DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

AKCE NOUNEJMKA - 11. 9. 09 - Nový Bor - Díra

18. září 2009 v 7:12 | gs |  Reporty
Tak já ani vlastně nevím, jestli to mám teď začínat, páč, jak jistě všichni víte (echechech), vstávám v půl pátý a půl osmá je pro mě ve všední den pozdní večerní hodina. Uvidím.
Hláška večera: "Víš, mě tady v hlavě začne blikat kontrolka: TRVALÉ POŠKOZENÍ SLUCHU!!! - TRVALÉ POŠKOZENÍ SLUCHU!!!" (Mamka při prvních tónech Samochotijo).
Na tuhle akci jsem se strašně těšila, páč na ní se mnou šla mamka, se kterou si (paradoxně) na akcích užiju největší prdel, mám její humor, a tak pěkně si notujem... Na samotnou akci jsem jela kvůli chuti na Rapsöd. Do Boru jsem dorazila kolem sedmé a cestou do "restaurace" gde jsme měly s mamkou spicha, mě odchytil člen Debatního kroužku Cvikov - Míra, restauraci jsme zvesela přešli, kousek se zase vrátili, kopli dvě pívka, zatímco se mamka s kámoškou z práce rozplývaly nad korálkama, zaplatili a vyrazili na dalekou cestu do Díry....
...ušli jsme 50 metrů (obě jsme zde byly prvně), pozdravili osazenstvo, a pustili se do víru večera, mamka se hned zapovídala s Rybičkou, a já mohla bezstarostně krafat se všemi ostatními :) Pak začla hrát první kapela, načež si mamka vzpomněla, že si zapomněla špunty do uší:
Samochotijo z Boru ten večer koncert otevírali a nakydali na nás neskutečné hudební bahno, ve kterém se já osobně rochním. Hlubokou, ale opravdu hlubokou dekadenci tomu dodávalo nazvučení a asi i prostorové dispozice baru, které způsobily přeřvanou kytarovou stěnu před bicími, takže Míry bylo slyšet pomálu a hajtky vůbec. Gdyž mi Datel řekl, že s kytarami nepracuje (nezvučí), trochu mě to zamrzelo, protože si Mírův zpěv celkem užívám. Nicméně soustředit se na kytary, posilněné poslední dobou o Vencu, taky nebylo na škodu. Mamku zase mrzelo, že jede domů busem (teda nemrzelo ji, že musí domů, tam se těší vždy), spíše ji tedy štvalo, že si poslechla jednu kapelu A ZROVINKA to bylo největší bahno večera.
Šla jsem mamku vyprovodit.... těsně po rozloučení přiběhl Míra (člen DK Cvikov) s tím, že bus sotva stíhá, ječela jsem tedy přes Novoborské náměstí, kde naštěstí skoro nigdo nebyl: "Mamiiii, děělééééj, utííkééééj!" aby to jako stihla (načež mi druhý den ráno říkala, že se lekla, že na ni ječím proto, že ji někdo honí...), zároveň jsem překecala Míru, ať oním autobusem nejezdí, že se v noci s Rybkou a Šmícou skládáme na taxík... Vrátili jsme se a byli tak zabráni do debaty (a já též do protahování zad lámáním se přes zábradlí), že jsme kapelu Tahem Zapni ze Šenova postřehli až ke konci. Takže o nich Vám toho, milé děti, moc neřeknu. Sorka.
No, třetí hráli kurva dobří CN Roundhouse Kick z Němec (Lipsko),(snad je odkaz správně). Ti byli tak dobří, že i gdyby byli o půlku horší, tak jsou furt dóóst dobří. Takoví mladíčci nasraní... nasraní, nasraní, nasraní. Hledám slov, abych ten válec vyjádřila... na plakátech: punk/screamo, si říkám: "hmm.. uvidíme...", ale nestačila jsem zírat, páč moje rohovky rozechvěl tenhle speed-speed-punk bez pauzy na nádech. Nádhera a všechna má úcta jim. Musí to bejt strašná dřina, obdivuju jejich nasazení a nechápu jejich výdrž (tak záleží, že jo... zápaďáci maj asi lepší drogy, gde je Lipsko? :) hahaha, ba ne, tohle na drogy fakt nevypadalo, tohle vypadalo na bandu totálně zapálenejch a strašně šikovnejch kluků, který do toho prostě vlítnou a s ničím se neserou. Zvuk perfektní, ze svalů fašírka...
Krapet rozklepaná z náhlé svalové zátěže jsem si dala cigáro a úplně se bála jít ven, aby mi neprostydla zpocená držka. Myslím, že jsem nakonec ani nešla a počkala si na Rapsöd. Ti to bez okolků rozjeli a byli opět perfektní, pařila jsem dál, nehledě na zásoby energie, ostatní lítali se mnou a já se náhle dostala přesně do místa, kam nigdy nechci - do prvních řad kotle - a hned Vám, milé děti, vysvetlím prečo: Si tak tancuju a najednou citím něčí ruce... a najednou... ležím na zádech... v DVOUMETROVÉ výšce... na rukou lidí... a 20 čísel nad hlavou mám strop (jako). Tak tedy za a) v těch (jako) dvaceti zbývajících centimetrech visely na skobičky navěšené mraky půllitrů a za podrážky přilepené boty - bála jsem se tedy o svoji hlavu, za b) mám strach z výšek a nestability (proto se neožírám) a nevěřím nikomu, než sobě (report s lehkým nádechem satanismu) - bála jsem se tedy o sebe samou a za c) mi určitě lezly kalhotky - bála jsem se tedy o ostatní. Renda (strůjce) říkal, že mi chtěl udělat radóóst - Rendo, udělal. Gdybych dokázala mít otevřené oči, tak by to mohl být i perfektní pohled. Ono to ve finále potěší, a to dokonce takové přeopatrnělé diliny, jako jsem já. Jsem v tomto směru odpaněna, ale už to, prosím, víckrát nedělej, Ty, ani nigdo jiný :) Tento životu nebezpečný zážitek natolik přebyl moje dojmy z kapely, že nic jiného, než že to bylo jasné Předpeklí, si nepamatuji.
Poslední kapelou byli Confuso Sino taky ze Šenova, kteří hrají nedlouhou chvíli, ale za to jim to pěkně šlape, jednu píseň možná podělali, ale to je jen o cviku a o frekvenci zkoušek. Jinak je jejich tvorba nabitá, zábavná a energii doplňující. Zapařila jsem i na ně, přestože z posledních sil, ale jak by řekla prababička: "Strach by mi to nedovolil... " a já doplňuji: "... nezapařit." Strach z toho, že mi mezi prsty proteče pár pro širokou společnost infikovaných tónú, zvuků, skřeků, úderů a řevů bez ladu a skladu (jak jinak) a že tyhle všechny entity neprostoupí mým fyzičnem pomocí pohybu. Bylo by mi to prostě líto. Takhle, při poslechu "doplňovačů" mi nemusí být líto nic. Můžu být jen vděčná za to, ža tady muziku lidi dělají (s chybami i bez, páč chyby dělají lidé i v životě, tak proč by je nedělali v muzice) a že z nich můžu sát tolik enrgie, co vůbec poberu, protože jí mají pro každého dost. Muzika násobí!
Takže jsem zbytek večera (noci) vykecávala a gdyž bylo půl třetí sebrali jsme se k odjezdu... tím taxíkem, běžela jsem tedy pro Míru ("CVIKOV - TEĎ NEBO NIGDY!") a než ten doběhl k autu, naložila se tam místo něj polomrtvá Šmícova kamarádka. Bů.
Na akci fotila samojediná Rybička, která fotky doplní po příjezdu z pracovního pobytu, to jest po 20. dnu měsíce a nejdete je tady: http://rybicka.rajce.idnes.cz/
GS

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz