DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

ROZ: Positive Mind

30. srpna 2010 v 11:43 | Izzy |  Rozhovory
Rozhovor s kapelou Positive Mind z Plzně, která u nás vystoupí 3.9. v klubu Garage

1) Představ sebe a kapelu (kdo na co, jak dlouho, proč :-) ) + Kdo je v kapele od začátku...
Ahoj, jmenuju se Lukáš, ale většina lidí mi neřekne jinak než Henry a jsem zpěvákem Positive Mind, další členové jsou Bart - kytara, Šimon - katara, David - Basa a Patrick - bicí......v této sestavě hrajeme přes dva roky, předtím proběhla změna na postu kytaristy, když Bočánka nahradil právě Šimon, kterej do kapely přinesl potřebnou štávu, která se v poslední letech před jeho příchodem pomalu vytrácela....od té doby se změnil hlavně přístup kapely k jejímu chodu a zásadně i její tvorba, když se kapela začala vydávat cestou propracovanejších, melodičtějších a nápaditejších aranží a složil se materiál na velkou desku!!! Ze zakládajících členů z roku 1998 je v kapele, už jen Bárt a Patrick.
2) Kolik máte za sebou nahrávek (včetně demo nahrávek) a kolik koncertů?
Kapela učinkovala na dvou kompilacích (x-core session a strike compilation), za sebou máme ep Stooge z roku 2000, ep Lost Kids 2006 a hlavně poslední plnohodnotné a zcela nové album Silence Gives Consent 2010, na jehož propagaci jedeme v současnosti Silence Tour, které čítá kolem 35 zastávek! Úplně přesnej počet nevim, ale máme za sebou něco přes 700 vystoupení po celé ČR i v zahraničí. 
3) Proč vás baví hrát?
Baví nás dělat lidem radost a setkávat se s nima, baví nás společné pařby s kapelama a lidma kolem, baví nás poznávat nové města a jejich kluby.......hudba je koníček, kterej naprosto milujeme a jsme moc rádi, že se o to můžeme podělit s ostatníma lidma(fanouškama)
4) Nejlepší zážitek z kapelního života
Tak to by bylo asi na dlouhé povídání....já sám za sebe vzpomínám na mnoho vydařenejch vystoupení....možná si teď vzpomenu na pařbu na hradě Svojanov, kde jsem se tedy opravdu po našem setu rozvášnil a bavil asi každého koho jsem ten večer potkal, ten večer vzniklo spousta legendárních hlášek a taky spousta známostí:), myslim, že každej člen kapely má za sebou zastávku, kde byl absolutní vítěz večera:)....mimochodem na našem bz profilu je možno začíst se do povídek, které tato bujaré dobrodružství vtipně popisují:)....jinak skvělé akce jsou v Plzni, chodí tam hodně lidí a atmoška je vždycky výborná!!!
5) S kým byste si chtěli zahrát?
Každej z kapely máme trochu jiné sny....já osobně zůstávám jednou nohou na zemi a pokud se povede předskakovat nějaké známé zahraniční kapelce, kterou hudebně uznáváme budu jenom rád:)
6) Zkus dát nějaký tipy na zajímavý kapely z okolí...
V poslední době se jich tu u nás na západě ukázalo dost a dost.....Shogun Tokugawa, The Megan Shore, This Night Draws The End, Orchestra a nebo stálice Made by the Fire, které jsem měl možnost nedávno slyšet v nové sestavě a byl jsem nadšenej!!!
7) Kupuješ originály, nebo stahuješ...Proč?
Tak tato otázka je jako dělaná pro členy PM:)....já s bubeníkem sbíráme LP desky....máme jich každej určitě přes 200 kusů a stále objednáváme další a další, kytarista Šimon zase sbírá cdčka:)! Pamatuju už v dobách mého studia v Plzni, jsem si celej týden na intru spořil kačule, pojídal čínské polívky, pil vodu z vodovodu, abych si pak třeba dvakrát do měsíce pořídil nějakou tu originální nahrávku:)....tenkrát jsem ještě kupoval cdčka, ale pak jsem si pořídil gramec a a od té doby jsem zjistil, že je to nejvíc......otevřít si večer takhle ten obal od LP, pročítat texty, kochat se výtvarnou stránkou a nahlas sjíždět alba mejch milovanejch kapel umocněné geniální atmoškou, kterou můžeš získat jen právě při poslechu z vynilů!!! Milujeme to!!! Bohužel současná doba je taková, že si každej stáhne nahrávku z netu a věci, na které jsem poukazoval už pro něj nejsou důležité:(.....opravdové sběratelské požitkářství se už stává raritní záležitostí.....ale já si to bez originálu nedokážu představit!!!
8) Co řekneš člověku, kterej Tě požádá o autogram...? :-)
No není to upně má parketa:), ale pokaždé, když takovej dotaz přijde, tak se snažíme fanouškovo přání o autogram splnit, jelikož je to pro nás samotné velká pocta!!!
9) Co je v životě nejdůležitější?
Zajímavá otázka:).... Aby byl člověk štastnej, v tom co dělá....v jakém žije prostředí a s kým, prostě celkově spokojenej. Život by se měl brát takovej jakej je (jednou jseš dole jednou nahoře)!!! Já za sebe jsem štastnej, že můžu hrát v kapele s kámošema a pohybovat se celkově mezi lidmi s kterejma je mi skvěle.....co bych byl bez nich!!! Štěstí se ale musí jít naproti!!.... jen tak sedět v rohu s hlavou v dlaních a říkat si jak je život nespravedlivej atd. a že to přijde jednou samo, není ta správná cesta!!! Každej musí začít sám u sebe a pak věřim, že své životní štěstí opravdu najde!!!
10) Proč maj lidi chodit na koncerty? A proč zrovna třeba na vás?
Protože je to úžasná věc!!! Vzpomínky, které Ti nikdo neveme, lidé kteří jsou na stejné lodi. Užívat si okamžiky, které už nemusí přijít, jelikož se třeba Tvoje hudební partička rozpadne a další možnost už nebude. Já sám si nedovedu představit, že bych přestal chodit na koncerty kapel, které miluju a dávají mi sílu, když mi zrovna není do zpěvu!!!Co se týče Positive Mind.....myslim, že toho máme za sebou hodně a můžeme nabídnout určitě živelnou show se super soundem:)....ostatně přijďte se podívat a přesvědčit se o tom:)!!!

Ptal se a vyzvídal, Izzy


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz