DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: ZR - Monday sucks, but not THIS vol. II - Ryba - 8. 3. 2010

12. března 2010 v 13:29 | zR |  Reporty
Uff kde začít, už sem tak dlouho nic nepsal, že jsem to snad zapoměl... Inu tak asi od začátku nóó...

Reneček si zas zamachroval a přecenil situaci, začátek byl hnutej jak nikdy... Tadle akce pro mě začala v podstatě už ve čtvrtek, kdy jsme si u Ryby střihli s BLU a MH veřejnou zkoušku, to vše proto, abychom vyzkoušeli zvuk. Inu situace je taková, že na koncerty nechodí tolik lidí, alespoň né v týdnu, abychom si mohli dovolit poplatit kapelu z ciziny, dvě naše a ještě řádnýho zvukaře. Ano Datel je zlatíčko a s nim by to šlo, ale začal holt makat a mimo víkend už je tabu. Proto jsme se rozhodli k radikálnímu kroku a to dělat v týdnu zvuk sami, z věcí v zk a Rybovo beden. Ve čtvrtek vypadalo vše v pořádku, pátek vše rozpojit a uvolnit místo pro akci Brutalpárky, v neděli pak opět složit a vyzkoušet funkčnost přes mptřísku. Ještě že tak, test odhalil defekt jednoho z vstupů zesilovače. Pondělí už pak bylo ve znamení shonu, po práci letět koupit nový vstup, na skok dom a rovnou do Ryby, kde jsem měl na půl 5tou sraz s Jiřím, dvorním to opravářem a vrchním zachraňovačem, díky mnohokráte! Ten byl na místě včas a rovnou se pustil do opravy zesilovače, zatím co já začal rovnat a tahat atp, zkrátka klasická příprava... Něco před 6tou bylo z mé strany vše připraveno a nezbývalo než čekat.
Před půl sedmou píšu litevcům, kteří zapůjčují bící a aparát, kde že se to couraj - 42 km od DC :/ Telefonát Hudrum zněl ještě hůř - zasekaný v koloně před Ústím, navíc v autě kytarystu Burning Steps. Inu pokračuji v napjatým čekání, první lidé se trousí, zatím nic moc, sedmá odbíjí. Ve čtvrt na 8 znovu volám K.A.N.G., bylo mi vytípnuto a sms oznamuje 7 kilometres. Kolem půl 8mý mne od vstupu vytáhne burácení motoru venku. Pěkně se jim to sklouzlo a stáli takřka napříč v uličce u k Rybě - dramatický příjezd, ale cca 10 siláků pomohlo auto ze svízelné situace dostat a už se mohli věci tahat. Burning Steps dorážejí záhy po nich a já letím zjistit, kde že se jim Bárty s Hudrama flákaj. Těsně před Děčínem se před nima srazili 2 auta, sanitka a dvoje hasiči na místě - krása. Domlouvám se proto s BS, že budou hrát první, ať si vše nachystaj a Bárty ať pak jen naskočí a jede se. To už se zpoždění akce blížilo k hodině a klub se příjemně zaplnil. BS připraveni a Hudrbanden na drátě si připravili další překvapení - tentokráte se při pokusu objet místo nehody jinudy, vybourali pro změnu oni. Všichni v pořádku, "jen" nějaký ten ťukanec na autě. Hudrbanden bohužel dnes nedojedou.. Počasí bylo zkrátka těžce proti nám a sněhový peklo zas jednou kralovalo.
Chudáci klucí Burning Steps, ač na to nepřipravení, museli odehrát set bez jedné kytary. Před půl 9 spustili svuj hárdkór pankoš, pro mne s dost citelnejma metalcore pasážema a americkým feelingem, hlavně co se zpěvu týče. Se svízelnou situací se poprali znamenitě, za mě rozhodně pecka, absenci kytary jsem takřka nepocítil! Se zvukem ten večer více než pomáhal Pája, který se od mixáku takřka nevzdálil a ukázal a vysvětlil mi spoustu věcí okolo toho, což se do budoucna bude určitě hodit, díky moc!! Klucí odehráli délkou naprosto akorát a na scénu se mohla začít chystat tlupa, kvůli které jsem to vůbec celý zpunktoval - kapela K.A.N.G. z Litvy, konkrétně z Kaunas. Já mezitím začínám nahánět osádku naší zkušebny a splétat plán, jak zastoupit odpadnuvší Hudrbanden. Každá ze 3 přítomnejch kovočasáckejch kapel si drnkne kousek ze svého repertoáru. A tak ochotný Ládík vyráží se Zdendou alespoň pro kytary a činely, ať máme alespoň něco svýho....
Kang rozbalujou hc náser! Valej o 106. Moje štýlo to přímo nebylo, ale rozhodně mi to nešlo zcela proti srsti. Slyšel jsem na ně spoustu pozitivních názorů a to i od lidí, kteří normálně na mnou dělané kapely dost prskaj, cože je to za hrůzy :) Při pondělku lidi stahaný, takže žádná větší zvířečina se nekoná, ale i tak byli cizáci s podporou a akcí celkově spokojeni. S jídlem jsme se jim trefili naprosto do noty, Andrius, který zde byl již před časem s kapelou Spengimas, a doprovázel i tuto kapelu, povídal, že měli zítra v plánu na česnečku zajít. Inu už nikam nemuseli, tady se jí nabažili do sytosti a Verče patří chvála za kuchařský um. Mimochodem secondhand za rohem takřka nikdo neobjevil, takže příště zas na klasickém místě u výklenku ;) K.A.N.G dohrávají na 22. hodinu, takže alespoň jeden z časů byl dodržen, i když jak se to vezme, jelikooož...
... na řadu přichází plán na náhradu za hudry a tak na pódium naskakují za zapůjčené aparáty krásky z Tabula Rasa. Ač nesezkoušené, odehráli tuším 5 valů a to dost zdařile a masivní domácí podpora jim budiš odměnou! Pěkně jsme se při jejich půlsetu stačili doopít, a tak jsme s BLU-82/b nastupovali oslabeni o naši nejhezčí tvář dosti vratkým krokem. He s kytarama by to mělo být jak s řidíčákem, opilce za hraní na ně trestat. Ale tak có švanda byla a my v dosti hektickém záchvatu odehrál 4 válce, bohužel jsme trefovali zrovna ty, kde by měl být čistý zvuk a šlapka jaksi nebyla, tak nás to párkrát rozhodilo... Pomyslnou třešničkou na dortu bylo pár, co pár, spíše jedna Minuta Hluku, kteráž přidala také po 4rech kouscích. A tak si myslím, že 3 kapely v jednom, i když už po 22. hodině, vynahradilo návštěvníkům vybourané Hudry a ti se nemuseli cítit ochuzení, že za svých 70 ká nedostali 3 kapely.
Ono abych byl upřimný, kdyby příroda nebyla proti a začalo se opravdu v 19:00, naprostá většina návštěvníků by o první kapelu stejně přišla, jelikož se většina dostavila až s úderem osmé. Zvuk byl v rámci možností povedenej. Rozhodně né dokonalej, ale tak pokud si chceme v DC udržet luxus nízkých vstupů a nadále mít možnost takřka jednou měsíčně (i vícekráte) vidět zahraniční kapelu, které většinou připadnou na týden, nezbývá nám, než se s tímto zvukem spokojit. Upřímně mě naprosto stačil a zažil jsem mnohem větší tragédie. V klubu pak pokračovala tancovačka a párty do brzkých ranních hodin, ale to já už letěl návštěvu uložit. Kapely se poplatili tak akorát, dokonce s menším bonusem, takže mi nezbývá, než poděkovat návštěvníkům za schovívavost a trpělivost a hlavně za jejich velký počet a podporu! A HLAVNĚ TĚM, KTEŘÍ RESPEKTOVALI ŽÁDOST O NEKOUŘENÍ NA SÁLE!!! Kolem 40ti platících v týdnu je více než parádní mejdan!
Závěrem snad jen dodatek, že v březnu nás ještě čeká nedělní vítání jara s dívčí post punk, grunge kapelou Sleazy inc. operated z německa + Paralysis a Ema mele maso ze severu. V dubnu pak budeme mít tu čest svlédnou historicky první a na této tour jediné vystopení v ČR a to kapely Drip of Lies z Polska, která drtí nekompromisní crust mangel, spolu s libereckou cházkou Fasteratu a prvním domácím koncertem s novým bicákem BLU-82/b. Nó a na květen připravujeme dvě německý hc punkárny - Always wanted war a Rha., spolu s HudrBanden, kteří už dojedou, páč nebude sníh + další asi 2 český bandy. Mno v červnu to vypadá na nějakou pecku zůčasněnou na OEF, vzpomínate loni na Captain Cleanoff? Líbilo se jim a tak se s Čurbim snad dohodneme na nějaký další kapele pro tento rok. Nebojte nudit Vás nenecháme!!
Zachovejte přízeň jak beg akcím, tak i ostatním nejen na děčínsku! Máme tu pěkné podhoubíčko jen co je pravda - support the underground, punx for punx, not for profit!

Na fota jsem zatím nenarazil, budu rád, když do komentů hodíte nějakej ten link. Ave, zloRené

A rozhodně se podívejte sem, jak dopadli chudáci K.A.N.G. po koncertu v Ústí a mejte oči na stopkách, každá pomoc nebo informace více než vítána!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GreenSister GreenSister | 12. března 2010 v 19:01 | Reagovat

Vyčerpávající story! Zvuk mě ani nenapadlo komentovat, právě proto, že mi přišel celkem normální, taky jsem vás mohla pochválit, co? Ale tak udělals to sám :) Ty Burning Steps jsi ode mě opsal, néé? :D Já jdu balit... BYT!!! Pozdravuj Verunku, ať se mi ozve. GS

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz