DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

"Na to se posaď" report - 13. a 15. 11., Svor a Nový Bor

19. listopadu 2009 v 13:21 | gS
Pokud má něgdo problém s tím, že píšu rýporty tak, jak mi zobák narost bez odborné žánrové znalosti, nebo s mou zaujatostí, tak ať toto radši nečte :) V pátek proběhla oslava Fallyho narozek a v neděli se nečekaně jelo na třetí etapu tour CBTy a Efecto Despotismo po Sudetských krajích (ta Praha to ale kazí).
V pátek jsem celá natěšená sbalila brokolici, peroxid a "hend-mejd" věšák na cetky pro mamku k svátku (který měla v srpnu, ale tak "hendmejd", né?) a vyrazila směr Cvikov, gde jsem vyskočila u benzíny a naskočila na bus ve kterém už jela vystresovaná maminka (aby mi jako zastavili) a jela směr zpět - do Svoru. Tam už se začínaly přípravy na večerní párty ku příležitosti Fallyho 30. narozenin. Ihned jsme mu předaly dary: kompas, aby se cestou domů z oslavy neztratil a pytlíček kustovnice čínské, gdyby se náhodou ztratil, tak aby ještě tři dny přežil :) V knajpě nebyly ubrusy, podprdelníky, natož čaj, zato tam byla zima jako kráva. Říkaly jsme si, že autobus ve tři čtvrtě na jedenáct to jistí. Naštěstí se ještě pendlovalo mezi Cvikovem a Svorem a tak jsme si nechaly krabičku zeleného čaje dovézt. Když Kubelík dorazil s čajem, zjistili jsme, že není varná konvice :) Kulturák byl totiž nějaký čas zavřený, mimo provoz a tato akce byla z hlediska gastronomického rychlokvaškou. Nakonec se ošéfovala i ta konvice, začal se popíjet groček, pívko, Morgan s Jupíkem (ouch) a jistící bus jsme nechaly ujet.
První kapelou večera byli Ježkovy voči, (zpěvák se jmenuje Ježek), přiromantičtělý rock, doprovázený saxofonem mě tedy moc nebavil, ale ani nevadil, večer se roztáčel a kapelu vlastně ani moc lidí nevnímalo. Klasická zábavová kapela, která by sedla o koncert generačně ještě trošku dál... výš... víc? Prostě gdyby byla moje mamka obyčejná "mamka", tak by se jí to mohlo teoreticky hodně líbit, ale ona není, takže zrovna ji ukázkovým příkladem její generace dát nemohu.
Pak se na pódijku začaly vybalovat stoly, pulty, desky atakdále a začly "tucky". Spolužák ze základky s ještě jedním spolužákem ze základky za podpory bývalých spolužáků ze základky rozjíždějí myslímže reggae-jungle soundsystem. A je znát, že rozjíždějí, vokecávat to nebudu, páč o tom vím prd, ale co poznám jistě je, jestli vystupující hraje s jistotou a notnou sebedůvěrou, nebo s ostychem. Tady to bylo tak napůl, přechody mezi jednotlivými tracky byly krkolomné, ale to se vymaká, MC má hlas dobrej, ale myslím, že ho nepoužívá na sto procent, ale to se vymaká, a ještě je tu můj tradiční problém: gdyž jsem čekala, že hudba zrychlí, tak nezrychlila, ale dokonce ANI NEZPOMALILA, s tím se holt budu muset vypořádat, páč to se nevymaká, tak to chlapci prostě cítí. Ale nakonec jsme si s mamkou na tucky zapařily a bylo nám fajn.
Po nich přišel za pult kluk z PrahA, který se staral o hudbu až do brzkého rána, to už jsem moc nevnímala, páč jsem zrovna kradla Gambrinus ubrus z kuchyně, aby si mohla Šmícova Cácorka lehnout, zatímco Šmíca vytuh, pak jsem se bavila s opilými kamarády, kteří byli tak opilí, jak jsem je ještě neviděla, takže jsem se asi hodinu k smrti smála, mezitím jsem neustále sbírala střepy... hromady střepů, pak jsem vzala Cácorku vyvenčit, a pak jsem unavená pobrala krosnu, poličku na cetky, jeden ubrus pro sebe domů, rozjetou maminku a šlo se pjéšo domů. Dorazily jsem asi kolem 4.? A od té doby až do 9. mám tmu.
V neděli jsme s Matějem po o vysedávali u TV, gdyž v tom mi přišla sms od Verči, jestli s nimi nechci jet na koncert do Nového Boru, řekla jsem si, že Matěj jde stejně na zkoušku, že v úterý je svátek a že na to mrdám a jedu! Sbalila jsem ředkvičky, Figaro tyčinku, vysavač slíbený Verče a Rendovi, páč jejich "chcípá" a jelo se. Do Díry jsme dorazili něco málo po sedmé a moc lidí tam nebylo, spíš tedy kapely, Rybka s Kudlisem a Docent na postu zvukaře.
První hráli Lost way to mind (asi - ptala jsem se jednoho z členů a tohle mi řekl anglicky, což jsem mu vůbec nerozuměla a pak to řekl česky, tak jsem to takhle nějak poskládala) z Krupky. Klasický valivý hardcore mě moc neba, spíš jsem se tedy bavila s lidmi a hudbu moc nevnímala.
Po nich nastoupili Efecto Despotismo, kteří byli mnohem temnější a mnohem pomalejší, k smrti pomalejší, nezrychrovali, jen zpomalovali, ale byla to celkem bomba. Kytarová sekce je přesná a přísná, bicí hrajou dvojšlapkou v jednom kuse, zato paliček je využito s velkou rozvahou, do toho nasraný řev... sedí to a má to tu pravou temnou náladu. Zpěvák má ode mne malé bezvýznamné plus, páč minule jsem mu předhazovala, že dává ruce do tvaru Y a že to na mě působí samožersky, tentokrát to nedělal a pro mě byl dojem mnohem lepší.
Gdyž se tedy koncert dostal do bodu, gdy už nešlo zpomalit, připravili se moji drazí, milí, vtipní, zkušení, pěkní, sympatičtí, okouzlující, bezprostřední, usměvaví, bohužel teplí ( :D :D) a hlavně rychlí Cock Brutality. Únava po dvou dnech koncertování na nich byla znát, ale mě to samozřejmě vůbec nevadilo, páč mi na nich přece nevadí vůbec nic :D Jen to, že mi vytahali a zasrali vyprané (sorry mami) růžové palčáky, ale to jim samozřejmě taky prominu.
Poslední nás nacpali crustovými tóny Confuso Sino, kteří si drží svou vysoko nastavenou laťku. Koncert byl kecací a tak se Confuso osvědčili jako opravdu perfektní kulisa k debatě o kérkách. Pak mě část liberečáků vytáhla na brutální "dabl-brčko" a já se vrátila na poslední song kapely,ten stál ale zato, takže jsem stihla zapařit a utvrdila jsem se též v dojmu, že poslední jejich song je absolutně nejdelší crustovou skladbou na světě :)
Hned po koncertě jsme se sebrali a odjeli, za což jsem byla velice ráda, domů jsem přijela ve dvanáct, mírně přichcaná a na sedačce ležel Matěj též mírně přichcaný, páč si dal po zkoušce tři dvánáctky a to je na něj už kurvavýkon, měl motolici, tak jsem se mu smála, dorazila rizoto od oběda, šla si lehnout a usnula v jednu, páč jsem měla motolici.
Fotky z pátka nejsou, zato z neděle a všech koncertů tour má fotky... gdo jiný než Rybička: http://rybicka.rajce.idnes.cz/.
GS

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz