DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Attack of (Dis)harmony Chapter III - Ryba - 30. 1. 10

1. února 2010 v 7:24 | gS |  Reporty
Poslouchám KMFDM (což v práci nedělám) a zjišťuji, že je jednodušší začínat report s rádiem Blaník a Brontousary, páč takovou hudbu je celkem jednoduché vyignorovat. Naštěstí množství kvalitní muziky, která se mi dostane do uší zvyšují lidé, se kterými se stýkám, a to jak reprodukovaně, tak živě. Zaplať Pán Bůh za bezvěrné akce a upáleníhodné sbírky nosičů bezvěrných lidí, které baví žít a užívat života nahlas. Levi a spol. přichystali další "disharmony" akci a vypadala takto:
V sedm jsem přitáhla k Rybovi, dala si Kofolku (páč mi z pátečních experimentů a po třech hodinách spánku nebylo zrovna nejlíp), oběhla známé a mezitím už se připravovaly místní dryáčnice Tabula Rasa. Holky asi nemusím představovat, ale gdyby náhodou, tak hrají punkoš nasraných děvčátek. Asi se budu opakovat, ale ženská nasranost (a to teď vůbec nemá vyznít feministicky) je podle mě prostě přesvědčivější. Vystoupení samo asi nebylo z tak povedených, jak by si holky přály (ostatně ho pojaly jako veřejnou zkoušku), zato jsem zjistila, že jsou šikovné v navazování na občasné seky, že je jedno odklepnutí "vedle" nerozloží. V dvojhlasech se mi to moooc líbilo, klidně bych je tam slyšela častěji. Jo a nová písnička je dobrá, víc takových! Jo a navíc jim to slušeno, byla jsem dojatá, jak máme v DC pěkný baby a ukápla mi sl.... ina :)
Confuso Sino ze Šenova přidali k punku crust a rozjeli ho v plných obrátkách, Kaďus s Datlem jsou šílená dvojka uřvaných grobiánů (jako že při vystoupení) a po stránce provedení (jak zpěv tak i hudba) se podle mě od prvního koncertu zlepšují slušným tempem. Klepačka jak svině a opět mi při dvojhlasech, tentokrát mužských, běhal mráz po zádech... tentokrát strachy :D
Třetí zahráli oslavenci Nekrolog, kteří ve mě začínají vzbuzovat vážný pocit schizofrenie a určité nevyrovnanosti. Jednou mě nezaujmou, podruhé jo, potřetí z nich seru, pak zase nic... pak něco mezi. Včera jsem ani zpočátku nezaregistrovala, že hrají, pak mi to dokleplo a nakonec jsem byla vděčná, že tak brzy. Jo, bavili mě, a tak zase nevím, co si mám o tom všem (hlavně o sobě) myslet. Poprvé jsem je viděla před pěti lety v Č. Kamenici "U Slunce", v sestavě Levi - Satan - Anggus, a bylo to peklo (ve špatném slova smyslu). Snaha a vytrvalost se ale očividně vyplácí a já dnes můžu ocenit kapelu, která se technicky i nápadistostí stále zlepšuje, vyvíjí a vypadá to, že s touto "praxí" ještě zdaleka nekončí. Dva poměrně noví členové to zase posunuli někam o kus dál, mě teda připadá zpěv trochu plochý, na druhou stranu to něgdy nemusí být na škodu a v tomhle deathu se nakonec vyjímá celkem pěkně... a ňadra basistky stále perfektně drží. No jo, mládá dračí kůže, "pruží, proto drží".
Přišel můj čas na vyprošťováka a načasování sedlo, se čtvrtou kapelou, nesoucí název Inborned Lycanthropy, bylo osvěžení třeba. Nasraný detah ve mě vyvolával elektrický zkraty, který bylo třeba ještě přiživit. Kytarová sekce byla legračně klasická (a to nemyslím vůbec zle) ve smyslu: kytarák, basák a kytarák, stojí vedle sebe ve stejném postoji a jediné, co se jim hýbe jsou ruce a hlavy a to všem téměř stejně, ale to k technickýmu metalu, jasně že, patří. Sympatický týpkové nesli, podle mě, pro člověka dost nelichotivý "poselství" a mě začíná čím dál víc mrzet, že nemám v uchu Babylonskou rybku, která by mi tlumočila texty. Zato jsem dostala od zpěváka (och, mimochodem pan "Hrana") upocenou pusu za hulení... tady v DC jsme hodný, skoro vše za hubičku. Jo a ještě jsme při nich se Sachetkou udělaly parádní emo-foto (který ale dovopravdy bolelo).
Předposlední hráli Scream of the Lambs z Č. Lípy, kteří (jak mi objasnil Sachet) udělali zásadní chybu - jako první songy zahráli bomby, které rozšílely "davy" a pak najednou... chcípli ("No jo. Mužský. Ti nestárnou. Šediny je zdobí, brýle jim svědčí, vrásky jsou sexy. Žádné křečové žíly. Žádná celulitida. Žádné klimakterium. A pak z ničeho nic zdechnou." [V. Chytilová]). Myslím, že je kapela inspirovaná Krucipuskem (zasraný český klávesnice) nebo to tak aspoň dost znělo, ale nebavili mě. Vůbec. Dokonce jsem několikrát odešla a pak se zase vrátila s vírou, že mě to znovu osloví, stejně jako první song, ale Sachetem zmíněná chyba jim byla, co se týče mě, osudná. Jo, zpěvák řval něco ve smyslu: "...tak poslouchejte ženský, jak nás chlapy trápíte..." načež jsme se SAMOZŘEJMĚ všechny zmíněného pohlaví začaly kát, a těch "chudáčků" nám bylo opravdu líto. Jak to dělají, že to s námi vůbec vydrží, já být chlapem, tak prcám opice, páč ty nemluví, umí skvěle vařit a postarat se o domácnost. No, abych se dostala k jádru (tím jsem samosebou Já Hvězda I.): na tu větu jsem něco odpověděla, už fakt nevím co a dozvěděla jsem se, že jsem "taky sladká" (?-?-?). A já bych řekla jen jedno: JA-KO MAR-ME-LÁ-DA. (Tenhle odstavec feministicky znít měl, ale jen proto, že tohle smrdělo šovinismem, ve skutečnosti mě feministky celkem serou).
Poslední kapela nechala komplít odtahat veškerý apáro a natahali si komplít svoje. Ganka (metalcore/hardcore) z Dvora Králové se tvářila, že na to fakt má, týpci celkem milí, kyrtarista osmistrunku, basák dredy jak Vartecký... ale taky mě to nějak neoslovilo. Chvílema jo, chvílema vůbec, plus k tomu všemu řehole poslední kapely... a vůbec, poslední dvě kapely na mě působily dost mainstreamově. Nemůžu si pomoct, ale já tohleto... prostě né. Nicméně kvality hudebníků se rozhodně nedají zapřít, a jiným lidem se to líbí. Tak proč je nepozvat.
Závěrem asi: Díky za každé nové peklo. Koncert s polovinou, pro mě, neznámých kapel se mi líbil, myslím že se vydařil, skoro zaplatil, chybělo nám tam žrádlo, ale neva a hlavně ukázal, že dělat stylově nevyhraněnou akci je bomba.
Fotila nám Sachetka: http://setchetka.rajce.idnes.cz/ a nějaký fotky budou asi i tady: http://nekrolog.rajce.idnes.cz/.
GS

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kingstalker Kingstalker | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 5:26 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz