DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Scandinavian Scum - 12. 07. 2010 - Biograffs + trocha z pátku 9.7.

14. července 2010 v 8:49 | gS |  Reporty
Tak startuju, snad to stihnu do konce šichty, páč odpoledne chci jít FAKT SPÁT a ne psát. Ještě jsem se teda nerozhodla, jestli to sfouknu i s pátkem, páč si toho moc nepamatuju, ale tak zloRené se nabídl (byl k tomu jemně dotlačen), že něco splácá, tak já jenom napíšu, že z Rakušáků jsem byla v rozpacích, bylo to teda fakt osobitý (první kapela: "21 songů v deseti minutách"), ale pobavilo mě to, ač to uměleckou hodnotu mělo téměř nulovou. Samochotijo mě zase trapně bavili jako svině, ale tentokrát trochu jinak, páč to mělo nezvyklou, skoro se to až neodvažuju napsat, ale optimistickou náladu. Poprvé jsem je slyšela s ženským řevem a jo, líbí. Druhou rakouskou formaci (= první formace + basa a zpěvačka si přidala klávesy) už jsem téměř nevnímala. Takže: Re-né do-to-ho! a pěkně popořádku. Já už jenom poděkuju Zdědovi za pomoc při ždímání a nakládání sóji a mamce za její následné opražení.
No, a můžeme vlítnout na včerejšek. To byla trochu hekťárna, páč těsně před tím, než jsme s Kavkou začaly krájet cibuli jsme zjistily, že nemáme hrnec. Tak to byl docela velkej error, Renda trochu nasranej, ale pohotově hrnec dovezl, a vařilo se, i gdyž v ostřejším tempu, dál.
Gdyž jsme dorazili s hotovým žrádlem do klubu, byl už, na pondělí, celkem příjemně zaplněn. Jako první kapela se předvedli, víceméně děčínští, grindoví, Bloody Diarrhoea. Měla jsem šílenej hlad, takže jsem si dřepla, jedla a na kapelu vůbec neviděla, neva. Zezačátku mě to celkem bavilo, automatický bubeník byl příjemným zvukovým zpestřením, stejně tak i elektro-úlety a všelijaká intra, vsuvky… no, jsem ta blbka, co se v tom vůbec nevyzná, takže mě berte s rezervou… chtěla jsem se dostat k tomu, že mě to svou "jiností" nakonec paradoxně trošičku omrzelo. Poslední písně jsem nějak vypustila. Každopádně mě bavila basa. A zpěv, goaudí, taky dobrej. Lesužel, z tohoto stylu si na prdel prostě nesedám (i když jsem teda celou dobu ve skutečnosti seděla), ale věřím, že v publiku se jistě našel nejeden fanoušek a nadšenec, kterého vystoupení nakoplo a potěšilo, páč "feeling" to má, o tom žádná.
Druzí naklapali takydomácí Blů-Blá/Blý. Kytary se, místo Dáši, ujmul Vládin a ukázal nám, jaký je šikovný chlapec, páč měl s Blučkama minimum zkoušek a koncert odehrál, řekla bych, dost obstojně. Jednu píseň teda slyšitelně zmrvil, ale to byla povinnost, daň za tu šikovnost… Celkově se s tím kapela vůbec nesrala, naprali do nás pěknou palbu energie. Mě se teda tentokrát nejvíc líbilo podání songu "Trash vs. trendy Emo", to mě naladilo na celej zbytek večera. Raritkou tohoto koncertu bylo, že se zde sešli všichni bývalí a současní členové kapely, takže bylo nasnadě udělat veselé skupinové foto, už se těším na zveřejnění.
No, a jsme u našich skandinávských hostů: nejdříve zahráli finští Tinner, takovej disbeat/crust punk či co, mě se líbila předposlední píseň a tím to haslo, asi jsem od nich očekávala moc, jako jó, dobrý, ale nic, z čeho bych si rvala vlasy. Kolovrátek… jak hudební, tak textový, jo, vlasy jsem si rvala z monotónního zpěvu, který se ale fakt VŮBEC neměnil. Až mě to ke konci dokonce sralo, při jedné písní se "přiřval" kytarista z druhé kapely a znělo to, aspoň tu chviličku, mnohem zajímavěji. Jo, na hlavách měli černý punčochy… a hráli bez basy? Myslím, že jo. Každopádně jsme se Izzym shodli, že konce byly úplně rozplizlý, nedotažený a takhle že teda ne.
O co víc mě nasrali Finové, o to víc mě potěšili Švédové: The Arson Project nás zprasili neústupným, živým grindem, který byl plný zvratů, zlomů, nečekaných stopek na neobvyklých místech, zajímavých melodií a vůbec. Kompozičně mě to náramně bavilo, hrají podle mě neotřelý drtigrind s poctivým řevem a strašně si to užívají. Jo, zpěvák si to užíval natolik, že ihned po tom, co dozpíval, hodil kačku na pódiu, pak střelili přídavek, rozmrdali nějaký stojany, něgdo skočil do bicích atd. (což mě teda trochu nasralo, ale dejme tomu, že nějaké závratné škody se nekonají), no a pak už jsem viděla zpěváka venku, jak zvrací před vchodem. Donesla jsem mu tedy čistou vodu, kapesníček, pohladila jsem ho po plešaté hlavičce, vyměnili jsem si jména, úsměvy a já šla dom.
Před nádražím jsem potkala kluky z Poslepu na cestě (bééhéhééé), kteří mě chtěli okrást, páč jsem jim večer, já trubka, prozradila obsah své peněženky. Nakonec jsem to uhrála na to, že jsem fajn holka a tak mě ještě hodili domů autem. Takže dík.
Fotilo se různě: Dáša (ale fota tam budou prý až tak za měsíc), Blejsn a Lusiet. No, snad to mám dobře.
P.S.: Teď si to po sobě "korekturuju" doma, a koukám: to je report sprostej jako svině.
GS

12.7. Biograffs
9.7. Biograffs
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzankaaa Zuzankaaa | Web | 14. července 2010 v 8:55 | Reagovat

Ahoj u mě na blogu je VGS tak se prosím aspoň podívej a kdybys chtěla tak se prosím přihlaš udělala bys mi radost
nebo pro mě prosím hlasni v SONB nemusíš ale kdyžtak se mi podívej na blog a v komentáři zhodnoť promiň za reklamu...
VGS : http://zuzinecka-avril.blog.cz/1007/vgs-iii-pod-clankem-prihlaska
SONB PRO ZUZANKAAA :http://thecullen-s.blog.cz/1007/sonb-zacina#comment78825986

2 GreenSister GreenSister | 14. července 2010 v 10:29 | Reagovat

Škoda, že tady není filtr na "příspěvky mimo mísu". GS

3 Míra Míra | E-mail | 15. července 2010 v 13:59 | Reagovat

Ahoj, trochu mě mrzí, že se zde ani na koncertě nevěnovala (až na několik výjimek, chvála zpěvačkám v "karaoke songu", vůbec se s tim nestydomazaly, hlásky jako skřivánky) větší pozornost Scraiste, protože si ji zaslouží. Jinak pro milovníky ambientního sludge doom hardcore a down tempa:<a href="http://med-user.net/~la-ligne-maginot"> La Ligne Maginot </a>, další projekt kterého se účastní zpěvačka a klávesistka Scraiste, chystají tuším LP, je se na co těšit!

4 GreenSister GreenSister | 19. července 2010 v 5:54 | Reagovat

To jo, pravda, já to jen tak shrnula, páč jsem chtěla k sepsání reportu dotlačit Rrreného... Škoda. GS

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz