DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Hardcore punk night - Biograffs - 14. 5. 2010

19. května 2010 v 15:04 | gS |  Reporty
Do Ryby jsem vlítla celkem na čas a nestačila se divit nad hojnou účastí návštěvníků, obzvláště v rané koncertní době (19.00 - 19.30 h). Rázem jsem si seřadila, čím to: za a) jsem očekávala drahnou podporu Bětčiných přátel, za b) přítomnost hc/punkuchtivých návštěvníků, ale hlavně za c) v začátku asi největší společnost tvořili fanoušci začínající metalcorové děčínské kapely Buried Near Roses. Kluci začali sebevědomě, náznak ostychu či nervozity nebyl znát a to mi bylo milé, protože podle toho potom hudba zní. Jejich podání mě bavilo, technicky mi to přišlo na hodně vysoké úrovni, je vidět, že hraní něco obětovali. Mé sympatie trochu zmírnilo chování basáka ve stylu: "Tak co? Co? Fanděte víc, víc, víc, vy mrdky!" Jinak spokojenost, líbila se mi nálada celkově, Vládinovy pískačky mě bavily a brada mi spadla nad bicími nástroji, které působily dotaženě a pěkně nasraně. Z dobrého můstku (WTTN) se musí dobře skákat...
Kapelu Red Insect, přiznám se, jsem neznala a ani mě nijak zvláště neoslovila, zpěv a zprostředkování tónů se mi přesto zamlouvalo, hc/punk to byl bezpochyby chytlavý, upřímný, nicméně texty mi přišly klišoidní a to mě jaksi otrávilo, i když zvukomalebné byly, že by i Mácha zaplakal. No, každopádně mi kapela poskytla dostatek času na to, abych si dala výborný gulage z dílny Tabuly Rasy, který chutnal o to lépe, že ho nevařily moje ručičky.
Třetí se na pódium přilepila Pozitivní Deviace, okysličující a vznětlivá punkrocková banda z DC v týmových tričkách, která chystá lidem Hitchcockova rána, kdy se oběť probudí kompletně oblepená žlutými a zelenými nádražními samolepkami (ba ne přeháním... nebo ne?). Celkem se mi líbili, přestože jsem z tohoto stylu odrostla. O to víc mě bavily songy na trashové vlně, kterých bych snesla klidně víc. A klidně i všechny, kapela v těchto písních působila (tedy alespoň na mě) odvázaněji, a hrozivěji samozřejmě...
Assassins - "hedlajnrs" večera, na které jsem se tak těšila, mě, k překvapení mne samé, tentokrát vůbec nenadchli. Chvíli jsem poslouchala, chvíli cestovala po prostoru, jo, pak jsem vlastně seděla s lidmi v nově vytvořené a staře páchnoucí backstagi, atd. A na férovku: zpěvák Broumis mě sere a napálila bych mu za jeho "pohrdámvšemiatebouzvlášť" výraz ve tváři. A není to jen tik účinkujícího jako když je člověk po koncertě N.V.Ú. brutálně poflusanej. On se takhle tváří prostě POŘÁD! Ale třeba mu ten škleb takhle jednoduše narostl.
Poslední zahráli Sandokanrebells z nedalekých Teplic. Byla škoda, že zrovna před příjezdem takhle sympatických typů došlo pivo (jak jinak), takže to vzbudilo všeobecné zklamání a ochladnutí zábavy, lidé ani kapela se ale přesto nevzdávali. Hráči roztočili punk-punk show, při které si každý přišel na své, mě teda extrémně bavil místy sice falešný, ale přesto výborný zpěv - líbila se mi jeho... ...přidušenost a zvláštní cit pro melodii. To je totiž ono! To je ta věc, ze které cítím pointu punku - zoufalý zpěv. A vrozené dispozice zpěvákova hrdla a nosní přepážky dokázaly i z nenáročného punku (všeobecně) udělat energií nabušenou pecku. Ne, že bych tím chtěla smáznout důležitost a zručnost ostatních čelnů. To chraňles!
Fotil Blejsn, ale ještě to tam nemá: http://blejsn.rajce.idnes.cz/ nějaká fota (ale moc se mi nelíbí) jsou i zde: http://ryban.rajce.idnes.cz/Patek_14.5.2010/#album.

14.5. Ryba
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz