DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

POZ: jediné dva koncerty Hongo (Spa) v ČR - 23-24.9. H.K. a N.B. - AKTUALIZACE!!!

2. září 2010 v 13:30 | miraK |  Pozvánky
čtvrtek 23.9. Hradec Králové - La Putika - Hongo (spa) + Samochotijo
pátek 24.9. Nový Bor - Díra - Hongo (spa) + Samochotijo + BLU-82/b

Říkají Vám něco kapely jako Madame Germen, Ictus, Down to Agony, Ekkaia, Asfixia, Black Panda a tak dále a tak podobně? Všechny tyto kapely mají něco společného, jednak sociálně-politická témata textů, odkaz na ideu anarchismu, DIY etiku a současně zemi původu - Španělsko - a tedy zároveň společné kulturní kořeny, což se projevuje na nezaměnitelnosti a osobitosti jejich hudebního projevu, náladách a atmosféře, jimiž je tvorba těchto kapel protkána skrz na skrz. Další z takových je i kapela, která na svém tour zabrousí po dvou letech opět i do ČR a odehraje zde pouze dva koncerty, první v Hradci Králové a druhý v Novém Boru. Nese název Hongo (v překladu houba, hřib, má však odkazovat k jadernému hřibu, kromě nebezpečí na které se tak upozorňuje, má zřejmě evokovat i energii a prudkost s jakou vybuchují vygradované pasáže výborně propracovaných skladeb). Hudebně se jedná o velice temný, valivý, metalem nasáklý hard core s pronikavým vokálem, evokující již popsané. Z vydaných alb bych se nebál doporučit jejich samostatné album: Formas de Vida que se Precipitan hacia su Destrucción, z roku 2007 a split se sludgeovými Aguirre, z Francie, z roku 2008.
Po relativně delším čase se v Novém Boru, "na domácí půdě" představí hard core neocrustoví Samochotijo. Jejich tvorba by se snad dala přirovnat právě k ražení španělských nebo portlandských kapel jako jsou Madame Germen, From Ashes Rise, Remains of the Day, ale jsem si jist, že odkazů by se našlo mnohem víc.
Poslední z vystupujících chystaného koncertu je děčínská kapela BLU-82/b. Kapela prodělala mnohé výměny členů, avšak nezdá se, že by jí to nějak výrazně uškodilo. Za těch několik let svého působení se kapela hudebně i přednesem své tvorby dosti posunula. Z původně na první poslech a pohled chaotického přednesu vyzrál velice dobře stravitelný melodický hard core crust. Je rozhodně na co se těšit.

24.9. Nový Bor

AKTUALIZACE!!!

na koncertě v Novém Boru vystoupí také polit. hard core/grindová kapela z Lipska (DE), nese název Verge on Reason.

Kapela Hongo nakonec odehraje ještě jeden koncert v ČR a to na 3tím ročníku bene v bene v Benešově nad Ploučnicí!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rash Rash | E-mail | 2. září 2010 v 17:21 | Reagovat

"dobře stravitelný melodický hard core crust" - kurva, mam pocit, že mluvíš o úplně jiné kapele :D:D Hehe, v Boru se uvidíme ;)

2 Míra Míra | 18. září 2010 v 16:52 | Reagovat

Prosím o aktualizaci, na koncertě v Novém Boru vystoupí také polit. hard core/grindová kapela z Lipska (DE), nese název Verge on Reason.

Zde k poslechu:http://www.myspace.com/vergeonreason

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz