DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

Nekrolog - Znesvěcení demáče - Ryba - 8. 5. 09

12. května 2009 v 6:24 | GreenSister |  Reporty
Začínat je čím dál tím těžší.... poznámky sice mám, ale nemůžu je přečíst. A venku prd Boigraffem byla možná větší zábava než uvnitř. Takže psát o kapelách bude dnes oříšek. Za blbou krávu se proto prohlašuji rovnou, abych ostatním ušetřila práci, ale jak už jsme s Reném v jedné zábavné debatě x-krát zopakovali: nejedná se o hudební kritiku, ani o čistě hudební reportáž. Je to reportáž z jednoho večera Green Sister.
Akce začala asi o hodinu déle, vypálil se nějaký zesík či co... a platící se stejně táhli jako švábi, časová rezerva byla, takže to ničemu neuškodilo... První hráli Born Inside z Ústí, byla jsem sice venku, ale protože vím, že se ode mě tyhle žvásty očekávají (ale vlastně už nemám odezvu, jestli to něgdo čte), chodila jsem se poctivě koukat vždy zezačátku kapely a pak kekonci. Kapela Born Inside mi bohužel přišla celou dobu stejná, táhlá a každý riff zazněl snad dvacetkrát po sobě. Většinu času jsem proto byla venku...
...což nebyla zrovna nejlepší volba. Nálada byla uvolněná a tak, gdyž jsem stála zády ke zdi na rohu jsem si díky odskočivším protistojícím všimla, že mi za zády močí Klingore. Naštěstí se močové kapénky odrážely na jeho nohavice, ne na moje (směr letu jsem stihla odpozorovat)...
Kapelu Gummo z Hronova bych nezaregistrovala... nebýt pauzy na výměnu apára, nevšimla bych si, že hraje jiná kapela. Od předposlední písně se mi ale líbili, řekla bych, že se uvolnili.... Mé sympatie pro kapelu získal zpěvák, jehož hlas chvílemi připomínal hlas zpěváka Michael's Uncle (Majklův Strýček - CZ HC - 80's), které jsem jako malá pankačka zbožňovala (deska The end of dark psychedelia - 1990). Ale možná jsem měla už pár piv přes :)
....po druhé kapele jsem šla ven psát poznámky, kterých bylo zatím asi tak pomálu, jako dojmů. Na papíře teď stejně vidím převážně bahno. Jo, strhla se parádní bouřka, byly nááádherný blesky, pak začalo pršet, vzala jsem si nepromokVavku a pěkně si to užila.
Zatímco jsem si užívala deště a ionizovaného vzduchu, hráli Crimson Cubby z Bentzen, jejichž start jsem o5 vůbec nepostřehla. Nevím, zda jsem trapná já nebo zvukař, ale s několika lidmi jsem se shodla, že zvuk za moc nestojí (tím se nevylučuje, že jsem trapná též), možná strop udává rozbitý zesík, nevím, kde je pravda... každopádně první tři kapely se mi dokonale slily v jednu.
Akce se stále jeví spíše venkovně, vidím Pyjpla, jak si nese žrádlo, naskočím a nechám se poučit - U Tahira jede turecký chléb se sýrovou omáčkou, cibulí, zelím a ještě něčím, pěkně to voní a není v tom maso. Akorát pak celý večer krkám cibuli...
Graveyard Rejects byli asi první, kteří výrazně pohnuli publikem (čitajícím asi 51 platících - jo ale přelévalo se to s venkem), šla jsem se podívat, páč jsem s Newmanem taky hrála. Zvuk nic moc, ale kontrabas to dost oživuje, nalíčení jsou hezky, od podlahy to je a Newmanovi je rozumět stejně blbě jako před lety :) Měla-li (???) bych to hodnotit podle nadšení lidí, tak vedou.
...při poznámkování ke GR mi Anggus vtlouká, že mám psát zřetelně a hlavně mám "DBÁT" (favorizované slovo večera) NA TO, ABY TO BYLO CELÉ ZŘETELNÉ. Taky je prý celý od tykve. Tak doufám, že jsem dostatečně DBALA toho, aby byl tenhle odstaveček dost zřetelný, s tykví i bez.
No, konečně se připravují Nekrolog. Jsou očividně natěšení, Anggus očividně zhulený, a gdyž začnou, očividně jim to šlape. Energie je parádní, hostovat přichází se zpěvem na jeden song Maňas, na další si přichází na kytaru "brnknout" Jack, který slaví narozky... k tomu se ještě vrátím. Jejich koncert se vydařil, jejich nasazení mě nadchlo. Ať už někomu nadržuju nebo ne... Potěšená jsem byla o to víc, gdyž jsme s Anggusem vzpomínali na jeden z jejich prvních koncertů v Kamenici U Slunce, jaká to byla tragoška... no, a jak se vypracovali: maj' demáč, kterej pokřtili tím, že ho protáhli Jackovou prdelí (tím mi připomněli křest CD Povinného Výtěru) a líbí se dokonce i náročné nemetalové Green Sister (ó, jak narcistní :).
Zpátky k Jackovi - ovíněn tím, že je oslavenec se rozhodl pochcat schody, na kterých sedělo několik lidí. Opět ve svém zorném poli neregistruji nic zvláštního, a tak mě vytrhnou až vyskakující lidé. Naštěstí sedím na nejvyšším schodě. Pokaždý tak mimo a pokaždý se mi to vyhne. Mám štěstí jako opilec při držkopádu.
Předposlední kapelou jsou Efecto Despotismo z Krupky, hudba je celkem zajímavá, chrochtání se mi taky líbí, co mi kazí dojem je přednes zpěváka, který má furt ruce hore do tvaru Y, působí to vzývačsky, samožersky a mě to sympatické není, ale proti gustu... Nemůžu za to, že dám na vizuální vjemy - z toho vyplývá, že gdybych stála zády, vychválím tu Efecta do nebe :) A navíc se ve finále ukázali jako velmi sympatičtí mladí pánové.
Poslední hráli přisírkové z Liberce, Peopl tu byl dřív, takže vyhlížel káru, kterou dovalili Cock Trapality když hráli zhruba Graveyard Rejects. Mirra vypadal smířeně... řídil, takže nemohl pít, čekala jsem že to s ním hne víc při jeho spotřebě, jak je vidět, zdaleka nejsou všechny situace tak horké, jako v reportech. Nebo že by to zachránilo pár Lexaurinů (přeci jen se teď dost kámošej s těma Amoclenama :)? Přivezli si taky kamaráda, který zastal střizlivého Mirru a vystrkoval přirození za něj prd Boigraffem. Pak vše zopákl při samotném koncetru ovšem bez pyje, pouze s gulemi - asi neví, jak se chovat... na návštěvě. Jsem ráda, že se to nikomu dalšímu nepovedlo, taková koncentrace vystrčených čuráků (což mj. dokáže každý úchyl a nic světoborného to není - světobornější by bylo, gdyby vystrčili trojky kozy) by mě asi vyhnala ven. Naštěstí se toho víc nevystrkovalo a já si mohla užít myšičkový koncert.
Gdyž jsem doma mladýmu vyprávěla o tomto dění, koukal na mě s otevřenou pusou. Původně mi slíbil, že půjde se mnou, abych si nepřipadala jako lesbička, pak se ale sekl a řekl, že nikam nejde. Tak aby se nedivil, až se mu jednou domů vrátím psychicky narušená...
Fota všude tady:
P.S.: Cedule o nekouření z minula zůstala, musím říct, že ven chodilo kouřit dost lidí, pak se to ale, stejně jako minule, zvrtlo. Stejně jako minule děkuji lidem, kteří to respektovali. A z lidí, kteří dole kouřili příště sestavíme provizorní sboreček Sluníčko a necháme je v tom plynu 20 minut zpívat. Aspoň ušetří na panácích. GS

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 oxide oxide | Web | 12. května 2009 v 8:47 | Reagovat

teda setchetka vede:) vyfotit na jedny akci 348 fotek, to je vykon:)

2 Green Sister Green Sister | E-mail | 12. května 2009 v 16:05 | Reagovat

Viď, ty jo, taky jsem čuměla, akorát na 150 fotkách je Newman :D GS

3 Monkey Monkey | 20. května 2009 v 19:48 | Reagovat

no to víte - musí přeci fotit tu nejlepčejšejší kapelu :-D
krásnej report - vidim to stejně. akorát s tim zvukem-u Ryby sem nikdy nezažil dobrej zvuk. i když vykurvenej aparát a rybí špeluňka tomu taky dost "pomohlo" :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz