DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

Report Krupka - máme rádi zvířátka! 28.11.

1. prosince 2009 v 12:34 | gS |  Reporty
Tak v tuhle sobotu to bylo pro mě trochu hektičtější. V půl čtvrté jsme přitáhli ze čtyřhodinového výletu (já s vizí, že z DC vyrážíme v šest a že stíhám ještě plno věcí, jako jíst, prát, umýt se apod.), gdyž jsem si přečetla sms od Verči, že mám být v půl páte na místě srazu, zatrnulo mi. Nicméně až na to jídlo jsem stihla to, co jsem chtěla a přesně v půl páte jsem stála u Pašíka, počkala jsem deset minut... :) a jelo se. Zastávka ve zkůše a hurá na Krupku.
Na místě jsme byli něco málo před šestou a až na pár štamgastů nigdo nigde, velice příjemný Pan Majitel nám hned ve dveřích předhodil, že "...ale ve tři je koneec!!" aniž by řekl třeba "dobrý večer" jako to mají Páni Majitelé svým drahým zákazníkům říkat. Nu což. Usadili jsme se a čekali do osmi, než se bude moct začít bene pro zvířátka v útulku v Žimu, který se přestěhoval z Krupky - tento zbytečný detail píši proto, že z vlastní zkušenosti vím, že stěhování je nákladné a tak se každá kačka hodí (my se během soužití s Matějem stěhovali 3x a splácíme 50 táců za debilní zálohy, jaké náklady pak musí mít takový psí útulek!)
Koncert začali Kameničtí deathoví Nekrolog, kteří mě velice mile překvapili - gdyž jsem o nich psala minule, tak mě nějak nezaujali, tentokrát to napravili a bavili mě od začátku skoro až do konce (na to, že je to death...) - nová sestava se, podle mého, poměrně rychle a hlavně dobře sehrála a z hudby je cítit, že si členové rozumí. Nutrie se Satanem (basa s kejtrou) mávali mařenama a ztělesnili tak mou představu, jak má underground-death koncet ve vymrzlém sklepě 4 x 6 m vypadat. Zpěvu jsem taky nějak přišla na chuť a bicím jsem na chuť přicházet ani nemusela - líbí se mi od začátku. Podupkávala jsem si a líbilo se mi.
Myslím, že druzí byli Fasteratu, kteří se mi díky míře a stylu podání nasranosti líbí čím dál tím víc. Golem, nový basák, drtil valy, jako by s nimi hrál od začátku, a to měl premiéru na začátku lsitopadu, šikovný to hoch. Gdo mě tedy fakt bavil byl tentokrát záchvaťák Liška, který do bicích třískal jako blázen. V této chvíli se spustily celkem slušné "taneční" orgie, které vyvrcholily až u poslední kapely. Ech!
Jako třetí se toho zhostili Blu-82/B, kteří se mi líbili o trošku míň, než naposledy v DC, rozhodně se mi ale líbili, krom tohoto, víc, než gdykoliv jindy. Bavili mě... že bych je konečně pochopila?
Pří čtvrté, místní, kapele Efecto Despotismo jsem odpočívala v knajpě, s holkama jsme jedly sušenku a četly si Mírovu A-kontru, posléze knížku o fotografování. Myslela jsem, že zespoda uslyším alespoň základ, ale slyšela jsem jen kopák a dolů se mi zrovna táák nechtělo... pálily mě tam oči a byla tam kosa, gdyž se člověk nehejbal a přiznám se, že na Efecta se hejbat neumím :)
Předposlední do nás depresiva (opak antidepresiv) nacpali novoborští Samochotijo, opět to byl nářez jako kráva a já už se zmítala a křičela v prvních řadách (z těch osmi :). Kluci nejen že neomrzí, nezhoršují se, ale oni ani nestagnují. S každým koncertem jsou brutálnější a brutálnější, u této kapely jsem nezažila jediný slabší výkon, pokaždé jdou do hraní naplno a taky to podle toho pak v sále vypadá! Jedinou věcí (žádnou hroznou, spíše humornou) bylo, že poslední píseň Míra odeřval bez přísunu šťávy do mikráku, nejdřív si toho nevšiml, pak mu to bylo jedno, takže škoda, páč má vážně parádní a přesvědčivej, kej naléhavej řev. Jo a Šmícovi musela zrovna před poslední písní rupnout struna, ale vyměnil ji bleskově :)
No a poslední kapela - ta byla vážně EMOtivní, Požadovaný stav mysli z Teplic, jednoznačně nejnasranější kapela večera a jedna z nejnasranějších kapel, které jsem měla tu čest slyšet a uzřít. A HLAVNĚ KONEČNĚ PROTANCOVAT! Dva mužské řevy (jak sami píší - hubenější uřvanej brejloun a silnější uječenej brejloun) dávali dost ostré muzice ještě ostřejší chuť a emoce prýštily a prýštily :) Kytarová sekce byla parádní a "obsluha AK 47" musí být dokonale proškolená. Tenhle "crust/fast/ganja-core" byl pro mě na koncertě tím, co pletací jehlice pro ovčí babičku - bez nich by to tentokrát nešlo.
Po hraní jsme zasedli v knajpě, v půl druhý přišel ten debilní Pan Majtel (na to nesmí nigdo zapomenout, páč je Pan Majitel) s tím, že máme vypálit. Zvedla se vlna vzdoru, začla jsem to já tím, že jsem mu slušně řekla, že si sere do úst, že na záčátku říkal, že bude otevřeno do tří. Vedení odporu následně přebral Rash, který Panu Majiteli ukázal dost zblízka svoji nasranou bradu (kterou měl Pan Majitel před očima). Pořád jsme to nemohli nějak uhádat, ale zároveň se nigdo nezvedal k odchodu. Nezabíraly ani argumenty o nemalé útratě. Nakonec se Pan Majitel utopil sám, gdyž řekl něco o zdrogovaných lidech, načež se všichni začli bouřlivě smát a pan majitel odešel s tím, že ve tři konec. Odchod ke Kubovi (děkuju za luxusní přespání a společnost jeho roztomilého psa) a následný odjezd druhý den dom nebudu ani popisovat, páč by mě to vytočilo, a já jsem teď v práci, takže čím méně toček, tím lépe pro nadřízené.
GS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz