DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Power of the dark side - 02. 10. 2010 - Biograffs

5. října 2010 v 21:19 | gS |  Reporty
Venku sice neprší, ale gdyby se mi chtělo tak, jako se mi nechce, tak už mám rýport hotov. René to s koncerty roztočil, ale na ostatní, na to, jak je těžký úděl vymýšlet každý týden, něgdy dokonce několikrát, jiné zvratky, už nepomyslel :D Budem to už brát fakt jako kroniku, jo?
S Dášou a Rashem, ba i s Reném, jsme uvařili veganskej mrkvoš bez sóji (páč se mi nechtělo) a zmákli jsme to až podivuhodně rychle. Záhy po uklizení hrnce na chodbu přišla informace, že Norové Rank'n'File nedorazí. Poser s dodávkou, časový press.
Nebylo co hrotit a začalo se tak poozvooolnaaaa, že jsem pomalu ani nepostřehla, že kapela Disbeatless z Moravy hraje regulérní repetoár. Takže jsem je OPĚT vnímala tak nějak z povzadálí. Stihla jsem - fejstůfejs - poslední song, těsně po tom, co jsem se vzpamatovala a řekla si, že se musím jít podívat, abych tady zase neblila. A vidíte to: bliju. Sympatičtí týpci, hc/crust s hrubým volkálem, ke kterému by mi klidně sednul ještě jeden, vyšší, jinak skvělá valivka.
Druzí zahráli Your Fucking Nightmare (Teplice/Praha). Zpočátku, a vlastně i v průběhu celého vystoupení, dost blbnul zvuk mikrofonu. Padaly hlášky typu "největší punk je tady dneska zvuk" a "hlásí se rádio Moskva". Jako sranda, ale taky díky tomu, i kolikrát, vyznělo do ztracena poselství, které nám zpěvák sděloval. A že to byly názory s tváří. Tomu odpovídala i muzika a celková show. Takhle si představuju hardcore punk. Sdělný, vážný, rozzlobený. Perfektní.
Další, Thalidomide z Prahy, taky pecka, melodičtější hácé, rozhodně energický. Jo, to vlastně... no, mě to přišlo skoro až afektované... zpěvák měl zvláštní, dramatický projev. Což mě třeba vůbec neba, ale na zpěvu to neubralo. Vždy to ale odvádí mou pozornost (jak mě to konsternuje) od hudby samotné. Každopádně hudba nařachlá, ke konci už to bylo možná až moc dlouhý, pestrý zpěvy, to se mi líbilo a taky slušná angličtina. Jo, bylo to dobrý.
Koncert uzavřela polská Panacea, downtempo/hc/punk, ale přišlo mi, že downtempo to bylo jen po dobu, gdy s kapelou hrála Gośka na violu (ba ne, i jindy). To bylo pěkný, melancholický: pomalý jemný vybrnkávačky, temná minimalistická basa, viola - emo až na kost, pak to vygraduje s bicíma, který jsou nespočitatelný, znáte to... Průser byl, že jsem TO RÁNO! dočetla Němou barikádu od Jana Drdy a při týhle muzice se mi všechny mrazivky, které mi po zádech běhaly při snídani a den předtím, vracely. Kór, gdyž před vámi stojí Poláci! Náladu to mělo divnou, smutnou, ale vděčnou. Každej ten stud v sobě, za to, že je člověk, má. Řev znamenitej. No a pak už viola nebyla třeba, show se rozjela v ostřejším tempu a v nejlepším skončila. Přídavek, cesta na bus. Dobrou.
Fotila Dáša, ale gdy to tam bude ví jen ona ;)
GS

2.10. Power of the dark side
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz