DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Bene v Bene vol. 3 - BnPl. 25.9.2010

5. října 2010 v 21:15 | gS |  Reporty
Ráno bylo krutý. Přijeli jsme ve dvě, vstávala jsem v osm. V devět už jsme popíjely u Rendy doma čaj (z konzerv od hrášku a kukuřice, takže na dně ovocného čaje čekala sladká žlutá tečka... :)) a psychicky se chystaly na tu mastnou jízdu. Těsta byl plnej lavor na nedělní praní a tak jsme se jen modlily, aby karbošů nebylo třeba... šest set, páč zatím se to fakt nedalo odhadnout. No, abych to zkrátila, skončily jsme v jednu (přesně podle plánu) s číslem "kolem 130". Já kmitala domů, vyčistit si aspoň zuby (od pátku jsem si stíhala měnit akorát spodní prádlo). Sehnala jsem náhradu za padlej odvoz, nabrali jsme Rendu, žrádlo a hurá směr Bentzen. Tam nigdo, tak jsme to jakž takž připravili a mohlo se začít. Vzpomínkový samolepy jsem nezapomněla (a gdyby jo, tak bych se pro ně snad vrátila pěšky, páč jsem je stříhala růčo - 200ks), razítko, kasa, jedéém.
První hráli Saky Paky (DC). Hele, je jasný, že mě rock moc nebere, ale tohle nejen, že mě nebralo, ale ještě mi každá píseň připomínala jinou, starší, cizí... Třeba "Omylem" od Kurtizán byla regulérně vykradená. Takže nevim, texty jednoduchý, pěkně po řádcích sepsaný. Na mě tohle prostě nezabírá. Nicméně mám ráda Veselkovu basu a Slabotovu kejtru, bicí taky nebyly k zahození, ostatně ani zpěv ne, i gdyž teda slaďárna, ale znělo to. Takže hudebně to třeba ani nebylo tak špatný, ale rozhodně to bylo až nemile neoriginální. Co si budem nalhávat.
No, díky tomu, že Vládik z Bluček odvezl nevědomky basovou hlavu, nemohly druhé nastopivší holky Finis Afemie (DC) začít. Jak jsme se na ně s klukama těšili, tak jsme je nakonec neviděli, páč jsme odjeli na zahřívací (rozeřvávací) zkoušku. Během té jsme tedy prošvihli i Buried Near Roses (DC), což mě mrzelo, páč kluci a jejich fans umí vytvořit atmosféru jako málokterá kapela tady.
Přijeli jsme až do půlky Tabuly Rasy (DC), holky jsou kámošky, takže gdyž řeknu, že zahráli fakt perfektně (Verča ještě ke všemu se sádrou), tak to bude znít zaujatě. Ale je to pravda. Vystoupení se jim fakt povedlo + mi ještě věnovali song, ke ketrýmu jsem jim psala text, takže seerdcovkaaa... Jsem ráda, že jsem je stihla.
Po holkách BlůBláBlý (DC), zaprasili mnohem líp, než v Boru. Že by byli tak citliví na atmosféru v tom kterém klubu a podle toho pak hráli? Nenéé...?!?!
No, jednoznačně nejlepší kapelou večera byli děčínští nováčci Poslepu na cestě (DC). Takový emíčko asi málogdo čekal. Kapela už měla jedno vystoupení v Biograffu, ale poté se k nim přidala ještě kočka a s tou to teď předvedli v plný parádě. Muzika stojí na base a to mě ba. Do bubnů mlátí týpek, co má v hlavě metronom (nebo pět) a to mě taky ba. Texty jsou poetický, hluboký, a to mě sakra ba. A druhej vokál? S tím je taková prdel, že mě ba sám o sobě. Jo, ta kočka? Ta je tam hlavně na pokoukání. Na tuhle kapelu jsem si zapařila nejvíc a hrozně jsem si to užila. K poslednímu songu se přidala Kája, která měla původně s klukama vřeštit místo tý kočky, ale nechejme být toho, proč tomu tak není. Poslední song byl vážně emotivní a co jsem tak sledovala (a i podle ohlasů), poměrně dost lidí "podrtil".
Po tomhle nezařaditelným heart-coru naklusali novoborští týpci Cháska s celkem nevtíravým, milým reggae-skačkem. Možná bylo tak nevtíravý, až jsem ho nezvládala vnímat. Jo, vlastně skapasáže mi zněly hlavou a byly fakt dobrý, muzikantů bylo jako máku a mělo to celkem dobrej spád (byla jsem teda v zákoutí, páč se dostavili dokonce dva stálí členové Cvikovského debatního kroužku, takže gdyž jsem pak vylezla, viděla jsem tu kopu pařících lidí a cítila tu energii "napřímo"). A zas tak optimistický to není, textově. Fakt pěkný.
Po veselý, skočný hudbičce nám Renda narval Hongo, rovnou! Nemilosrdně. Líbili se mi mnohem víc, než v Boru, ale i tak - hudba je to pro mě hrozně těžce stravitelná. Nevim proč. Říkala jsem, že poslech je jako gdyž sníš velkou okurku i se šlupkou a pak si jdeš lehnout... Hudebníci rozhodně výborný, zpěv je z pekla, o tom není pochyb, náladu to mělo jako sviňa, ale jakoouuu....
No, a pak už to nabralo hodně rychlej spád, předposlední zaprasili Rapida Muerte z Benešovska u Prahy, do kapely už jim přibyla basička, ale stejnak hráli bez ní, páč basák nemohl. I tak jsem jí tam ale chvílema zázračně slyšela, kytara to musí vzít za oba... No, přiznám se, že ke konci koncertu už to pro mě bylo celkem únavný, kývat hlavou stále v tom samém tempu, ale vydržet se dalo :)
Poslední, vytoužení NOT! z Teplic, předvedli sice bezoblečkovou, zato pěkně narvanou show. Trošku se jejich začátek tloukl s fireshow, která probíhala venku, na druhou stranu bylo pěkný vidět v odrazu oken vybuchující koule plamenů při takhle pekelný muzice. Jó, to byl zážitek. Ten řev, krákačky, perfektní kytarový vyjížďky, zběsilý bicí a do toho ty plameny... fakt dobrý. A ještě jsem si přivezla výýýborný splitko FerdaCref.
Pak už přišli na řadu strůjci afterparty Hardbass Fiends, takže tucky, nic proti, ale dobrooouuuu....
A je to, ani to nebolelo, po akci jsme se se Sachetem celkem rychle spakovali, rozloučili a odtáhli k Sachetovým. Tam jsem vytuhla během tří vteřin a probudila se (ostuda!) až v půl dvanáctý. Jéé.
Jízda to pro nás byla vážně vyčerpávající. Jako fakt. Dobrý je, že veškerá, za celý týden vynaložená, energie se mi v sobotu, během několika hodin a pár kapel, stonásobně vrátila. Koncert měl perfektní atmosféru, NIC SE NEPOSRALO! VŠICHNI PŘEŽILI! Jo, sami jsme tomu nechtěli věřit, ale je to asi odměna za tu snahu. Žrádlo se sežralo a burgry zaplatily i guláše pro kapely. Prachy se vybraly a koupíme za ně VÁRNICI. A VELKÝ VAŘEČKY! JOOO! Co se pozve za kapelu mě, jako správnou kuchtu, nezajímá :D
Děkuju: rodičům, že mě zplodili a já můžu ŽÍT!, Verunce, že se s ní tak dobře vaří a paří a je, Editě, Kafce, Bjetce, Dominikovi a Mláděti za pomoc při vaření, Falkovi, že nám v sobotu zachránil odvoz, klukům z kapely, že mě postupně dobíjeli (jako energeticky, ne fyzicky :), Driverovi, že nám důvěřoval a zapůjčil ohřívač, Dáše, že poctivě fotila, Datlovi, že poctivě zvučil, všem kapelám a taky lidem, co přišli, páč bez nich by to nešlo a hlavně Rendoviii!!! Neasi.
Fotky má zatím Dušan: http://oxide.rajce.idnes.cz/Bene_v_Bene_vol._3/ něco málo je na Děčínským deníku, ale je to takovej desetiprocentní fotoreport, nicméně fotky jsou hezky barevný: http://decinsky.denik.cz/kultura_region/obrazem-beneficni-koncert-bene-v-bene20100926.html. No a já se těším na fotky od Dáši, který doplním, až budou.
GS

25.9. Bene v Bene vol. 3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GreenSister GreenSister | 6. října 2010 v 6:54 | Reagovat

Tak, Míro, čekám :) GS

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz