DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Nový Bor a Ver*unda party - Díra a Ryba - 12. a 13. 2. 2010

17. února 2010 v 7:39 | gS |  Reporty
Tak kde zase začít? Chtěla bych si dát na tomhle reportu záležet, protože jsem prožila víkend více než vydařený (až na toho prcáka v neděli od Matěje, že nemá už čtyři dny co do úst). Začnu středou - to jsme dělali sóju, přes čtvrtek - to byl pro změnu kadeřnický den - se dostanu k pátku, gdy jsme s Verunkou uvařily bleskový dabl-segoš na sobotu a letěly na bus směr Nový Bor. V autobuse jsme ještě stihly okudlat žiletkou moji ofinu a umřít u toho smíchy.
V Boru jsme přišly k Díře, tak nějak na sedmičku a... Díra pod zámkem. Vedle naštěstí byla otevřená pivnice, gde už čekala malá posádečka lidí, přisedly jsme tedy, vyměnily si s Rybičkou dárečky a čekaly. Akce samotná začala gdoví v kolik, protože čas už byl dávno pojmem nepodstatným.

Večer otevřela hrubými punk/hc tóny kapela Bricanyl Turbuhaler z Blu-chiny u Brna, která se dohodla jen pár dní před akcí a... dobře nám tak. Tahle kapela byla na rozjezd perfektní volba - bylo to pěkně nasraný, ale trochu jinak nasraný než ostatní punkoše. Jejich zvuk byl takový neotřelý. Zpěv byl mimořádně hrubý a agresivní. Tak, jak se mi to líbí.
Prostoje jsem nějak nevnímala, páč na akci byl přítomen Bogár, známý prase z Rumburku, a jak jsem si stále hlídala kalhotky a podprsenku, utíkal ten čas nějak rychleji... Tak stojím na baru, prostě jsem a zničehonic, naprosto nečekaně (ta vata, to je fakt hrozný) rozeznívají své nástroje lidé od řeky Svratky. V Době Moru (De Tiempo Peste, ex-Reakce na změnu) z Vranovic jsou, z mého pohledu, vítězové večera (škoda, že nemám texty). Zběsilý a sečný bordel-crust mi nalil adrenalin do žil a mohlo se jet dál.
Třetí, místní kapelu Samochotijo poslední dobou vídám nějak často, takže už je možná tak pozorně nesleduji a tudíž mi ani nic zvláštního z tohoto večera v paměti neutkvělo. Líbí se mi pokaždé, ať je zvuk jaký je (a tím teď nemyslím, že by byl špatný, ba naopak). Bahno je to tak jako tak, v tom bahně se rochním a rozplizám.
Ex-Lex, náruživě očekávaná kapela z N. Jičína/Valmezu/Brna, složená ze tří bab a dvou chlapíků, byla nejnaléhavějším bojovníkem za morální hodnoty, co se textů i podání týče (gdyby někoho zajímaly, tak máme) a to je mi samozřejmě sympatický, protože v extrémní hudbě by mělo jít hlavně o sdělení, projev nespokojenosti a nutkání něco změnit. Když na vás ječí dvě ženský, že je tady spousta věcí fakt k posrání, tak z toho máte rozporuplný pocity... muzika vás baví, nabíjí, problematika vás trápí a ubíjí. Žádná prdel.
Mou úzkost z Ex-Lex umocnil zážitek, který člověk nezažije každý den: před knajpou začal nějaký hrdina smýkat svojí partnerkou o schody, záhy o zem a ještě několikrát tak, když jsem to viděla, nahnala jsem na něj lidi (větší a silnější) co stáli okolo a začali jsme ho samo sebou jebat, jak že se to chová. Přestože byl úplně na sráč a vypadal dost nebezpečně, plácnul sebou při prvním dotyku na zem a něco neartikulovaně ječel. Jakmile byl zpacifikován, přichystala nám jeho věrná chudinka s již přehodnoceným sebevědomím šok z největších: bránila ho. Jak jinak, co jsme taky mohli čekat, že? Gdyby ho nebránila, tak by možná doma dostala ještě víc. Nebo jí to tak prostě vyhovuje, což mi přijde dost nepravděpodobné, ale gdoví. Každopádně jsem týpkovi vinšovala, aby si cestou domů natřikrát zlámal obě ruce. Je to lidskej shit.
Poslední kapelku - Top Sekret z Nového Jičína - jedinou grindovku večera jsem si celkem užila, houpací chrochtačkovej námrd byl příjemným závěrem večera, Verunka si vykrákala cd, ochutnali jsme výbornej superpálivej vegegulage a jelo se do Cvikova, gde azyl snad všem poskytli Ráďa a Šmíca.

V sobotu ráno jsem se probudila, V OBÝVÁKU NAŠLA BOGÁRA!!! a přelil mě studený pot, šla jsem k mamce na kafe, tam jsem pokecala, sebrala jsem sebranku, co přebývala v azylu v našem malém městečku, v Boru jsme ještě nabrali Verunku a jeli směr Děčín.
Cestou jsme se domluvily, že Verča připraví sekáč a mě s pražením sóji a doděláváním gulášů pomůže Rybička. Jen co jsme dorazily, tak jsem umyla nádobí a Rybička vytuhla. Svým příchodem z práce ji vzbudil až Matěj a Rybka tak mohla splnit to nejšlechetnější poslání - ochutnat gulage, páč já ho už nemohla ani vidět. V podstatě jsem ho za celou dobu vaření neochutnala ani jednou - vrazily jsme tam ingredience, povařily, odjely pařit, a když jsme přijely, tak jsem švihla tři lžičky soli do každého a nazdar babi.

A teď k Akci! Veru měla 25 sice už v pátek, ale teprve na týhle pařbě se to mělo pořádně oslavit. A taky že jo. Dorazila jsem okolo šesté a pár lidí/kapel už bylo na místě. Šili s námi všichni čerti a tak se gulage připravoval po dobu prvních dvou kapel - Samochotijo a Pod peřinou je smrad (pure punk z DC) jsem tedy neměla tu možnost vidět a vlastně nešlo ani moc vnímat, musela jsem se se všemi přivítat a tak...
Na plac jsem se dostala až při třetí kapele - Scalp, v čele s peroxidovým ortodox punkem a v pozadí s nebezpečně šikovnou bubenicí. Hráli rychle a nesmlouvavě, na rozpaření se paráda.
Velkým překvapením večera byla cházka ze severu - trash/hc Bob z Teplic. Bavili mě jako blázen, splnili nad očekávání mé představy o další transformaci, kterých je u nich, okolo Teplic, propleteno habaděj.
Další byli Ex-Lex, při kterých proběhla spousta zvedaček, lámaček a kopaček, protože to bylo vskutku nespoutané představení, zvuk se nám zamlouval více něž v Boru, asi i proto, že jsme byli prostě na domácí půdě a na zvuk v Rybovi jsme zvyklejší.
Po nich to se stejnou vervou odsypali Top Sekret, V Době Moru a nakonec Bricanyl Turbuhaler.
Jízda to byla neskutečná, dělat osm kapel za večer chce teprve odhodlání a všechny je nakrmit, ubytovat a neztratit ještě větší. Obě akce zvučil Datel a to fakt pěkně. Nikomu se nic nestalo, nigdo nikoho nebil, fire-show před kapelou Bob moc lidí nepostřehlo, ale i tak nás bylo venku dost a zapojilo se víc lidí než jen plánovaní účinkující (hlavně to byla asi největší prdel večera), též se nikomu nic nestalo, i když bylo chvílemi namále... Verča běhala celá odárečkovaná a já měla radost za sebe i za ni, že všechno klaplo a nenastal žádný větší problém. Na sekáč jsme se vybodly, páč přijelo distro a my se musely prostě bavit a ne kontrolovat hadry! Akce se nádherně zaplatila a napumpovala nám čerstvou mízu do žil, páč v klubu mohlo být i s kapelami takových 150 lidí, a to už je co říct!
A co říct závěrem? Asi to, že jsem z toho ještě doteď celá pozitivní!
Obě akce s námi prožila a profotila Rybka a Děčín fotila ještě Dáša a Lusiet.
Na BOB youtube kanálu můžete shlédnout intro+vikvam s přáním Verče - zde. Další videa snad budou následovat...
GS
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Brandi CupCake Brandi CupCake | Web | 17. února 2010 v 7:42 | Reagovat
2 Brandi CupCake Brandi CupCake | Web | 17. února 2010 v 7:47 | Reagovat

↑↑↑↑↑Za to plomin xD

3 GreenSister GreenSister | 17. února 2010 v 12:07 | Reagovat

mimozemšťani? GS

4 GreenSister GreenSister | 17. února 2010 v 12:09 | Reagovat

Jůů, Rrrené, tys to hezky "naodrážkoval" :) GS

5 nebel(r) nebel(r) | Web | 18. února 2010 v 17:26 | Reagovat

dobrý reporty:)sice jen tak matně vím podle obličeje kdo je píše ale dobře se to čte:)hlavně z akcí kde se taky vyrojim si ráda počtu.a vůbec je dobře že existuje projekt BEG;)ale koukám pisatelů o akcích je tu krom tebe víc ale žádnej systemathic seznam:D

6 GreenSister GreenSister | 1. března 2010 v 12:46 | Reagovat

Díky, občas se i zadaří :) Nevím, co myslíš tím seznamem? GS

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz