DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

Report - Křest 3 way split 11.7. Teplice 3ožák

22. července 2009 v 9:17 | zR |  Reporty
Po té co jsme zavezli Liberecký páreček výletníku a největších sjížděčů koncertů z celých severních Čech na nádraží, jsme jeli postupně sbírat členy DC chlast comanda. Dášu s Alešem u jeho new bejváku bez problémů, na Špínu jsme museli (tradičně) nějaký ten čas čekat, což jsme si vyplnili sjížděním sousedních rádiových stanic a dali si tak lekci němčiny. Nejvíce mne však potěšila libovka v podobě songu Vysoký jalovec, který si již nějaký ten rok prozpěvuji.Špína doráží a hned ulehá. Na mě už ten včerejšek taky těžce dopadá, ale tak co noc je ještě dlouhá, musí se to nějak zvládnout. Do Tesca nakoupit zásoby, vychlemtat energiťák, páč už mě to na mou duši žádná legrace (v 5. min).
3ožák nacházíme bez obtíží, Dáša si dobře pamatovala, jak nám Ozi tenkrát vyčiňoval jak jsme mohli přejet 1. odbočku za cedulí Teplice. Navíc ten Boží prst je fakt vidět celou cestu. Když se nám zjevil v celé své kráse, odhalil hlouček punkáčů a jim podobných. Bylo cca 19:30 a my scházeli do útrob obrpaneláku po točitém schodišti hodném držkopádu za zvuku jednoho ze stupňů, který pokaždé, když se na něj šláplo, vydal uširvoucí trýznivý zvuk. Na místě zatím jen pár klucí z PSM, pár další teplických a samozřejmě ta část naší výpravy, co jela vlakem.
Prostor klubu je opravdu parádní! Co parádní, luxusní!! Koupil jsem pivko, konečne alkoholický hehe a vyrazil s Verčou a průvodcem Ozim na prohlídku objektu. Dozvěděl jsem se, že sklepení ma ještě asi 3 další patra. Pod klubem je udělanej skatepark, nebo spis skate ulička, ve který si dokážu představit, jak se vyblbnout. Jediný mínus je vedro, později si dokážu představit nedýchatelno. Avšak Ozi mě uklidňuje tim, že to nic není, a že loni v létě praskla v backstage trubka s párou a bylo tam tak 80°C - nechtěl bych zažít. Posedáváme, pokecáváme, popíjíme 10ku za 25,- a naše řady se mezitím rozrostly o plantážníky ze Samochotijo.
Už nevim kdo mi přenechal vetší polovinu porce guláše. Ten mě vytáh z mikiny, ostrej jak břitva, mnam! Kuchaři Tancimu patří velká chvála. Hospoda už byla solidně nabitá, takže nic nebránilo tomu, aby v 21hod spustili Samochotijo svoji zběsilost.
Míra za škopkama po každym valu víc a víc připomínal démona a rudý světla na něj tomu jen přidávali. Čim to víckrát slyšim tim mě to víc baví! Druhá kytara tomu opravdu sluší, kor když si na to už zvykli a valy podle toho upravili. Jen mi to tentokráte (a myslím nejen mě) kazili dva skotačící punx, který spíš než zaskákat si na muziku měli za cíl bourat do všeho a všech včetně Rádi se Šmícou, rozlejvat okolo pivo a válet se po zemi. Zvukově byla škoda utopenejch kytar oproti bicím a basa duňela přehnaně celým prostorem, i když pak Ráďa řikal, že jí měl míň jak v zk. Nevim, akustika..? Kluci se tim nenechali rozházet a náležitě si to užívali. Na poslední dva valy už mířim k báru pro pívo a protože neni čas, musí to sypat, posbíral jsem nalezný členy blů a šlo se pro věci.
Dole odevzdávám splitka majitelům a du se chystat. Zjistil jsem, že s tou basou je tomu opravdu tak, volume podstatně níž než v zk a přesto se rozléhala o 106. Pustili jsme se do toho a set odsypali nijak extra - ani extra dobre, ani extra zmršeně. Každopádně by chtělo zkoušet častěji než po 14 dnech, snad se zadaří...
Vyvětrán z venku po tý sauně z reflektorů se vracím akorát na Kohoutky. Konečně jsem si je vyslechl ještě za střízliva a bez organizačních shonů! Klucí to prali do lidí s vervou a nasazením a řádně si to užívali. S Dášou jsme si pochvalovali výkony a kličky kytaristy, opravdu rozmanitá muzika ty Kohoutek...
Sestava 6ti členů Požadovaný stav mysli je už připravená a sál praská ve švech - doslova! Nabito jak blázen, jen tak tak jsem se protlačil k pódiu, kde na začátku setu proběhlo zmočení splitka, moderované Srpikem a klukama z PSM. To nakonec odlítlo do davu a už se tančilo, už to sypali. Jojó todle je přeně ono, surový, rychlý a zběsilý. Dva vokály rozzuřenejch křiklounů tomu dávaj grády. Bylo vidět, že se jim na domací půdě hraje výborně a tu velikou podporu měli opravdu zaslouženě!
Po nich nastupuje Němá Barikáda a mě už se pomalu vlní půda pod nohama. Odehráli tak, jak se na takovou kapelu sluší a patří - luxusně a bez chyb. Hráli jak nové vály, tak pecky ze starších desek, kterýma rozhodně nikoho neurazili! Jen mě mrzela absence basy, ale tak co naplat. Jsem rád, že i přez to přijali pozvání a odehráli sqelou show!
V tuto dobu už bylo po klubu spousta mrtvol, plno zombie se odebralo domu a na spoje, takže Cunnilingus začínaj valit do podstatně prázdnějšího sálu. Ono už bylo nějakou tu chvilku po půlnoci. Ale jejich houpavej grindec rozhejbal ty zbylé statečné, kteří se na nohách drželi a do sálu se odvážili. Sranda tancovačka, ostatně jako pokaždé.
Část naší výpravy mizí na ranní spoj, část se roztrká po bytech, Špína chrápe v autě a já, Verča a osádka Samochotijo kár se ubíráme na parkoviště na áfterpárky u Ráďovo auta. Muzika vyřvává až se divim, že už nás neobletujou četníci. Za poslední kačky jsem si v nonstopu vedle koupil Málbora - ámeriky. Za cenu přez 80 ká krabičku nechutnejch cigaret, ach jó. Při brku na dobrou noc se odkudsi zjevil čerstvě vzbuzenej Stroužin. Inu sbalili jsme ho, rozloučili se se sámoškou a odešli do auta, kde jsme Stroužu uložili do kufru a sami "ulehli" na přední sedačky.
Ráno nás vzbudila Dáša, nanosili jsme věci zpět do Pašíka a i přez to, že se neřídilo zrovna moc dobře a zbytky moku ze včéra ještě běhali v žilách, jsme vyrazili vstříc za vidinou měkké postele.
Lidí bylo mraky, peníze se vybrali, všichni se bavili, žádnej průser se nestal - co víc si přát! Snad jen, aby jsme měli ještě někdy tu možnost si na 3ožáku zahrát, páč je to tam fakt rozjetý! 99ks splitek bylo puštěno do oběhu, tákže kdo má o některé zájem, měl by si pospíšit, protože to je opravdu "limited edition"

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 GreenSister GreenSister | E-mail | 27. července 2009 v 10:49 | Reagovat

A schovali jste mi teda to šedivý?? Report parádní, oživení odkazy mě pobavilo, nejvíc ovšem Ztráta třídní knihy.... "Učí se dobře, to nemohu říct..." :D Hele a nepíše se přez, ale přes, ale piš si to jak chceš. GS

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz