DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: ESAZLESA A RAVELIN 7 - 13. 11. 2010 - klub Ponorka, Litvínov

23. listopadu 2010 v 10:36 | gS |  Reporty
Akce s osvěžující společností a v cizím městě? Benzín za pade? Ravelin 7? Že bych váhala? Ani vteřinu. V sedm mě Eliška s Urbim vyzvedli před bárákem, hehe, sjeli jsme do Bünau pro Drivera a jedéém směr Litvínov.
Vtip večera: v autě jsem vyprávěla, jak jsme na výlety se ZUŠ Cvikov museli vozit pomeranč pro případ nevolnosti v dopravním prostředku (většinou v autobusu, protože to byl většinou Liberec). Stačilo odloupnout kousek kůry a čichnout si a nevolnost odezněla, nevím, zda to byla dětská sugesce či ověřený, fungující fakt, ale na mě to vždy působilo. A teď příjde to vtipný, co asi lesužel, napsáno tak vtipně nevyzní: rozjela se debata o tom, jak se zákonem stanovuje pomeranč součástí povinné výbavy každého automobilu a to každý den čerstvý, pro případ nevolnosti. Případné pokuty by se pak odvíjely od stáří, ba dokonce absence pomeranče v kufru automobilu.
Na místo jsme přijeli něco po osmé a klub byl celkem prázdný, a pěkný, stylizovaný do ponorky no, jak by se asi dalo čekat, vkusně, nápaditě. Na hraní to zatím nevypadalo, kolem deváté se začala tahat a připravovat aparatura, v půl desáté bylo nazvučeno a zpévák Eszlesa (?) povídá (a to je druhej vtip večera): "Tak za půl hoďky začnem hrát" (...ten ale není moc vtipnej). No, tak jsme nechali doplynout druhou hodinu čekání do konce a v deset, gdy se mi tak zhruba začla zavírat víčka a hroutit páteř od beder, se začlo.
Esazlesa jsou prostě nádhera, procítěná, uvěřitelná, uvolněná nádhera. Únos do jiných prostor vaší duše, na procházení těch náročnějších. Popravdě řečeno nevím, zda je pro mě tahle hudba povznášející (v objektivním, obecném slova smyslu) či srážející k zemi. Každopádně mi dělá dobře. Únava se ale podepisovala a tak jsem si koncert tak moc jako před měsícem v DC "neprožila".
Půl hodina pauza, možná i víc a začínají Ravelin 7, "rock'n'roll/post-hc" škatulka i odpovídá, podle mě, moc se v těchto směrech, co se týče zařazení, nevyznám (no, já se v nich jako ve všech tak nějak nevyznám, ale je mi to jedno). Set ze začátku tesknější, což pro mě byl regulérní prožitek masochismu (že už jako dávno nechrápu v autě) a gdyž se rozjel, tak už jsem víčka sotva držela od sebe a stála jsem opřená okem o periskop (ba ne, o sloup, jo a ne okem, ale ramenem). Co jsem tak zvládla vnímat, tak to bylo parádní, Ravelin mají zvláštní, ale ne nesympatický projev a vypadá to, že už spolu mají "něco nahráno". Jsem ráda, že jsem je viděla (spíše slyšela) live.
Odjezd domů, vysazovačka před vchodem (děkuju) a páááád.
Fota by asi časem měla přibýt zde: http://ponorka.unas.cz/rubriky/Fotogalerie/
GS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz