DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Ve čtvtek nebude nůďo 22.4. Biograffs!

26. dubna 2010 v 9:40 | Raráshek |  Reporty
Renda mne poprosil, zda bych nenapsal report z téhle akce, tak se s chutí pouštím do psaní, neboť čtvrteční show v Děčínské Rybě mne opravdu bavila a rád přispěji svou prvotinou na begblog. Polští Drip Of Lies mne chytli za koule hned na první poslech, když mi Renda napsal, že je bude v Dečíně dělat. Bylo tím pádem jasné, kde strávím 22. dubna 2010. Přiznám se, že se mi ve čtvrtek večer nejdříve, po dni stráveném relaxací v Benešově nad Ploučnicí, moc nechtělo nikam mezi lidi, navíc poslouchat nějaký bordel, ale nakonec jsem rozhodně nelitoval a před 19. hodinou jsem se objevil v postupně se zaplňujícím klubu U Ryby.
Začátek akce provázelo několik problémů, kdy se nejdříve ozvaly hlavní hvězdy večera, že mají defekt na dálnici, poté pořadatele zaskočili Fasteratu, kteří z Liberce vyráželi v době, kdy už dávno měli být s aparáty v klubu. Všechno ale nakonec dobře dopadlo a kolem 20. hodiny bylo vše nachystáno, aby se mohlo začít hrát - jako první na se na podiu objevili domácí Blu-82/b.
Více lidí o mně ví, že tvorba téhle kapely je mi úplně cizí a na koncertech mi nesedí ani její celkový hudební projev. O to více jsem byl positivně překvapen potom, co jsem slyšel tentokrát. Vypadá to, že se snad blýská na lepší časy. Prvním krokem vpřed byla určitě již novoroční výměna bubeníka, tentokrát navíc Blu měli skvělý zvuk, kdy byly všechny nástroje dobře slyšet (já to zažil snad poprvé a to jsem je slyšel už nepočítaněkrát), takže na poslech to bylo opravdu dobré. Nová věc "Svoboda" je pro mne navíc nadějí, že bude poslouchatelná i jejich tvorba. Své vystoupení kapela proložila kouskem, kdy Zdencek omylem vylil Dáše do bot pivo a zakončila coverem od Mistfits "Dig up her bones" (s kapelou jí zazpívaly Edita a Bětka ze spřátelených Tabula Rasa a za Dášu na kytaru zaskočil Ládin, toho času z Minuty hluku), kterým připomněli nedávnou tragickou smrt děčínského punkera Kysela.
Jako druhá předkapela se představili staří známí zmiňovaní Fasteratu z města pod Ještědem. Z jejich vystoupení jsem viděl asi jen polovinu, protože jsem je v poslední době slyšel už snad tisíckrát a myslel jsem, že mne na nich už nic nepřekvapí. Omyl je pravdou. I oni měli skvělý zvuk, Kudliss si navíc tentokrát dal pří zpěvu opravdu záležet a bylo to velmi dobře poslouchatelné. Je to zajímavé, ale v dubnu jsem je mohl vidět a slyšet už potřetí a zpětně mám pocit, že jsem viděl koncerty tří různých kapel. Ten Děčínský byl rozhodně tím nejlepším a nejsem myslím jediný, kdo to ten večer tak viděl.
Někdy před 22. hodinou se na podium (a pod něj) konečně vyškrábali Drip Of Lies. Opravdu jsem se na ně těšil a mohu hned přiznat, že jsem nebyl zklamán - právě naopak. Už dlouho mne žádná kapela na koncertě tak nerozsekala a s klidem mohu prohlásit, že jsem si je zařadil mezi top 5 kapel v tomto stylu. Nadupaný hardcore punk na dvě kytary, hodně ostré, ale i patřičně melodické. Když se k tomu připojil nasraný, navíc pekelně emotivní zpěv, nebylo co řešit. Kapela prokládala jednotlivé songy vyhrávkami, které volaly po různých moshových skopičinách, ale publikum bylo poměrně unavené a většinu jejich vystoupení poměrně strnulé. I přesto v klubu ale panovala skvělá, až rodinná atmosféra a kapela si své vystoupení od začátku do konce naplno užila. Škoda, že uteklo tak rychle - pro mne rozhodně hudební překvapení roku a jestli to vyjde, budeme je moci u nás slyšet opět již v srpnu, kdy by měli zahrát na mnou pořádané Trash party (skrytá reklama, hehe).
Přestože byl čtvrtek, následovala po koncertě poměrně dlouhá afterparty s alkoholem, poslechem reprodukované muziky a tam, kde to šlo, i inteligentním se bavením s těmi, kdo v klubu vydrželi i déle přes půlnoc (prý, já se na hodinky nekoukal). Koncert musím hodnotit na jedničku. Faktem je, že mohla být klidně větší návštěva (přišlo cca 40 platících), ale na to, že to byl čtvrtek je to myslím dobré, lidi navíc celou dobu vytvářeli skvělou atmosféru. Všechny kapely zahrály v rámci svých možností skvěle, v neposlední řadě ještě jednou vyzdvihuji parádní zvuk. Rendovi veliký dík, že podobné koncerty dělá a už teď vím, že v případě podobně kvalitního zastoupení jsem nebyl v Děčíně na akci naposledy. A to je výzva i pro ostatní - nechejte doma výmluvy a choďte na kvalitní regionální koncerty, jako byl například tento. Vaše návštěva a spokojenost z nich jsou pro jejich pořadatele tím největším zadostiučiněním.
22.4. Dečín
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GreenSister GreenSister | 26. dubna 2010 v 11:51 | Reagovat

Čupr report, Drip of Lies jsem si sice mezi Top 5 nezařadila, ale jinak to vidím dóst podobně. Dík. GS

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz