DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Krutá noc - Biograffs - 26. 6. 2010

29. června 2010 v 8:44 | gS |  Reporty
Upravováno a doplňováno v průběhu přepisování :)
Na týhle zastávce mám 20 minut. Tak se do toho rovnou pustím, dokud jsou dojmy čerstvé, ale musím psát zlehounka, páč mám jen obyčejnou tužku.
Přišla jsem na čas, dokonce v 19:59. Tak 40 minut se čekalo, než se Ryba krapet zaplní a začlo se hrát. Dnešní večer otevírali Absent from Violence z Chomutova. Zvláštní to kapela, já osobně jsem se v tom nějak nevyznala. Experimental-punk určitě osobitý, se zajímavými nápady a tlumeně tlumeným zpěvem (až to byla možná škoda). Pro mě to bylo, lesužel, nečitelné, ale že by se mi to nelíbilo, to říct nemohu.
Druhou kapelou byli Chebáci Le Bain De Maid [- l' bán d' mé -]. Slovo "dokonalost" ještě používat nebudu, páč si ho musím šetřit... ale ráda bych. Dva sympoši s kytarkami a sličná slečna, celá upovídaná, s gumičkou připomínající srpnové třešně, za bicími nástroji. Škatulka alternative-psychedelic, pro detailisty, mě to bylo upřímně jedno, páč množství vypuštěné síly na škatulky přímo zvracelo. Bicí nástroje mě, samozřejmě s mou slabostí pro holky, zaujaly úplně nejvíc, ach... zahrané jemně, s dívčí pečlivostí a přesností, mimochodem velice technicky, bez zbytečných úderů. Kytary byly promyšlené a řev působivý, naléhavý. Při takovéto tvorbě mě rozklad, hnití baví, je to tak vypovídající hudba, že se s radostí a oddaností stanu kompostem.
Zjišťuji, že při psaní v opilosti je mi stejně špatně jako při čtení v autobusu.
Underground Theatre, screamo-post hc z Liberce (mají skvělé "Bio" v profilu), nezklamali. Pamatuji si je z N. Boru se dvěma bicími nástroji. Leč slečna bubenice je momentálně něgde v zahraničí (a tak se mi kluci svěřili, že se jim na jednu stranu ulevilo, páč nemuseli tahat ty druhé bicí), takže hráli ve čtyřech a hráli fakt pěkně. Bylo to hnilobný a depresivní, štěpilo se to na marnost a zoufalství a jakýkoliv náznak naděje v podobě jemných "orientálních" vyhrávek (nevím, jestli se to dá tak říct, prostě ty tóny zněly východně) byl záhy utlučen. Pecka.
Na scénu přichází oblíbené klišé "to nejlepší na konec"... tak mi dochází tuha v tužce, že. Stopa je tlustá a rozmazaná a já unavená a taky rozmazaná. Tak rychle: nový DC projekt Poslepu na cestě NEMÁ CHYBU (berte to se skromností, která vám určitě nechybí, stále je kam jít dál, ale nevím, zda to můj kardiovaskulární systém vydrží). Já se teď vypliznu, tak předem sorry škarohlídům: teď můžu použít slovo DOKONALOST. Ať si to zní zau-jetě, mně je to fuk. JE TO MŮJ REPORT! DUP! V tomto roce je to bezpochyby můj nejhlubší hudební zážitek a ostatní kapely budou mít letos co dělat, aby je přebili. Snad jen, že bych viděla na živo Dead Can Dance, ale to je dost nepravděpodobný.
Teď jsem dorazila na Kamenickou. Dopíšu to tady na zastávce, sice to tady smrdí chcankama, ale zpívají ptáci (3:00 AM), je tu nějaké světlo a klid. V autobusu mě napadla spousta nových myšlenek, snad si je všechny vybavím. Tak znova:
  • NEBOJÍM se říct, že tenhle projekt je PRO MĚ nejpovedenější ze současného děčínského roztrhnutého pytle (e?). Emo - back to the roots - "bez patky", jak zaznělo (nic proti "patkám", teda... kromě Adolfa).
  • Je to brutálně procítěná záležitost, zpěv do toho dokonale sedne, bicí jsou celé dokonalé, kytary to protínají příběhem, jakousi zkušeností, jak hudebnickou, tak životní. Bylo pro mě ochromující, že něco takovýho můžu zažít.
  • U posledního, víceméně instrumentálního, lavsongu jsem teda, jak bylo avizováno, ukápla. Ale neukápla jsem proto, že bylo avizováno, ale protože to mám po pradědovi, který byl takový plačtivý. Dojalo ho naprosto vše.
  • Po skončení koncertu se mi klepaly ruce i kolena a s Driverem jsme na sebe několik vteřin jenom zírali, v naprostém šoku, neměli jsme slov! Já se pak teda začla hned tlemit a říkat "do prdele", abych se nemusela rozeběhnout hlavou proti zdi, taková ta obranná reakce vůči emo-přepětí.
  • Bylo mi trapně a až stydno, že v tomhle zkurveném, nanicovatém světě, přeplácaném necitlivými kretény bez úcty k čemukoliv - možná tak k mamonu, si můžu uvědomit všechna svoje "štěstí", prožít takové blaho a smíření, mimochodem zrovna u Ryby. Jo, brečela jsem, páč jsem se za sebe a všechny křivdy, co jsem napáchala já i všichni ostatní, styděla. Byla to hudba, co mi svlíkla moje svědomí.
  • Jsem na ty lidi a na celou, fakt CELOU, děčínskou scénu pyšná, páč tady panuje těžká solidarita, jestli si toho nevšímáte. A všenaplňující přátelskost a otevřenost, ač se to někomu může zdát málo.
Na Tyršovce vystupovala banda lidí, co na ulici řvala na jinou bandu lidí: "Aréna!!! Aréna!!!" (vysvětlení: DC disco-díra). To jsem se taky styděla. A nejvíc pak za bloncku, vážně jemnou, pěknou bloncku, která byla sice krásně a "in" oděna, ale čelem a nosem se opírala o sklo za řidičovými zády a v zatáčkách padala na svého podobně alkoholem zkroušeného přítele. No, ale aspoň působili monogamně. Jo, chtěla jsem tímhle odstavcem říct: V takovémto hodnotovém srovnání (konkr. dnešní koncert vs. "Aréna!!! Aréna!!!") - sorry, že to vůbec srovnávám - ode mě má tolerance vztekle prchá a horší já mi říká: BUĎ JIM DÁŠ HNED PŘES DRŽKU NEBO PAK BUDEŠ ZBYTEK NOCI NASRANÁ TÍM DIAMETRÁLNÍM ROZDÍLEM V KVALITĚ OBOU KULTUR. Takže jsem teď k tomu všemu ještě krapet nasraná. Snad se událými koncerty dostane kapelám správné zadostiučinění, já ani nevim, kam se chci tímhle odstavcem dopatlat... Snad to něgdo pobere. Ale spíš ne. Dyť je to jedno.
Je mi zima a jezdí tady divná auta, tužkou už spíš drápu rýhy. Děkuju klukům za koncert a za hlubokej hudební zážitek. Jestli jsem kapelu uvedla do rozpaků, tak se omlouvám a vy ostatní nežárlete (se mnou stejně není na co :) ) a UNDERGROUND UNITE!
A za guláš. A vůbec.
Fotili všichni Blejsnovým foťákem: http://blejsn.rajce.idnes.cz/
GS

26.6. Biograffs
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bety Bety | 29. června 2010 v 10:48 | Reagovat

Moc peknej report, mrzi me, ze sem se nakonec nedostala do DC. Urcite to stalo za to. Tak doufam, ze priste :)

2 GreenSister GreenSister | 29. června 2010 v 12:08 | Reagovat

Na to, jak to stálo za to, tam bylo lidí fakt málo, ale vzhledem k žánru to asi, lesužel, odpovídalo. Škoda, zrovna se to spiclo s několika jinejma akcema a manko bylo na světě. Takže na Bene v Bene hurá! Tam to bude jííízda! GS

3 izzy izzy | 29. června 2010 v 17:15 | Reagovat

výraz "lesužel" je lepší, než čertužel, tofužel a božuhell :-) Ještě mam novej vymyšlenej a ten je místo hergott HELLgott :-D

4 GreenSister GreenSister | 30. června 2010 v 7:42 | Reagovat

:D hellgott je dobrý! GS

5 beg beg | 30. června 2010 v 7:53 | Reagovat

a co třeba RenduŽer?

6 GreenSister GreenSister | 30. června 2010 v 7:56 | Reagovat

Béhehééé, bo třeba játrožer GS

7 izzy izzy | 8. července 2010 v 0:16 | Reagovat

[5]:  toho žereme všici ;-)

8 xjendix xjendix | E-mail | 8. července 2010 v 11:49 | Reagovat

Božuhell - to neznám, to si musím nějak zapamatovat:) Jinak moc hezkej report z koncertu. Člověka pak točí, že je z míst tak daleko od Děčína. Z míst, kde si lidi na koncerty spíš choděj vylejt tykev a házet po sobě kelímky s pivem...
Je mi jasný, že to asi ani u vás není růžový, ale vystihuje to přesně náš včerejší rozhovor s Izzym:"Tady v DC to taky upadá... "Tady u nás v TC to nikdy ani nebylo..."
Važte si toho!!!

9 GreenSister GreenSister | 11. července 2010 v 20:24 | Reagovat

Vážíme. GS

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz