DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

Dvojreport Bosenské peklíčko - 22.5. Děčín Biograffs

28. května 2009 v 10:01 | gS + zR |  Reporty
Teda fakt nemám sil ani moc inspirace, ale Rrrrené, koukám, taky ne :) Tak se toho opět ujmu. Koncert začal, tradičně, pro mě a Verunku, vařením segedínu. Zvládly jsme ho rychle a myslím, že i dobře.
V procesu vaření dorazila Jaffa, pak se přisral Sachet, Verča se "odesrala" dom. Počkali jsme, až se rozplizne škrob, ve kterém se obaluje sojové maso, a vyrazili... U mostu jsme nabrali Verču a důstojně vyjeli kopec k Rybovi... Vší důstojnosti byl konec, gdyž jsme se při otáčení vozu šprajcli mezi rohem zdi garáže a rohem nějaký polorozpadlý zídky... Teď se ukáže, jak Jaffa umí... Vyskákali jsme a Sachet počal ukazovat rukama, jak velkýho ho má ráno a jak večer (kolik má Jaffa místa), já položila guláš a počala volat: "Jééé, jůůůů, áááá, týýýý voléééé, mnóóó....., jóóó!!!!, néééé!!!!, jůůůů," (né na Sacheta - na Jaffu!) pak Verča se Sachetem odvalili balvan, který překážel a Jaffa to dotočila .... "Hurááááá!!!"... Jaffa je prostě hustá řidička, není žádný mejdlo a tak vytočila 2,5 m dlouhý auto na úseku 2,6 m. Odnesl se gulage, věci do sekáče, předala jsem "načerno" tištěné samolepy (tímto děkujeme firmě PC Grafik, Jílové, že si z nich můžeme dělat dobrý den a tisknout archy nálepek zadáčo, muhehehe) a první kapela se připravila, ke startu, pózor, TEĎ:
Streetpunkoví The Seegers z Teplic. Nehledě na pravidlo, že první kapela bývá mdlejší (jemněji řečeno rozpačitější), to pěkně rozbalili. Rychlý "pančík" a jejich "víru" jsem jim věřila. Jejich image byla vymáklá, jejich postoje autentické. "Ulice" z nich čišela a na první (a ani na druhý) pohled rozhodně nevypadali jako nějací pozéří (a jakože v tomhle hudebním směru je pozérství snazší, než v jiných). Celé jejich vystoupení oživil ksicht basáka, který vypadá skutečně "británsky". A jo, bavili mě, přestože už jsem punku dala "pápá".
Druhá skákavá kapela Ropucha z České Lípy mě dovedla téměř k slzám. Hrají přesně ten punk, kterému jsem dala "pápá". Ale hráli dobře, byli pěkně sehraní a Drobkovi to za mikrákem prostě sluší, navíc na jeho TĚLE vypadá kytara jako hračka pro barbíny, a to mě ba. Mysela jsem, že tomuto druhu punku už odzvonilo, že scénu zahltí extrémnější směry. Na jednu stranu se mi líbí, jak pankáči procházejí VŠICHNI jedním a tím samým, ať je rok, jakej chce, na druhou stranu mě děsí, že někteří z toho nevyjdou, ale (má oblíbená hláška) proti gustu... Například Ráďa mi říkal, že se mu tahle krev zase vrací do žil, že z crustu a pekel se opět rozvlní při tříakordovém punku, který poslouchal ve svých začátcích. No, je to zábavné.
Pak se na pódium nasoukali kámoši z Bosny a Herzegowiny. První hráli MotherPig, pak se přetransformovali na Rapa Nui. Muziku si moc nepamatuji, ale vím, že se mi líbili. Kluci je naučili pár českých jednoduchých vět jako: "ukaž kozy" a myslím, že i "vykuř" a určitě i nějaký další prasárny. Chlapci vesele vykřikovali, načež jsme se na place potkaly s Editou a začly se jim tlemit, že se musíme naučit, jak se řekne "vyhoň si", nebo jak to bylo... pak zase něco o kozách, pak si pamatuji jen záchvaty smíchu, při kterých jsme se dobraly (přiznaly) k tomu, že si obě občas a rády saháme na (vlastní) ňadra. Jo, taky mi přišlo jako dobré oživení slyšet jiný jazyk než češtinu, popř. angličtinu. To bylo opravdu příjemné.
Celý večer byl příjemný, myslím, že se pařilo ještě dlouho po kapelách, no, my dorazili domů (přes město) v půl třetí, takže asi jo. Ještě v pondělí mi nefungoval hlas... Jo a teď mi např. zákazník, pan Hořava, tvrdí, že jsem nějaký "nový hlas" ve firmě... přitom se "slečnou Žižkovou, PC Grafik, dobrý den..." se po telefonu už dááávno zná. Důkaz místo slibů :) a to je středa!
Fota vůbec nevím, gde by mohla být, ale fotila tam: http://zuzy.rajce.idnes.cz/ tak já ji poprosím, ať to tam v budoucnu švihne.
GS

Tááák troška toho organizačního infa. Vše začalo podle plánu, dokonce líp, než jsem očekával. Po příchodu do Ryby (cca v půl 7) jsem zjistil, že tam nejsem zdaleka první. Náš dvorní zvukař Datel byl již na místě a stejně tak Bosenský úderníci. Čapnul jsem z auta poslední odposlech, takže jsem alespoň trošku pomohl, haha. Seznámil jsem se s cizákama, zjistil co je vše potřeba a co jsou schopni půjčit a už to hnal s řidičem Datla (bohužel neznám jméno, díky!) k nám do zk. Tentokráte jsme toho brali málo. Bicí půjčovali Bosňáci, tákže cajk, jen kyt. bedna s hlavou a bas. hlava - paráda! Po příjezdu jsem rychle přeházel pár křesel a stolů za fotbálek, abychom měli místo. Už je to nacvičená procedůra, takže rychlovka. Vrhnul jsem se na vybíračku, kde mě posléze vystřídal kanál, již osvědčený hlídací pes. Ten večer jsme testovali new razítko, na kterém jsou BLU-82/b v televizi, choooouje! Lidí postupně přibývalo, ale ve skrze jen starý známý tváře, i když co jinýho je potřeba? Těší mě, že se okruh lidí z DC naučil platit vstupy, sami chodí a hlásí se o zaplacení. Je to fajn, rozhodně lepší než nějaký dohadování!
Avšak lidí moc nedorazilo, chyběla v podstatě komplet DC young punx scéna. Už nevím, co si o tom myslet. Když je na programu crust, či podobný "extrémní" muziky, chápu, že to spoustu punx odradí. Ale na týdle akci byl na programu punkrock, agro punk, ska punk a jen jediná kapela, která drhla r'n' grind... Vstup byl dle mého názoru taky nízký, kdo přišel do 8mi, dal pouhý 50, opozdilci 70,-! Ať mi nikdo netvrdí, že to je za koncert moc! Datum bylo taky dobrý - chvilku po vejplatě a ten večer (pokud vím) se nic jinýho v DC nedělo. Tak kde je potom chyba? Je to přesyceností akcema? Je jich moc? Ano, je jich sice více, ale ve skrze na všech těch akcích se objevují ti samý lidi, takže to taky nebude ono. Že by pro lidi nezajímavý kapely? Tomu taky nevěřim, však mi každou chvíli někdo říká ať udělám punk - tady jste ho měli, kde jste byli?!?
Ten večer se vybralo asi 2700, což je cca 40 - 45 platících, nic moc (zní to rozmazleně, ale opravdu nic moc oproti jinčím akcím). Jenže kapely z ciziny jsou drahá záležitost a věci okolo taky. Z nehoráznýho prodělu jsme vybruslili jen díky obrovský ochotě a dobrosrdečnosti kapel a jednotlivců (následuje seznam dobrodinců :)

The Seegers - klucí zahráli za minimální cesťák, 300,- což je tak akorát na béňo (ano, tak to má být a přesně tolik chcem i my když jedem hrát do TPC), přičemž měli slíbeno (no spíš bylo plánováno) 500 Kč, stejně jako v případě Ropuchy.

RoPuCHa - kapela se sama od sebe vzdala cesťáku a zahrála naprosto ZDARMA! RESPEKT!!!

Motherpig + Rapa Nui - sympatcký lidi, opravdu! Komunikovali naprosto v pořádku, byla s nima sranda a prý se jim u nás líbilo. Měli slíbeno 100 E, což bylo v tu dobu cca 2700,-. I přez finanční tíseň, která se u nich v průběhu tour objevila (nečekaně :-D) se spokojili s cca 2400,-

Zvukař Datel - taktéž ve fin. tísni (jako asi každej v dnešní době, haha). Měl slíbeno 1000,- avšak spokojil se bez protestů s cca 600,- za kvalitní nazvučení akce + dovoz aparátů!!! Zvučení se mu daří stále líp, taktéž aparát se mu stále zlepšuje! Ještě že ho máme, jinak bych asi koncert jen tak neudělal!!

DIY secondhand - tentokráte byl v předu a né schovaný za fotbálkem a rozdíl byl patrný! Spousta krásných kousků našla ten večer nového majitele. Holkám se tato činost opravdu daří, snad to tak půjde i nadále! Ten večer byl výtěžek přibližně 700,- z něhož asi 400 Kč bylo věnováno na proděl z akce, zbytek šel na uhrazení nákladů při "výrobě" oblečení.

Mamut - opravdová star večera! Ten večer nám nastrkal takřka 400,- čímž bezkonkurenčně zachránil proděl! Dělal to z vlastní vůle i přez naše odmítání a odrazování. Zkrátka jak sám řekl, chce podpořit DC undergroundovou scénu a pořádání koncertů. Sám taky občas pořádá shows a pár těch prodělů už si taky zažil. Obrovský díky a respekt!!

Slečny V. a R. - mmm to byla zase bašta! Výtečný vegetariánský segedýn, který zaplnil žaludek kapelníkům, organizátorům a i pár navštěvníkům, kteří měli zájem! Nějakej ten veg. guláš je již nedílnou součástí BEG koncertů a je to opravdu luxus!!! To, že na něj ze vstupu peníze nezbydou, ani říkat nemusím :(

Další poděkování patří kamarádům, kteří nejsou z Děčína a přesto jezdí na většinu akcí!! Opravdu díky za podporu, kolikrát je akce zachráněná jenom díky Vám, koncertní turisté!! Jmenovat nebudu, oni stejně všichni vědí, o který de. Holt cizák se v tý naší DC vesnici pozná...

Tato akce byla dělaná hlavně za účelem pomoci kapelám na tour zaplnit volný termín, což se povedlo a dokonce bylo kapelami chváleno! Takže účel byl splněn a akci považuji za úspěšnou!

Avšak při těch spoustě hodin strávených propagací, nervech a poloprázdnym sále, nezájmu většiny punx, pro který konkrétně tato akce byla, dohadování se u vstupu s blbcema atd. člověka kolikrát napadne se na to celý vysrat, ať se tu třeba všichni unudí... Ale díky podpoře kamarádů se vždy naleje nová míza do žil ( nebo rum? haha) a proto i nadále budem chystat koncerty, jen asi v menší míře, ať není "trh" tolik přesycen.

Mám toho na srdci ještě víc, ale nechci se začít rozčilovat, tak to radši ukončim. Beztak je to zas moc dlouhý a nikdo to nečte. Budu moc rád za každý názor, jak k této akci, tak koncertům v DC obecně. Zkrátka má / nemá to cenu dělat akce, koho by jste chtěli na koncertě vidět a slyšet, jaký další zlepšováky by jste udělali atd... Che si věřim, když čekám názor cóóó???

Tak pa, zloRené nezlejší

Fota: od Pštrose, další odkazy budou dopněny

V blogu na myspace profilu kapely Motherpig se postupně doplňuje report z celého jejich tour a určitě se tam v nejbližších dnech dostanou k Děčínu. Psáno pěkně a v angličtině.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Green Sister Green Sister | E-mail | 28. května 2009 v 11:50 | Reagovat

Já to čtu.... A má to cenu!!! Jen ne každý to docení. A příště, až se bude schylovat k průseru, naceníme gulage, aby se taky trochu zaplatil... I gdyby to mělo jen ukázat, že jsou lidi solidární (co se týče cesťáků atd.) a že se rádi schází a že mají rádi hudbu, tak to má cenu!!! Ale Tvůj syndrom vyhoření na jednu stranu chápu. Je to vyšerpávající, ale není každý den posvícení, možná bys měl nechat DC vydusit a 2 měsíce nic nedělat, a až se Ti ty svině líný budou znuděný plazit u nohou, tak pak teprv :D :D GS

2 Green Sister Green Sister | E-mail | 28. května 2009 v 11:51 | Reagovat

vyšerpávající... hahaha GS

3 Green Sister Green Sister | E-mail | 28. května 2009 v 11:53 | Reagovat

jo a jestli teda můžu mít přání, tak gdybys sehnal George Michaela a Eltona Johna :D GS

4 Ver*unda Ver*unda | 28. května 2009 v 14:51 | Reagovat

Taak odhodím stud a pokusím se vyjádřit aji mé pocity. Když to vemu za sebe tak cenu to pro mě má velkou,ať už dělání koncertů, účast na nich nebo i jiné byť nepatrně malilinkaté podílení se na něčem co obohatí naše životy,něčím co máme rádi.V životě bych ani nepomyslela, že poznám a poslechnu punkáče z BaH-parráda, sqělý kluci a kdo nepřišel říkam si,jeho píčovina! s nezájmem lidí je to všude, je spousta faktorů okolo neni to lehky, což někteří nevidí :( neřešit, dělame to pro radost naší a těch co to ocení a jsou s námi ámen

5 Green Sister Green Sister | E-mail | 28. května 2009 v 17:16 | Reagovat

amen GS

6 marrka marrka | 31. května 2009 v 19:40 | Reagovat

já nejen za sebe bych znovu strašně ráda viděla !úl.. neboť to byla láska na první poslech!!!!!a jeden pro mě z nejlepších koncertů. jinak akce dělat určitě cenu má, ale něgdy se nesežene ani to pade na vlez nebo do toho prostě něco přijde..:/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz