DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Obscene Society Fest - RC Strojovna, Hradec Králové - 15. 5. 2010

19. května 2010 v 15:05 | gS |  Reporty
Přestože cesta do Pardubic a následně Hradce trvala tři a půl hodiny, utekla rychle a celkem příjemně. Ve vlaku EC si můžete dát nohu přes nohu a nasvačit se na vyklápěcím stolečku. Na místo samotné jsme asi po 3 km chůze dorazili akorát včas - vystoupení zrovna končili Decomposing Manure, kteří hráli nedávno v DC a moc mě nepotěšili. Rozkoukávali jsme se po místě, ochutnávali třešňové pivo a říkali si, jak je HK dobré místo pro setkávání českých a moravských kapel, že je to "fair" v ohledu na cestu.
Díky předčasnému porodu přítelkyně jednoho z členů kapela Muroroa odřekla vystoupení, a tak jako druhá kapela zaběsnili mírně kakofoničtí d-beatoví Fear of Extinction s agresivním hlubokým řevem a temnou energií.
Po nich naklusla crustová Risposta, neméně temná a neméně uširvoucí, tu jsem sledovala koutkem oka, každopádně nožka mi klepala v jednom kuse.
Kapelou, bez které by se má dobrá nálada klidně obešla, byli Mother - přetransformovaná Thema Eleven, zezačátku to bylo HROZNÝ, HROZNÝ, HROZNÝ, muzika byla dobrá, ale chtělo se mi umřít. Při tomhle tempu bych proskočila pancéřovou stěnou vazem napřed, ale ve finále mě to pohltilo a musela jsem uznat, že to s námi kluci přeci jen myslí dobře a upřímně.
Kapely Dobytčí mor a Assessor jsem nezvládla zpozorovat. Proč, to nevím.
Každopádně jsem si nenechala ujít českou legendární attack bandu See you in hell - to jsem si přála strašně dlouho, ale abych jezdila na koncerty do Brna, na to, sorry, nemám, mrdám, takže jsem musela počkat, až se kapela přiblíží ke mně. A dočkala jsem se. Ač to byl zážitek perfektní, bojím se, že jsem čekala víc, ale zklamaná jsem nebyla, to tedy rozhodně ne... Děsil mě zpěvák tím svým šíleným pohledem a chtělo se mi z toho brečet. Takže jsem na něj pořád tak strnule čuměla, že jsem se kolikrát zapomněla soustředit na hudbu. Zato mám s nimi naprosto skromné a nevtíravé foto (pro Matěje).
Po See you in hell naskočila totální bomba z Republiky Singapurské - Wormrot. Energií nabušení grindeři nám předvedli, že nejen Evropa je zfrustrovaná do takové míry, aby vytvářela extrémně extrémní extremismus ve formě hudby. Lidi šíleli, tahle kapela dostala do varu snad úplně každého... a koho ne, tak ten je divnej.
Dostávám se k hřebu večera - švédským skřetům Birdflesh - grind jak prase, co na to říct, veselá, živá chrochtačka/houpačka, při který se rozhodně nenudíte a každou minutu dostanete od někoho loktem do držky/žebra/zad/ucha/temene/... Až na to, jak byli oháklí se žádná extra show nekonala, všechnu svou sílu vráželi do strun a blan a nám tím vyráželi dech.
Poslední kapela Skitsystem, též se Švédska, mě dokonale ubila. Nářez to byl dobrej, ale celou dobu stejnej - jak na nějakym záseku - jedna dlouhá píseň - furt to samý dokola - a nechtělo to přestat!!! Nakonec jsem se dočkala a bylo po koncertě. Tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míra Míra | E-mail | Web | 23. května 2010 v 14:14 | Reagovat

Mother chystají album, na mspc mají ochutnávku.

2 kadibudkä kadibudkä | Web | 27. května 2010 v 10:41 | Reagovat

zdravim a děkuju za report :-D mně se tam podařilo slyšet asi jen tři kapely :-D jak sem pořád někoho potkával, ale jinak skitsystem že by hráli dlouho a na stejný brdo furt dokola, to si dovolím oponovat, asi je nemáš tak ráda jako jiní (já), sem z nich totálně uchcával a hráli perfektně, i starý pecky, za mě jednička s hvězdičkou :-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz