DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: PLAY FAST OR DON'T - LETIŠTĚ HK - HANGÁR Č. 187, půlka léta 2010

6. srpna 2010 v 10:56 | gS |  Reporty
V sobotu odpoledne jsem se ocitla na Playfastu (děkuju). Tak to trochu shrnu, reporty z festů mě moc neba, takže ať žije technická sazba:
 1. Areál letiště v Hradci Králové je pro podobný akce jako dělanej - travnatý plochy pro stany, betonový pro distra a stánky se žrádlem, korunu tomu nasazuje heslo "Parkuj, gde chceš." Celou letištní placku pak oživují hangáry, na které se bohužel nesmí, ale tak logicky, žejo… Jinak jsem si teda areál pamatovala větší, z dob, gdy jsme jezdili na letecký dny, ale to bylo asi tím, že jsem byla menší. Be...
 2. Hangáry samotný pro takový akce jako dělaný teda nejsou - zvuk je prostě šílenej. Pravděpodobnost toho, že se pozvracíte, páč vám vibrují vnitřnosti, je přímo úměrná množství snědeného jídla a požitého alkoholu. Přímo před pódiem je to prý lepší, ale neměla jsem odvahu to zkusit, ucházející zvuk byl před vchodem samotným a to mi stačilo.
 3. První kapelou, kterou jsem po rozkoukání se trošku vnímala byli švédští Uncurbed. Fast to bylo, to, že jsou seveřani bylo naživo taky znát. Bohužel mi to připadalo krapet bez nápadu, hráli pěkně, ale to samý jako většina kapel tohoto žánru. Zpěv mi někoho pekelně připomíná, ale koho…
 4. Další byli řečtí crustoví Hibernation, gde byla za bicími bloncka, ze keteré byli všichni chlapi "v pozoru". Mě teda zas tak úchvatná nepřišla, bubenic znám několik, bubenic, co řvou pár, všechny to jsou správný baby, tahle určitě nebyla extrémně výjimečná, ale dejme tomu. Co bylo úchvatný byl její řev… působivej. Jinak s bicími docela pospíchala a to mě sralo (na její obhajobu mi několik lidí - s visacím přirozením samo - řeklo, že ne, že to kapela nestíhala). Houby! Kapela to právě měla srovnaný a byla výborná, bavila mě většina rifů i pískaček. Jo, přiřvával i kytarista a řečtina zněla fakt zajímavě.
 5. Británci Deviated Instinct hrají už přes dvacet let. Byli nabroušení a temní, bavily mě valivější pasáže, zpěv byl teda vostrej deathoš a moc mi neseděl, ale neva, vynahradily mi to notový "pády", ze kterých mi běhal mráz po zádech.
 6. Píšu podle programu - další by měli být Catether a jelikož na ně není žádný odkaz, tak si je nemůžu ani připomenout a tudíž ani vybavit… Bůůůů, ale vim, že byli dobrý… Bůůůůůůů!!!!!
 7. Přebili je totiž Counterblast z Jönköpingu ve Švédsku. Tahle kapela dala teprve pravý smysl názvu festu. Když si lidi stěžovali, že za celé odpoledne neslyšeli pořádnej fast (spíš disbeat, a různý variace hardcoru či crustu), bavilo mě jim připomínat "Play fast or DON'T", prostě "Play, jak chceš" a nazdar, hlavně, že jsou lidi akční. Ke kapele samotný: depka jako svině, nenechá vás to ani pořádně nadechnout, řev žalostnej, bolavej až běda. Songy mají rozhodně víc jak 7-8 minut, takže vážně náročný. Já si to užívala, obdivovala přesnost bicích a chtěla zhebnout, jak je to při poslechu takovýho down-tempa normální. Úplně nejlepší byl otevřený, nedoklepnutý konec posledního songu celýho představení. To byl nejlepší konec všech konců, jakej jsem gdy slyšela.
 8. Náladu pak oživila sxe banda Hello Bastards - uřvanej dvouzpěvej fast, líznutej trashem. Jsou z Londýna, ale nigdo z nich snad ani Británec není, bo co. No, každopádně byli výborní, ženskej vokál mě bavil, muzika jako taková taky (mám slabost pro trashovou příchuť, no…) jo, jako jedni z mála (možná jediní) se snažili říkat nějaká slova mezi songy, a to celkem i rozumná. Gdyž to shrnu: "Fuck borders, fuck differences!" JO!
 9. Poslední nás přišli ubít Bad Luck Ride on Wheels z Východního Timoru (Indonésie), které jsme poslouchali cestou tam, … i zpátky… a bylo to vážně výživný, horší sludge s hnusnějším chrchlákem jsem naživo neslyšela (tak já toho vůbec moc jako nezažila, ale tohle si budu pamatovat do smrti smrťoucí). No prostě hrozný, hrozný, ale výborný, výborný. Náročný, téměř nestravitelný. Poslední song nekonečnej, na chcípnutí. Bomba.
 10. Veškerý odkazy na http://playfast.czechcore.cz/ v sekci "kapely".
  Fota: http://demoniaco.rajce.idnes.cz/ a samozřejmě Rybka a tady luxusní list videí: http://525foto.rajce.idnes.cz/.
Na Playfastu jsem byla prvně a bavil mě, časy kapel byly jakž takž dodržený, nigde žádný trapně zbytečný sekuriťáci, žádný kontroly, to byla pecka. Na hangáry se přece jen sem tam lezlo… Žrádlo bylo samý dobrý a za naprosto normální ceny… Toi-toiky člověk používat nemusel, když nechtěl… Voda byla, slunce bylo. Spaní v kufru auta člověk jednou za čas překousne, ranní hakisová rozcvička byla zábavná, posádka auta jako společnost výborná… Co víc bych si mohla při posledním červencovém/prvním srpnovém víkendu přát…
Jo, TY VOLE!!! V jednu v noci mě tak bolely hnáty, že jsem poodešla kus za nějakej pivní stan a protahovala se, a jak tak protahuju, čumim do nebe na hvězdy, Měsíc a planetku, co vedle něj teď v létě visí (napravo) a najednou bílá čára přes půlku nebe! Padající hvězda! "Přejte si taky něco!" chtělo se mi vyjeknout, když jsem se porozhlídla po zkroušených návštěvnících… těžko, Anežko, asi jsem byla jediná, gdo ji viděl. No, píčovinka na závěr, každopádně jsem si minulý týden vzpomněla, že v srpnu padají hvězdy nejvíc, a jak jsme vždycky s mamkou chodily za barák dívat se na oblohu a mohly si něco přát třeba i několikrát za noc, behe. A že zrovna prvního srpna, na Playfastu, na kterým jsem vůbec neměla být, v jednu v noci, zrovna JÁ uvidím padat hvězdu s čárou dlouhou jako kráva. To je prostě nářez! Znamení? GS

Play fast
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz