DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Pondělní experimentátor - 17.5. Biograffs club

20. května 2010 v 14:51 | Driver |  Reporty
Chladné zamračené počasí mě, ačkoliv se mi třeba dvakrát nechtělo, zavedlo v pondělí k Rybovi. Před klubem postával a posedával hlouček známých tváří a jejich četnost značila, že je v klubu již možná docela plno. Samozřejmě omyl. Vevnitř nebyl nikdo, kromě zmatečně pobíhajícího majitele se zakrvácenou rukou. To prý, když se ze srandy popichoval, potkal půllitr a předvedl místním odhalené šlachy hřbetu jeho ruky. Musel to být super pohled! Na kapely se čekalo, tentokrát neměly žádnou závadu na autě, nicméně i tak dorazily s hodinovým zpožděním. Mezitím jsem s kamarády uvnitř vypil jedno pivo a nechápavě se rozhlížel po prostorách, které by byly bývaly mohly být místem pro skvělé akce.

Zima, smrad, špína, plíseň - tak by se dal charakterizovat interiér klubu, nemluvě o jeho funkčnosti. Na baru bylo circa patnáct sklenic, což tak akorát stačilo pro dnešní návštěvu. Při mém minulém pobytu prozměnu neteklo pivo, majitel nedisponoval vínem ani rumem. Na otázku co vlastně tedy má prý odpověděl, že pomerančový džus. Klasa tyve! Kolem deváté dorazily kapely, natahaly hromadu stuffu a celkem rychle pódium postavily. První hrají KRASNOYE SORMOVO FACTORY NO. 112 z Berlína. Dva maníci s kytarama, pohled zaříznutý do notebooku, ze kterého se linuly různé šumy, hluky a koule.

Nestravitelný experimentální industrial, který byl nebezpečný pro lidský sluch. Frontman do toho všeho čas od času ještě něco prohlásil do mikrofonu. V lepším případě by třeba říkal názvy skladeb, ale spíš měl potřebu nám sdělit něco duchaplného. Nebo třeba vysvětloval, proč že dělají takový bordel. Řekl bych, že ten večer to nikoho šálek čaje asi nebyl, nicméně o to víc byla příjemná druhá berlínská kapela GESTAMMELORCHESTER. Podle jejich myspace šlo o trojici původem z Irska a Skotska. Dívka a dva pánové. Jejich muziku označují něčím jako post-punk, což celkem sedí. Skladby mají nervózní atmosféru, dost často se sekanými rytmy a stopkami, mimochodem velice přesně zahranými.

Celkově dost energické a příjemné vystoupení. Naprosto mě dostal basový aparát, který měla na povel právě slečna a který drtil žebra přihlížejících. Ná záchodech prý lidem málem praskaly hlavy, jak se nízké frekvence plazily prostorem a v zákoutích pak rezonovaly. V klubu ke konci zbyli společně se mnou asi čtyři lidé. Nicméně díky Gestammelorchester nelituji, že jsem šel, přestože se ten večer celkově dost projevil na mém ranním vstávaní. Ještě k tomu jsme porazili na MS Lotyše 3:1, takže nálada měla ten večer rozhodně rostoucí tendenci!

17.5. Biograffs
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GreenSister GreenSister | 21. května 2010 v 7:07 | Reagovat

Pro mě to šálek čaje byl! ...i gdyž těžko stravitelného. Takoví správní vyvrhelové to byli a muzika ještě hroznější... asi jsem jediný, kdo si to užil... :) Rendo, dík! Jinak tedy: z reportu si sedám na prdel a přestávám psát! "které by byly bývaly mohly být" bych do reportu nedostala ani za zlatý prase, a třebaže ráda... sem tam :) Takže tleskám a myslím si, že byste měli psát víc reportů (gdyž bude čas), páč mě baví, gdyž jsou kluci šikovný. To platí i pro Izzyho. Tak... a hezký víkend. GS

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz