DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

Attack of (Dis)harmony II - tentokrát u Rybyho - 31. 10. 2009

2. listopadu 2009 v 11:59 | gS |  Reporty
Jelikož je to u Rybyho již osvědčené, měla jsem radost, že se Attack of (Dis)harmony "Chapter II" koná právě tam. Je tam teplo a příjemné domácí prostředí. A hlavně jsou lidé zvyklí tam chodit. Na půl sedmičku jsme si dali sraz s Verkundou a zloReném :) pod Červeným vrchem (ó, jak poetická věta). Gdyž jsme došli až k samému Satanovi, zjistili jsme, že jsme už nadtřicátí platící, hmm.
První kapelou večera byli Ultra Shit'n'Slim z Dolního Podluží (oh, nyní změštěli a mají psáno VDF :). Ti tři se mi tentokrát zamlouvali hned od začátku, nasadili čupr-disco-tempo, které udrželi (přes mírné kleky toho typu, že zpěvák zakončoval song větou: "...nic." či "...se stane každýmu.") až do konce. Konkrétně se mi na nich, kromě již zmíněného disco-tempa, libí, že se hlasově podílejí všichni tři členové kapely, každý po svém. Povětšinou řve basák (s velmi jemnou přezdívkou Kundis), přikvikuje mu k tomu kytarista a gdo mě svým hlasovým "nadáním" zaujal nejvíc byl bubeník, jež není slyšet moc často, ale má hlas jak z punkovek/undrošek počátku 80. let. (hlavně při songu "Do zadku ne!") ...a já jsem v tomhle prostě senti-mentální, no... A CO? Nádhera!
Jdu na trubku a hned jsem zpět...
Druhou kapelou byli Narcoleptic, vážný death-grind ze Sokolova. Kytaristé se zpěvákem soutěžili, gdo svou "máňou" opíše ve vzduchu větší kružnici, z čehož museli být metalisté z řad návštěvníků nadšeni. U této kapely u mě převládal pocit, jestli členové nemají sklon k mírnému šovinismu - soudila jsem tak podle názvů písní "Amputace klitorisu" či "Poběhlice". Textům ale, kupodivu, rozumět nebylo, takže nemohu soudit :) Nicméně muzika se mi celkem líbila, zpěvák měl výrazný chrocht (od hlubokého až po "řvavý") a chvílemi se k němu přidával basák svým vysokým řevem, což se mi též líbilo. Přes, možná zdánlivou, vážnost kapely byla muzika barevná, leč dlouhá. S VxNx jsme usoudili, že jich je hodně a gdyž tedy každý přispěje svou kapkou, vznikne z toho opravdu dlouhý playlist. Kapelu tudíž musel, v rámci časového harmonogramu, utnout pořadatel Levi, který tak zajisté učinil velice jemně.
Tou dobou už se líčili Kameničtí Graveyard Rejects, o nichž jsem se dnes dozvěděla, že to bylo jejich poslední vystoupení (více v profilu). Škoda tomu, s Editou jsme je ten večer pěkně probraly a došly jsme toho, že se lepší, kontrabas je zvládán s čím dál větší grácií a že ač nám v tomto "coverbandu" nesedí "zpěv" Culka, tak kluci od minulého vystoupení, zde v Rybovi, dost pokročili. Jak říkám, škoda...
To, že po GR budou hrát Nekrolog, bych opravdu nečekala, páč mají společného jmenovatele rytmu, jímž je Levi, ale gdyž to dává, tak proč ne, pravdu děl VxNx, že dva koncíky naostro se energetickým výdajem rovnají řádné zkoušce. Kapela byla ve zbrusunové sestavě ochuzena o Angguse, zato obohacena o mladou temnou krev Nutrii, (ano, bývalou basistku s pěknými prsy ze Soul Collector D.I.E.) a neméně temného zpěváka Gotchu (či jak se to skloňuje). U mě bylo blokem to, že to byl jakýsi nezvyk a nemohla jsem se nějak zaposlouchat, špatné to ale rozhodně nebylo, jen mě to asi, z čisté zaujatosti, nezaujalo.
S Rendou jsme si mnuli ruce, jak je úžasné nestarat se o průběh koncertu, o to gdo už je nažranej a gdo ne, o to, gdo to vše zaplatí... :) Mě bavilo, že jsem nevařila gulage... Opravdu nás to těšilo... načež jsme záhy zaplakali, že bychom si dali guláš... :)
Další v rozvrhu večera byla kapela Masturbace, která k nám přijela až z daleké Prdele, jak jsme se mohli doslechnout, myslím, že si domyslíte, odkud ve skutečnosti jsou. Já bych byla ochotná i věřit tomu, že z Prdele jsou, páč tomu jasně nasvědčovaly texty. Z těch mi bylo skutečně ouzko. Hudebně, předesílám, byla kapela opravdu perfektní. Hudebně to bylo nabité a živé. Hudebně... bych si je i poslechla doma, ALE TY TEXTY! Na ukázku: jediným textem jedné z prvních písní byl i její název: "Nablinkáno, nakakáno, spapáno a uděláno" - POMOC! Dalším textem byl též zároveň název a to: "Šidli-pidli-pinďoury" - POOOOMOOOOOC. Za další byl text ve smyslu: "Máš malý péro, tak tě za něj vytahám..." No a asi nejpoetičtějším a nejobsažnějším textem byl text basáka: "Líbání mě ušetři/raději mi rozetři/raní průjem po tváři." To už jsem se popadala za břicho a stále se nemohla rozhodnout, zda se mám smát či stydět či dokonce rozplakat. Sorry, ale ještě je tady jedna věc - zpěvák se smál vlastním vtipům, a to, myslím, svým názorem ani komentovat nemusím. Takže sdělení kapely: hudební - 100%, textové - NULA. Co se týče sdělení, které vzešlo z komunikace kapely a publika... to je opravdu pravdivé a obohacující: "TEPLO DOMOVA VYCHÁZÍ Z POCHVY"! Nicméně děkujme kapele, že tak krásně roztančila Sachetku a spol. Ti tančili v duchu prostonárodním a náramně jim to šlo, mě osobně to pobavilo více, než "vtipné" texty kapely.
Veselí bylo tak velké, až sebou Jack plácnul na jeviště a vstával za neskutečného řevu - vyhodil si rameno, šikula jeden. Prodral se skákajícím davem a někam odešel spolu s Inquisitorem. Nedalo mi to a šla jsem se na ně podívat: Tou dobou už Jack seděl u vstupu, hlavu opřenou o stůl a držel se za ruku. Prý už má rameno nahozené zpět. Gdyž jsem se zeptala, jak to jako ví, odpověděl, že to cítí. Mě napadlo, že cítí maximálně brutální bolest... a taky že jo, Inquisitor mu po chvíli škubnul rukou znovu, až Jacka sundal ze židle, tomu se propojením nervů rozklepala noha a chtěl jen ležet s tím, že teď už je to rameno OPRAVDU zpátky tam, gde má být. Tak snad, uklidila jsem židli a šla zpět.
Už už jsem přemýšlela, že půjdu domů, načež mě Verča s Rendou přemluvili (moc práce to ale nedalo), abych zůstala ještě na Pod peřinou je smrad. Řekla jsem si tedy, že se rozšoupnu a dám si malý pívo, které ovšem došlo, takže jsem zůstala na džusu (proto tak dlouhej rýport). Nakonec jsem byla vděčná, že jsem zůstala, čekala jsem obyčejný pankoš, ale díky Papře to je kapela mnohem víc než obyčejná. Papře to jde a zní, dává to od podlahy a s ničím se nesere ("My bysme potřebovali ještě ten druhej mikrák, mohli byste nám rozsvítit... Ne... tak teď ho nepotřebujeme, tak se na něj vysereme..."). Pařících pankáčů (včetně Jacka s trojcípým šátkem kolem ruky) bylo asi dvacet a takhle to točit jsem je ještě neviděla: padali, vstávali, rozbíjeli sklo, padali, uklízeli sklo a opět padali a vstávali. Pogo, jak má být, já se nezapojila a chytala odletivší křehotiny. Přídavků bylo asi milión (načež Papra: "Tak já bych to viděla na jeden song a jdem do piči, né?) do piči (domů) je publikum ale fakt nepustilo.
Fotila tam Sachetka, ale jestli to tam má, nevím: http://setchetka.rajce.idnes.cz/. Vím: nemá.
GS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marika Marika | Web | 2. listopadu 2009 v 12:06 | Reagovat

Ahoj..Zahlasowala by si mi TU: http://princess-good.blog.cz/0910/finale-sonp#komentare som tam ako MARIKA..DAKUJEM a rada oplatíím =))

2 GreenSister GreenSister | E-mail | 3. listopadu 2009 v 7:13 | Reagovat

E?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz