DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: 10.4. Garage - With Abandon a spol.

15. dubna 2010 v 13:56 | Driver |  Reporty
POVÍDÁNÍ PŘED…

Koncert s With Abandon začal pozvolna, ale opravdu velice pozvolna, vznikat už někdy na podzim 2009. Tehdy jsem oslovil Ondřeje z Anime Torment, o kterém jsem věděl, že dělá víkendové tour německým kapelám a kromě toho se podílel na velkém festivalu Severní vítr v Litoměřicích. Z mého emailu plynulo , že bych velmi stál o spolupráci a ať mi jednoduše čas od času pošle nějakou nabídku na vystoupení, bude-li chtít. Ta pravá nabídka na sebe nenechala dlouho čekat a už za pár týdnů jsem měl v poště dubnový termín With Abandon. Pro mě tehdy již známá kapela, protože, jakožto velký fanda War From A Harlots Mouth, jsem věděl, že ex-zpěvák WFAHM si založil právě Abandony. Žádné dlouhé rozmýšlení, nabídka obratem přijata. Rozhodl jsem se po delší odmlce opět zkusit štěstí v Garage a po naprosto vstřícné a bezproblémové domluvě s Kubou jsem zamluvil termín. Společně s Němci měli dorazit Sin The Eighth, Anime Torment a Attic Vanity. Vždycky jsem raději, když místní koncert podporuje i nějaká místní kapela, takže line-up uzavřela Pozitivní deviace.
Čím více se koncert blížil, tím více jsem byl nervózní, že ještě stále nenastal žádný problém. Jev u koncertů Driver actions značně nezvyklý. Naštěstí první průšvih čekal hned za rohem, a Pozitivní deviace se tak stala odpadlíkem číslo jedna. Bohužel, pracovní povinnosti je holt v dnešní době nutné nešidit, což plně chápu. Snad příště, pánové ;). Náhradu jsem zprvu nehledal. Říkal jsem si, že to nakonec aspoň nebude takový maratón, pět kapel v tahu je celkem velká nálož. Zlom přišel, když odpadly Attic Vanity. Tentokrát zdravotní problémy. Začal jsem urychleně hledat záskok. Bral jsem popravdě skoro kohokoliv, kdo by si chtěl zahrát, protože do koncertu zbýval týden. Přesto jsem zkusil nejprve kontaktovat, dle mého velký talent metalcore scény, pražské Apostate. Kapela pěti mladíků kolem osmnácti, devatenácti let, původem z Ruska, která má za své krátké působení na pažbě opravdu velké zářezy. Zahrála si na velkých koncertech a stala se rychle známou po celé republice. Naproti všem mým očekáváním, byla odpověď na nabídku natolik přívětivá, že mi spadla čelist. O nějakých namyšlených hvězdách s nosem do nebe tady nemůže být řeč. Do toho Ondra z AT přizval ještě kamarády z Bleeding Entrails, takže line-up během dvou divokých dnů čítal opět pět kapel a s cenou vstupného se přitom nemuselo hýbat nahoru. V pondělí ovšem psal Fedor z Apostate, že koncert ruší, jelikož se nemají do Děčína jak dostat. Nejprve jsem zkusil s pomocí Reného otravovat někoho v Praze, aby Apostate přivezl, ale bohužel nikdo neměl zrovna k dispozici čas a dodávku. Přišlo na řadu punkové řešení - cesta vlakem. Bez jakéhokoliv očekávání píšu znovu mail, jak by se podle mě problém dal řešit a k mému úžasu jsem se opět setkal s pozitivní reakcí. V tu chvíli jsem se u počítače radoval fakt dětinsky, ale bylo po problému :). Poslední rána nastala až v sobotu ráno, kdy přišel telefonát, že Abandonům někdo v Ostravě vykradl dodávku, ale naštěstí jim zůstala celá nástrojovka a do Děčína dorazí. V autě se prostě nic nenechává! Poslední šok nicméně zažehnán…

DEN KONCERTU…

V půl páté dorazil dvorní řidič Urbi, naložili jsme plný kufr věcí a jeli vyzvednout guláš do Oldřichova. Ralf tentokrát průměrem hrnce fakt nešetřil, řekl bych skoro, že to byla taková minivárnička plná sojovýho gulage. V Garage jsme byli se značným předstihem, zrovna když se lidi tlačili do kina. Na tomhle místě ještě jednou děkuji vedení kina, že kvůli koncertu posunuli začátek filmu tak, aby koncert mohl začít ve 21:00. Byla to velká pomoc a současně náhoda, že to zrovna posunout šlo! Venku pořád vydatně pršelo a já doufal, že se lidem do toho plaváku vůbec bude chtít vystrčit nos. Němci dorazili kolem šesté, přesně jak slíbili a hned vysvětlovali, že dodávka tentokrát
musí být někde neustále na očích, aby se neopakoval incident z pátku. Takže jsme vyložili všechny věci do backstage a už jsem řidiče navigoval na Husovo náměstí, kde jsme zaparkovali pod kamerou. Následoval hluboký nádech a šel jsem na stanici vysvětlovat a prosit strážníky z městské policie, jestli by nás (nám) dnes večer nemohli "chránit a pomáhat". Policista byl naštěstí celkem vlídný, a tak dodávka byla celý večer pod ostřížím zrakem kamery MP. Kolem sedmé dorazili i ostatní kapely, nikdo neměl s cestou ani s hledáním klubu problém a přesně v osm jsem na hlavním nádraží přivítal i kluky z Apostate. Na to, že jeli vlakem, měli věcí požehnaně, ale silou vůle se to nějak pobralo :). Vzhledem k tomu, že jediný zpáteční vlak jim jel ve 22:57, museli nutně hrát první - to jenom k dovysvětlení. Po půl deváté začali pozvolna proudit i návštěvníci, vyjma skupinky mimoděčínských, kteří dorazili už o šesté. Z doslechu vím, že šlo o lidi z Ústí, Lípy, Varnsdorfu, Mimoně i Liberce. Klobouk dolů!
Aparatura na pódiu byla perfektně připravená, za to děkuju lidem z Bleeding Entrails, Anime Torment a samozřejmě Banduskovi s Paihou, a tak po zvukovce Apostate spustili svůj set. Zpěvák se nenechal znervóznět tradičním prázdným půlkruhem kolem pódia, seběhl schod a začal pobíhat těsně před lidmi ze strany na stranu. Moje oči kmitali střídavě mezi ním, kytaristou a bubeníkem. Ač nemuzikant si myslím, že to byla výživná muzikantská podívaná. Jednotlivé písničky měly většinou stopáž kolem čtyř, pěti i více minut, takže to dohromady dalo celkem tak šest věcí. Nebudu skrývat, že jsem do hudby Apostate blázen a že jsem si je společně s Němci ten večer užil nejvíce. Akorát mě mrzí, že mi někteří vykládají, jak se jim ta či ona kapela hrozně líbila a za rohem už tvrdí opak. Já kritiku snesu, vy jste ale evidentně srabi a nátury "kam vítr, tam plášť" :). Kolem desáté už v klubu bylo nějakých 80 lidí, povětšinou všechno známé tváře. Je fajn, že je v Děčíně nějaké stabilní jádro, které po těchto akcích chodí (teď jsem si naběhnul, já vim :-D).
Na řadu jdou Bleeding Entrails, ale já po chvilce odcházím vyprovodit Apostate na vlak, takže z jejich setu jsem příliš neviděl. Z názorů kolem se to prý lidem moc nelíbilo, což jsem tak trochu čekal, nicméně svůj okruh si v Garage Bleeding Entrails přesto zřejmě našli, byť byl třeba menší. Jsem rád, že jste dorazili, pánové. Opravdu.
V pauze jdu omrknout backstage. Němci vypadají spokojeně, dostali basu piv a plně využívají pohodlí místních gaučíků. Guláš už to má celkem spočítaný, na těstoviny od Hanise (díky!) se naštěstí zatím tolik krků nevrhlo. Do toho ještě Vládin přinesl krabici plnou moučníku (díky!), takže kapely měly k dispozici vyloženě švédské stoly. Nohy mě už začínaly neuvěřitelně bolet, jak jsem pořád pobíhal z místa na místo. Nějak se ještě pořád při pořádání koncertů neumím hodit do klidu. A tak, když hráli Sin The Eighth, jsem si řekl dost, otevřel jedno pivko od Němců, vzal do ruky žvanec, uložil se na schody z backstage s výhledem na bubeníka a na čtyřicet minut relaxoval. Sin The Eighth mi kapku připomínali německé Time Has Come, hlavně některé momenty. Možná se na nich poznamenalo i to, že nedávno hráli s Mindtrap, což je kapela Time Has Come ne moc vzdálená. Hráli ve čtyřech, prý nově, ale chybějící kytaru jsem v jejich muzice nepostrádal. Lidi se celkem rozpařili a před pódiem byl slušný kotel čítající chvílemi takových deset, možná patnáct hlav.
Koncert se zpozdil celkově asi o hodinu, za což se omlouvám. Především pak za chybu považuji to, že With Abandon měli hrát třetí a ne čtvrtí, čímž okružákoví závisláci (a to nemyslím nikterak hanlivě) museli bohužel Garage opustit, ještě než Němci dohráli. Jejich set nenechal klidným asi nikoho. Kotel zvýšil své řady o dalších deset lidí a při Swingtime is a goodtime se už se před zraky ve výsledku asi 90 lidí točil první circlepit. Němci zahráli všechny své pecky z myspace, včetně nových věcí. V polovině vystoupení zpěvák Steffen prohlásil, že je to jejich nejlepší vystoupení v České republice, což muselo všechny přítomné, včetně mě, zahřát. Odcházím v klidu na cigáro, čímž přicházím o wall of death na There never was an Aaron. Tu jsem si pak ale našel na youtube, takže můžete zkouknout taky. Němci ještě přidávájí a čas se neúprosně blíží k jedné hodině.
V backstagi už to odnesly i těstoviny, všichni kuchaři se fakt vyznamenali. S Němci vyměňuji kontakty pro případné budoucí počiny a na pódiu se tak nějak pozvolna připravují Anime Torment, aby uzavřeli tenhle maratón. Zpěvák AT běžel kromě toho ještě maratón pivní, takže jeho výkon se zdál být kapku ohrožen. Nakonec to ale, se značně zrudlou tváří, vypíchl obstojně a Anime Torment, přestože jejich set měl trvat asi 20 minut, hráli téměř do dvou :). Hudebně k tomu nemám co napsat. Moje únava už byla fakt celkem kritická a navíc jsem nahoře v backstagi kmital jak hadr na podlahu, začal jsem uklízet a balit, aby vše bylo připraveno na odvoz.
V půl třetí opouštím Garáž, všechny kapely úspěšně vypraveny, nikdo si nikde evidentně nic nenechal. Nejlepší dvě věci na světě jsou pro mě v tu chvíli postel a Urbi, který mě do ní veze.

POVÍDÁNÍ PO…

            Vlastně k tomu není co dodat. Z mého pohledu úspěšná akce s celkem příjemnou kulisou a atmosférou. Rád bych dodal, že pořádání koncertů je pro mě hobby. Nic víc. Nikdy jsem nebyl nějak extra na sport, poštovní známky jsem taky nikdy nesbíral, prostě dělám tohle. Není to honba za profitem nebo podobná blbost. Takhle undergroundový akce nikdy nefungovaly. Jestli v tom někdo nemá jasno, tak ať na ty koncerty radši nechodí a je zticha. Fakt mě to sere! Ale dost k tomu, už jsem se vykecal jinde až až…
            Ještě je pro mě důležité všem podílejícím se kamarádům poděkovat za veškerou pomoc. Jsem si vědom, že bych to sám nedal. Každý se tu snad najdete - díky: U, E, Ka, KuB, R, Ha, Vl, a I!

Driver

10.4. Garage
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz