DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Pohledem návštěvníka - 10.01. Earl grey party, Zarabanda

18. ledna 2010 v 13:10 | GreenSister |  Reporty
Tak jelikož se na určitě mnohem zajímavější a veselejší rýport chystá Rrrené a možná i Driver, napíšu jen takové shrnutí dojmů z tohoto večera:
Gdyž pominu absolutní nepraktičnost a píčovitost klubu (jakože gdyž se dostaví více než 50 lidí, tak se s některými přáteli pozdravíte až po druhé kapele, páč máte mraky práce s uhýbáním, vyhýbáním se někomu, překračováním něčeho a snažení se o neupadnutí), tak se mi včerejší nedělní koncert jevil jako celkem povedený a pro mě určitě přínosný.
První hráli místní Eric Draven a už po třetí, perfektní písni jménem "Šlem" mě tak napadlo, jestli vůbec budou Británci schopni je, v mých očích, přerůst. Nebyli toho schopni. Eric Draven se totiž ukázali jako hudebníci na dost vysoké úrovni a přestože nehrají styl mého srdce, dokázali mě svojí vymakanou (přesto né "vydřenou") muzikou strhnout. V malém prostůrku, obklopeni lidmi, na mě vůbec nepůsobili samožersky, jak tomu bylo v létě na velkém pódiu v Benešově (ono jako extra velké nebylo, ale proti Zarabandě je "velký" i můj obývák v 2+kk), působili naopak velice přirozeně a stylově. Fakt jsem ráda, že mě dokázali přesvědčit, protože myslet si o takto kvalitní kapele, že mi nestojí za poslech... no to bych se radši v prdeli viděla.
Británci I (Crocus) se mi líbili též, páč to byl opět mnohem punkovější výstup než jsem čekala, a to je pak jasná... Jen mě dost iritovalo, gdyž zpěvák v jednom kuse tloukl mikrofonem o cokoliv. Na jednu stranu si říkám: "tak punk, viď", na druhou stranu mě zaráží to sraní si huby, gdy člověk (gdyž to hodně zjednoduším) stojí svým smýšlením (projevem, tvorbou) proti systému a proti tomu do něj cpe úplně zbytečně prachy, gdyž si musí jednou měsíčně koupit nový mikrofon. Protože je doufám snad každýmu jasný, že tahle planeta skape na nemoc zvanou "nadprodukce všeho". No a jestli ten mikrofon ani nebyl jeho... no to snad ani nechci vědět. Každopádně roztočili takovej mosh, že vlhkost vzduchu rázem stoupla na 85% a gdybych se nebála tak bych si taky "skočila". Hudebně to byla pecka.
Británci II (Throats) odehráli 3/4 valy, které na mě byly moc táhlé a "drtící" a pak začlo v Zara něco příšerně čpavě, těkavě a kysele páchnout (jestli to byla směska potu všech lidí, tak sorry), gdyž se konečně rozjelo peklo, vypadl proud (to jsem zrovna čurala, takže PA-RÁ-DA!), pak vypadl znova (páč veškerý apáro jelo na jednu zásuvku - v hudebním klubu?!?! to snad né!) a já šla ohluchlá dom. Na jednu stranu jsem byla ráda, páč mě čekala, jak jinak, vstávačka v půl pátý. Teď sedím v práci a před očima mám jen tunel (bohužel sněhovej), na jehož konci je měkoučká a voňavá postel.
Fotila tam Lusiet a Klafonius: http://athi.rajce.idnes.cz/ a http://blejsn.rajce.net/.
GS

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz