..." po několika válech se otáčím na Míru: "Že hráli předloni (zhruba) v Lindavě?". Míra slastně kýve hlavou a já procitám z nevědomosti. Než se z nich ale stačím znovu, po létech, posrat, končí...
P.S.: Nekouření na sále bylo příjemné, přestože jsem zapřísáhlý kuřák, musím Reného za tenhle nápad pochválit, páč se myslím lépe dýchalo všem, nejen kapelám. Pak se to sice trošku zvrhlo, přestože stačilo dojít k baru a dívat se odtamtud... Velký dík lidem, kteří to respektovali. GS

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 petra petra | 30. dubna 2009 v 9:38 | Reagovat

Dobrej report. Akorát bych podotkla, že Not hrajou klasickej PowerViolence... Ale jinak paráda. A Rendův nápad na nekouření na sále si myslim taky velká paráda (přesto, že kouřim). Mrzí mě, že jsem nedorazila a neviděla nádherný xichty nasranejch crusties co nemohli bafat na parketu... Nebo že by to byli až takový rebelové a kouřili tam? Při míře jejich "tolerance" bych se tomu ani nedivila. Anarchie vole!

2 zloRene zloRene | Web | 6. května 2009 v 6:55 | Reagovat

Jou nekuřáctví na sále bylo opravdu luxus a proto s tim budu pokračovat i nadále! Pochvalovala si to spousta lidí a převážně kuřáků (včetně mě). A crusties náááhodou tolerantní až až, to spíš ty pjunkís, ale tak každej sám za sebe ať si sáhne do svědomí... A přístě koukej dovalit, třeba 22.5. na Motherpig a Rapa Nui z Bosny a Herzegoviny...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz