DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Pohledem organizátora - 10.01. Earl grey party, Zarabanda

18. ledna 2010 v 13:09 | Driver |  Reporty
I když si myslím, že hodnotit vlastní dílo by měli spíše ostatní, zkusím v pár větách shrnout nedělní Earl Grey Party v Zarabandě. V létě jsem zavítal do Prahy na koncert Darkest Hour. Nikdy jsem nebyl na pražské sedmičce, o to víc jsem se těšil na narvaný klub, opocené stěny a perfektní show. Bez mé větší pozornosti se jako předkapela na podiu zjevila partička knírkatých Anglánů, dost podivně oháknutých. Vytáhlý zpěvák zatočil nad hlavou mikrofonem, zul si boty i s ponožkami a Crocus spustili první song. Otevřel jsem pusu. Popisovat jejich pražské vystoupení v úmyslu nemám, ale jenom pro informaci - tam vznikla moje myšlenka uspořádat podobné zoo představení v Děčíně. To, že to bude zrovna s Crocus, jsem ale netušil.
Někdy v listopadu, po řekl bych dost vydařené akci s Last Chance To Die v Zarabandě, jsem naprostou náhodou na myspace profilu Crocus objevil jejich lednovou tour Evropou s jednou jedinou dírou - nedělí 10.1.10. Neděle je risk, a to i v Praze, kde je potencionální návštěva velká. Je to prostě nejhorší den, který si můžete na uspořádání koncertu vybrat. Nemluvě o tom, že dost lidí má ještě před výplatou, popřípadě kapesným. Jo, bohužel - prachy hýbou světem a návštěvnost je občas dost těžko odhadnutelná. Musím už na tomhle místě poděkovat všem, co dorazili a podpořili. Bylo vás zhruba 50, což je na neděli a venkovní kalamitní klimatický podmínky pěkná návštěva. Zarabanda stejně není místem, kde by se vměstnala pohodlně stovka lidí, takže pohoda. Co se týče organizace jako takové, vše šlo až do večera podle plánu. S Urbim jsme všechno navezli, Ralf uvařil, i když tradičně na poslední chvíli, a nakonec i všechny kapely dorazily v pořádku a včas. Angláni nás dokonce předstihli a pospávali v klubu už od půl šesté. Vypadali ale docela spokojeně a nešetřili úsměvem. Rovnou zbagrovali všechno jídlo, takže kuchařinka Ralf dostala několikero pochval. Pak se trochu hekticky začalo stavět podium. Ostrovani měli spoustu věcí a já řešil první problém - backstage. Jelikož majitel nás opustil a odjel kamsi (díky! :-/), dostal jsem k dispozici jenom malou místnost, kam by se stěží vešly věci jedné kapely. Nicméně jsme to tam nakonec nějak natlačili. Stavění aparatury ještě ztížilo chybějící světlo nad podiem, kterému jaksi chyběl vypínač (wtf?) a jiné tam nebylo (díky no.2 :-/). Ve výsledku větrák nad podiem ozdobila podivná svítilna, s podivnou žárovkou.
Po půl osmé začali hrát už nedočkaví Eric Draven. Hudebně jsem se k nim už jednou vyjadřoval - momentálně prostě v Děčíně nevidím kapelu na vyšší muzikantské úrovni, než jsou ED. Nápaditost skladeb, energie, melodický pasáže a hlavně - jejich písničky ve svém průběhu gradujou, což já moc rád. Jako když sledujete film, ve kterém se blíží finále. V těch momentech mám při Eric Draven husinu. A ano - viděl jsem je už hrát líp a zažil lepší set, ale i tak to byl perfektní úvod večera. Velký dík za účast, za podporu a za pomoc se vším, co jsem potřeboval.
Jako druzí nastoupili Crocus. Pro mě osobně hřeb večera, na který jsem se tolik těšil. O zklamání se v mém případě mluvit nedá, i když pražský koncert byl o kapku lepší a hlavně delší! Znám spoustu jejich skvělých songů, které ten večer nezazněly a to je trochu škoda. Nicméně hodně jsem se bavil při pohledech všech přítomných, kteří na rozdíl ode mě neměli tu čest Crocus už vidět. Takhle nějak jsem se tvářil v Praze :-D. Nekontrolovatelný šílenství s bláznivým zpěvákem, kterému není svatý ani půjčený mikrofon (sorry Radku, doufám, že je ok :). Akorát jak jsem řekl, mohli klidně hrát déle - čas na to byl. Avšak nechtěli.
Následovala celkem dlouhá výměna a příprava Throats. S blížící se desátou mě to začalo trochu děsit, ale situace se vyřešila sama. Bohužel, ne zrovna ideálním způsobem. Celé podium, které mimochodem stojí za velké
hov*o a jenom čeká, až si na něm někdo zlomí nohu (no.3 :-/), je totiž zásobeno pouze jednou jedinou zásuvkou. A jelikož kluci měli celkem silnou aparaturu (taky pěkně drahou :), začalo v Zarabandě s příchodem Throats něco pěkně smrdět. A to doslova. Nevinně vypadající kytarová hlava Marshall začala bojkotovat sofistikovaně zapojené elektrické zázemí (čti: prodlužovačka v prodlužovačce s prodlužovačkou…..plus rozdvojka) a po půlce setu Throats na dvakrát vyhodila jističe v celém klubu, včetně světel. Lidi byli naštěstí tak rozkotlený, že jim stačil hrající bubeník, kterej si toho asi nevšiml, a tak se vesele pařilo dál. Někteří se dokonce domnívali, že je to schválně :-D. Fakt nebylo :-D Takže nakonec koncert opravdu skončil do 22:00, přesně "podle plánu" :)).
Následoval úklid, společná fota, objímaní a jiné intimnosti. Obě kapely si celou show pochvalovali, hlavně Vás, coby publikum. V Německu prý bylo 200 lidí, ale atmosféru jsme měli lepší my, takže co víc si přát ;). O nocleh, který mi tentokrát pěkně zavařil, se postaral obětavě Renda. Ještě jednou hodně velké díky a omluva za nepříjemnosti jemu i Verče, která chudák vstávala brzo do práce a ještě po půlnoci krmila jejich nenasytný krky. Nechci rozepisovat jeden konkrétní incident toho večera, ale nebudu mít za zlé, pokud tak někdo učiní. Závěrem snad ještě jednou (prostě mi to nedá) díky! Všem, co mi s tím pomohli, a to naprosto bezištně, což třeba v případě Urbiho je mi za desítky najetejch kilometrů až trapné. Stejně tak Pavel (zvukař), který to má prostě u mě. Už podruhé :). Řekl jsem si, že nebudu příznivcem toho, když se v reportech rozebíraj finance a to, jestli akce na sebe vydělala nebo ne. Místo toho jenom - dopadlo to tak, že mám stále chuť uspořádat další akci. Tak třeba v dubnu na With Abandon…

Driver

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz