DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

Dog Liberation U Rybyho and Bentzen - 12. a 13. 6.

17. června 2009 v 9:25 | gS |  Reporty
...čím to tentokrát rozjet? Asi tradičně gulášem, který jsem tentokrát vařila s Jaffou, daly jsme tam moc mrkve a tak jsem fňukala, že je hnusnej, sladkej a že už to nedoženem. Tímto Jaffě děkuji za pomoc (páč to vůbec dělat nemusela) a taky se omlovám (páč jsem musela být na dělo). No jasně že nakonec chutnal :) U mě doma se sešla pěkná sebranka metlošů a jiných individuí (Gore Mládě, Sachet a Sachetka) pěkně jsme si popovídali, pak mi Sachet narval gulage mezi hňácy a jelo se. Dorazili jsme k Rybovi (se vší důstojností při příjezdu i odjezdu, páč teď se couvalo a né otáčelo :) vyložili drahocenný náklad a šli pro další... Dašu a Míšu na nádro. Koupili jsme nějaký zelený a vrátili se na místo. Party for Dog Liberation může začít.
Začátek akce se posunul asi o hoďku, což je furt paráda, lidí vypadalo, že je akorát (nakonec teda vůbec nebylo a chybělo asi 30 platících, gdybych byla tento měsíc bohatá jako ty předešlé, tak si gulage samo proplatit nenechám, ale nešlo jináč kucí, aspoň jsem vám to zaokrouhlila vo pade :) Jo, vlastně to musím těžce krátit, páč je to dvoj-akční report, jestli se Rrrené přídá, mohli bychom sami sebe trumfnout čtyřreportem :D.
Prgo: Confuso Sino - šenovský crust jak prase. Kluci mě fakt potěšili, Datel má hlas jak blázen (teda Kaďus taky, ale do toho by to lidi klíďo řekli) do Davida ne, páč je drobnej a působí celkem jemně, proto jsem možná taky čekala spíš takový to vysoký krákání, mýlila jsem se. Líbily se mi nástupy písní, je to nenápadnej prvek, kterej zdánlivě lidi nedocení ale dělá hodně. Na to, že hráli první se na ně dost pařilo, i já si říkala u poslední písně: "Jé, poslední val, no to je dobře... ten krk bolí, jak není rozhejbanej". Myslím, že poslední song byl ze všech nejdelší.
Drugo: Ultra Shit 'N' Slim z Dolního Podluží. Zpočátku mi byli tak nějak jedno, pak jsem se zaposlouchala, že mi něco nesedí. Nakonec jsem usoudila, že jsou kluci málo "disco", v tu chvíli, jakoby mě chlapci slyšeli: poslední tři songy byli na protančení střevíců, takže jo, vyžehlili si to :).
Třetí hráli: jak jinak než grindoví Cunnilingus z Rakovníka, na které se asi nejvíc těšila Verča. A ve finále jsem se jí vůbec nedivila. Vokály byly bomba a hudebně se strefovali do tlukotu našich srdcí. Opravdu není co vytknout. Viděla jsem je poprvé (teda podruhé, ale jakože poprvé) a rozhodně mě nezklamali. RASH: ...ale že to byl pokec, co? :D
Jaj, čtvrtí na řadě? Nocturnal Emission? Jo. No, to bych se asi rozepsala, za a) měli kluci parádní převlečky (hlavně DÁDA Patrasová), na druhou stranu pak někoho napadlo, jestli se neopičej po Liberečácích (ať na ně taky nejsem furt jenom hodná, milá, okuzlující :D ) za b) křtili cédo spermomixem z flaštičky, což bylo vskutku originální, ale tou flaštičkou si to chlapci značně ulehčili...a urychlili :D :D (ježiš, ta představa "poctivého" spermomixního křtu...) no a za c) samozřejmě zaváleli, páč to jsou kluci šikovný a prostě jim to jde. Jo, vlastně ještě za d) Wish už po vás chtít nebudeme, ale bylo to to nejlepčí podání, co jsem od vás slyšela, fakt jsem si na to krásně zatančila po vzoru bohnických chovankyň, pardon, klientek, no a nakonec za e) budu zase svině a povím vám, drahé rádoby groupies, jedno: Věty typu "Sundej kalhoty" jsou vtipné jen napoprvé a něgdy ani to. Moje maminka byla té lásky a předala mi hlášku: "Opakovaný vtip není vtipem." Bohužel, i gdyž některým lidem by to možná stačlo pořád dokola a stále by se tomu smáli, klidně celý večer. Prostě gdyž si je nesundá napoprvé, tak to neudělá ani napošedesáté. A teď vám předvedu svoji toleranci: PROSTĚ MĚ TO SRALO, JAK JSOU NĚKTERÝ LIDI... ále...dyť je to jejich věc. Pokračování po sváče.
Tak, dvě startky jsem sesvačila, můžu tedy pokračovat pátou kapelou: našimi přáteli z NDR, Morbid Butcher. Ti se mi teda moc nelíbili. Prostě mi to nesedlo a se Sachetem jsme se shodli, že na to, jak je to obyč, se tváří moc sebevědomě. Ale možná jsme až moc sebevědomí my dva ve svém kritizování ostatních, ale ono se nám to určo vrátí/cí. Mě občas v uchu píská... :) a kurva... už je to moc dlouhý, to nigdo nebude číst.... s tím Benešovem.
No, poslední byli Twisted Truth, které jsme zaslechli už jen zvučit, ale zvučili pěkně :)
Odtáhli jsme se (opravdu pomaloučku) do kočičího doupěte, gde už čekala Fuska s nůžkami na Sacheta, když ale viděla, že je Sachet v doprovodu dvou dam, nůžky pustila a začla mrkat jedním okem, jak to obvykle dělává, gdyž je nervózní. Dali jsme chrupku a v 11 už mě Sachet budil, že maj jako hlad, ať s tím něco udělám (já jsem tak ukecaná). Tak jsem zadělala na kynutý těsto (hahaha), oloupala brambory a udělala ovocný knedlíky a smažáka, který byl z jedné strany silně karcinogenní (spálený), ale otočila jsem to stranou dolů, protože co oči nevidí, to srdce nebolí, a tak se karcinogenny zneutralizovaly.
V této fázi bych se měla kát před Rybkou a Pyjplem, páč jsem furt vypadala, že jako dorazím a nakonec jsem vůbec nedorazila. V plánu bylo jet do Bentzen, přisrat se k Němčourům a odfrčet s nimi v dál libereckou. Těsně před tím, něž jsme vyrazili do Bentzen jsem se ale rozhodla, že to vzdám, páč jsem nemohla mluvit a navíc se ten odvoz fakt nijak nepotvrdil, teda odvoz jakože jo, ale přívoz ne. A představa, že se probudím v 9, budu čekat do 12. než se sasíci proberou a oni to se mnou nakonec do Německa vezmou přes Zittau a ne přes Dresden (tudíž i přes Tetchen), mě děsila, prostě jsem se v neděli chtěla probudit doma. Samo Pyjplovi vše nej ke 108. narozkám a pěknej život plnej mladejch pinďourů.
No a dostávám se k Bentzen. No a koukám, že to teda VŮBEC NEKRÁTÍM.
Tak, prgo v B. hráli Crimson Cubby, jejichž styl (crossover) mi není vůvec blízký, nic o něm nevím, ale bylo to určitě lepší než naposledy U Rybyho na Znesvěcení demáče (tam byl ten zvuk nějakej jetej). Provedení bylo pěkný, zpěvák je sympaťák (a celkem pěknej), ale hudbu soudit nechci ani nemůžu.
Drugo byli Čachochbili se svým líbivým samoúčelným pančíčkem. Přesně tím, co mě mr.., páč tomu nevěřím. Natrénováno to maj pěkně, kový celkem dynamický, skočný to taky je, ale na to, jak "aktivistické" mi připadaly texty mám dojem, že nigdo z kapely skutečně aktivní není (ale mohu se mýlit, ale nemusím :D) Tenhle punk mi přijde takovej "balící", jako to dělal Punkáček, gdyž s náma hrál, barré se nenaučil, ale baby balil na to, že hraje v kapele. Vládi je mi maličko líto, víc si povíme mimo web.
Jó, další byli The Graveyard Rejects. Líbili se mi mnohem víc než v DC, Newmanovi bylo rozumět, se Sachetem jsme říkali, že gdyby třeba chodil na zpěv (jako třeba část Vodopáádu), tak by se to dalo neskutečně vypilovat, páč potenciál Newman má, jen techniku ne. Kontrabas vynikl taky víc než minule, malej Culda ten válí jak blázen... No a ouplně nejvíc válel Culda starší, páč se kvůli němu přerušil koncert, páč byl na mol. Kluci vypadali sklesle, ale tak PUNK né? Mě se to líbilo :)
Pak hrály naše děčínské grrrls Tabula Rasa, holky hrajou taky ten punk, co mě přešel, ale u nich je to jiné. Přiznám, že jedním z důvodů je to, že jsou prostě "pure grrrl punk". Jedním, ale ne hlavním, hlavním důvodem, proč se mi holky líbí a proč jim fandím jsou výstížné, vtipné texty, štiplavé jak čpavek v očích :) Hudbu mají prostou, ale dobrou a umí ji zahrát, na nic si nehrají a maj pěkná prsa a vlasy a tak (přesně tohle jste chtěly slyšet, že jo holky? :D) A HLAVNĚ JIM TO VĚŘÍM.
Poté si těla začli drásat Eric Draven, kteří byli hudebně dobří ale nelíbili se mi projevem, ale to je moje věc. Nevím, mě tohle screamo/emo core taky nepříjde moc důvěryhodné od lidí z (okolí?) Děčína, kteří tolik útrap, doufám, nezažívají: není tu policejní stát (ještě stále ne), máme tu co jíst, pít, gde pracovat, kam chodit ven.... Tedy, jestli se teď nemýlím, tak je tenhle styl celkem politická záležitost (ale asi jsem spíš dilina a stále mám na paměti ten prvotní "emotivní hardcore", gde zpěváci vřeštili, až jim z očí krev stříkala, v té době a na těch místech ale byly takové problémy, které se musely takto hudebně uchopit), ale stejně tak mohli hrát o tom, jak se snima rozešla holka atd. pravdaže. Taky o svých stínech, ale co jsem koukala, tak vypadali všichni psychicky v pořádku. Každopádně můj dojem z nich byl takový rozpačitý. Na férovku? Samožrouti!
Neřesti s novou zpěvačkou mě potěšili, Sabča je skvěle doplňuje a plnohodnotně nahradila Péťu. Myslím, že si sedli do noty. Se Sabinou to není ani lepší ani horší, je to jiné a je to fajn. Dojala mě píseň Hovínko, která je o rumburském způsobu trávení času, který jsem v létech studentských zpočátku také zažívala. Zlatý Děčín :) Jo, nové písně jsou... jako od Neřestí, skupina svůj styl nemění a dělá dobře, páč to celé svoje snažení a smýšlení potvrzuje. No mama, no papa se vymiká, ale výjimka potvrzuje pravidlo a tohle je sakra živá výjimka. Sabina přinesla do kapely novou (mladou) krev a myslím, že tím ožila celá kapela. Jen tak dál, držte si tu svou.
Po Neřestech hráli Destroyself, ke kterým se vyjadřovat asi ani nechci, bylo by to... no radši ani to. Prostě jsme se v půlce sebrali a jeli domů. Cesta byla suchá, místy mokrá. Viditelnost dobrá, postel měká a teplá.
Joo, taky musím poděkovat Mírovi, že se se mnou zhoupnul, bylo to fajn :) a cením si toho, páč v takovýchto chvílích, gdyž dojde na lámání chlaba, se na mě každý vybodne :D Samo díky Teplým psům za bomba koncík a Oxidovi za parádní MiniOpenAir, kde jsem potkala hafo lidí :)
Fota by mohla být (nebo v nejbližší době určitě budou) na: http://setchetka.rajce.idnes.cz/ a taky na http://oxide.rajce.idnes.cz/. Ale koukám, že jsou oba benešovský vši a ani jeden to tam zatím nemá. Nevadí, vydržte a zkuste to třeba zítra.
GS


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 oxide oxide | Web | 21. června 2009 v 19:52 | Reagovat

Teda romca se nam rozjizdi cim dal vice:) dlouhej vikendovy report, jsem rad, ze jsi nakonec zustala v benesove:) svoje fotky jsem jeste neprobral, ale co jsem se dival tak je velka kvanta fotek na netu, to je fajn:). na youtube jsem hodil par videii.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz