DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Blu výlet směr Glauchau

9. dubna 2010 v 13:24 | zR |  Reporty
Náš druhý výlet do němec dopadl nad očekávání. Po Boru zastávka u Óni, kde nás pohostili mňam šnýclama a kofím. Óňa kár je spolehlivý, i když trošku těsnější. Zvolili jsme trasu co nejvíce v ČR a nejméně v zahraničí, páč sou přece všude a bacha na ně! V Chomůrkově v kanfandu kupujeme štoudef a další zásoby, Zdenäl se dělí o stravenky tak kupujem hrancle a hurá přez Horu sv. Šebestiána směr Karl Marx Stadt (ex- Chemnitz, nebo naopak?). Tam stavíme na první Tankenstelle a jdem zjistit kudy se městem vymotat. Čumění do mapy nepomáhá, stejně tak němčina. Naštěstí ochotný pan knírač šel s námi ven a posunky kombinovanými s lámanou angličtinou nám cestu vysvětlil. Sic jsme párkrát špatně zabočili, sic jsme jeli asi jinudy než nás posílal, ale nakonec najíždíme na dálnici a věříme v správný směr. Na ceduli se objevuje Glauchau a my radostí spouštíme breakbeat set (tůtutuči tu tůtutu či)...
Před městem nás předjelo autí s Toten Hosen nálepkou přes zadní sklo, tak jsme usoudili, že jede určitě na koncert. Jelikož jsme neměli tušení, kde klub je, rozhodli jsme se ho sledovat a spekulovali, esli si spolujezdec honí ocas z pocitu že za nimi jedou slavní blůbláblý. No nakonec jsme usoudili, že koncert asi tentokrát vynechává a chytli jsme se cedule Bahnhoff, páč je to prej poblíž. Zkoušíme klub najít sami a tak projíždíme ještě asi 15 min zcela vylidněným městem. Další spekulace, jestli Merklová zakázala vycházení, nebo tu řádí nějaký virus či radioaktivní mrak. Opravdu nikde nikdo. Vracíme se tedy a jdem se zeptat do boudičky stanoviště taxi. Otvírá hodně krátkovlasý němec s TS mikinou, kterej anglicky neumí. Zmohl jsem se akorát na název ulice. Ukazuje směr a dokonce správný, takže 3min na to parkujeme před klubem. Plán najít ho podle Ghettocar selhal, páč je u doktůrka a Fasteratu se vezli jinčím kárem. Naštěstí se v něm zrovna Kudlis hrabal, takže jsme si mohli být jisti. Dáša s Raráškem, kteří jeli vlakem, už byli také přítomni, takže jsme byli komplet!
Vítáme se a posmíváme se podroušenému stavu Kudlisovu, Docent se vypotácel z útrob domu značně vratkým krokem, bylo vidět, že klucí maj už část tour za sebou a ta zanechala následky. Jojó dnes bude veselo. Prostor byl parádní barák, který sloužil jako Jugedzentrum pro pořádání koncertů a jinčích akcí. Fotbálek zdarma, pěkně naplníno, po chvíli nacházíme backstage s plnýma basama, večírek může začít. Začal přednáškou české afy (která byla z češtiny překládána do němčiny) a následnou diskuzí, takže muzika spouští až něco málo po 22. Pár vrásek mi to udělalo, ono kombinace štoudef v autě - hraní poslední - piva zadax = pravděpodobná katastrofa. První spouštějí Henry Fonda z Berlína, na které jsem byl předem Kudlisem upozorňován, jaký je to peklo a paráda! Nesklamali, opravdu vydařený fast nášlap, krátký, rychlý a zběsilý vály, žádný sraní a pěkně přímo k cíli! "Kudlis vstávej, jdete hrát" "Nenee první hrajou HF" chachaaa panáček trošku zachrápal a to přímo na sále. Fasteratu jdou na to a rozbalujou svůj set a deutsche punks zvěří jak divý, s pívem v ruce samozřejmě, takže na střepy se nemuselo dlouho čekat. Po nich nastupují Red Insect a rozpoutávají svou verzi hc punku. Bavilo mě to a už se těším na jejich show za pár dní v DC! Menší zdržení a jdem na věc. Už vim proč normálně nehraju s rozpuštěnejma vlasama - nic nevidět, přimačkávat s ihady na pražcích - žádná slast. Štoudef po chvíli mizí z pódia do davu, vychytralí Docent okoukal pohyby a nenápadně protančil k pódiu, aby ji ukořistil. No veselá taškařice to byla.
Pobalujem cajky, aby mohla začít ta pravá deutsche diskoška. Někteří němčíci koukají polekaně, když je Zdenál obejme a do ouška jim zpívá "Znám jednou oudolí, vím já pěknej mlejn...." ale v podstatě se tomu nebrání. Aleš spokojeně truní na křesle a kolem něj se točí cca 3-4 teplíčka a on jim do toho notuje pčpčpčpč... No afterpárky jak má bejt, to se jen tak nevidí.... Nakonec jsem byl prý sebrán kdesi na podlaze pod fotbálkem a dotáhlej do peřin.
Ráno probuzení do rozveselených lidí, jdeme prozkoumat rozbitej barák naproti. Srandy neubívá, posedáváme venku, bavíme se vtipy... Ale čas se krátí, za chvíli přijíždí Klárka a my za ní jedem v koloně omrknout ještě jeden squat nedaleko. No pěkně si tam pjunkís žijou!! Loučíme se a vyrážíme zpět do naší domoviny. Cestou z okna zabíráme ještě několik domů, na dálnici se pak pokoušíme dojet a předjet Fasteratu a Klárku, což se nám daří - piráti hohohó! Ani moc nebloudíme i když nevíme kudyma jedem, jen kolečko v Chemnitz nás zdrželo a už přejíždíme pomyslnou čáru mezi státy. V Chomůrkově na sejra v housce a tradáá nach DC.
Dle mých chabých vzpomínek velmi vydařený výlet! To se to jede když auto nevaří...

Fota snad brzy na blu rajčeti, leták mám doma tak se stavte kouknout... zR
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jindra Jindra | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 17:19 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Zase někdy mrknu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz