DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Rock & Alternative show - 28. 10. 2010 - Biograffs

2. listopadu 2010 v 7:36 | gS |  Reporty
Nemám ráda Němce a Rakušany. Asi jsem rasistka, vadí mi svým způsobem všichni švábi, protože mluví hnusným jazykem. Kromě toho, slyšel už něgdo něgdy slovní spojení "takovej sympatickej Němec (Rakušan) to byl…"? Navíc jim mám, ač je to pro mou generaci už neoprávněný, páč nám ublížila úplně jiná generace jejich lidí, a zpátečnický, prostě furt jim mám za zlý ten jejich posranej militarismus a nacionalismus. Je to ve mně, je to jedno... je to dlouho…
Před sedmou jsem dorazila před Bio a co nevidím - Verunka s Editou se chystají právě vařit. Ok, přidala jsem se (zrovna jsem totiž cestou přemýšlela: "ty vole, to budu asi platit nebo co, dyť já dneska pro kapely nevařím, …kurva… dyť já už si ani nepamatuju, JAK se platí"). V osm na nás cinká René, že Bio je skoro prázdnej a že se s hraním čeká jen na nás. Och! Snesly jsme krásně barevňoučké "riziko" z nebe, zahodily ho pod bar a víc se nestaraly.
Svůj set začínali litoměřičtí Pan K. a uvedli se jako nejromantičtější kapela severních čech. S punkem, k čemuž by vás mohl název zavést, nic moc společného nemají - na BZ škatule psychedelic-grunge - podle mě "noo, emíčko", podle Rendy "plačky". Je fakt, že s plačkami se teď teda roztrhl pytel. Tohle byla, bez urážky, ta prvoplánovitější, populárnější forma. Kytary mi toho nějak moc nenabídly, bavila mě "basa-bicí" sekce. Zpěv/řev mi ze začátku nevadil, pak se mi ale znelíbil, páč je ho tam na takovouto náladovku prostě moc a navíc byl docela protivnej. Hudba jako taková měla sestupnou tendenci, napětí spočívalo ve zpomalování (???) nebo mi to tak aspoň přišlo, a gdo čte mý plitký blitky pravidelně, ví, že s tím mám problém. Celkově to ale bylo pěkný, romantický, medový… Poslední song, vyřvanej, se skládal z rifu-mezihry-rifu, páč kluci neměli co jiného jako přídavek předložit, než rozpracovanou věc. Víc než odehranej set toho prostě neměli, nic neobvyklého. Mno a zrovna ten se mi líbil úplně nejvíc: živý, sečný, zpomalovací mezihra krátká (hlavně neprotahovat!) pak zas návrat k tomu rifu, to celý bez zpěvu, s výrazem, s odpichem = spokojenost.
No a pak přišla chvíle, že kdybych byla vědma a věděla, co přijde, a měla si vybrat mezi lobotomií a koncertem, tak už od odpoledne běhám se stříkačkou s chlastem zapíchnutou v hlavě. Alternativní kapela Fang Den Berg (Rakousy). Měla jsem chuť dát Rendovi pěstí. Vývoj:
  1. ŠOK - kapela začala a spustila příšernou, těžkotonážní hru, zpěvák rozjel svůj zkurveně osvíceneckej DIK-TÁT a jeli: RAZ! - DVA! - RAZ! - DVA!, já stála s bradou u prsou a v hlavě mi začlo divně pulsovat. Javor se schoval níž k bradavce. Němčina! Brr.
  2. ZNECHUCENÍ - "to si dělaj prdel" říkala jsem si, "takhle hnusnou energii vytvářet, fuj, nechutný, švábská energie, fuj, fuj, chčije to z nich jak dehet", bylo mi z nich fyzicky špatně, těžko, na chcípnutí, ale ve špatným slova smyslu, žaludek se mi schoval za páteř a já se ke kapele musela točit bokem, jinak bych se asi poblila.
  3. PERFOMANCE - když polevily výbuchy přechodů a kopáku a zpěvák ukončil svůj proslov o nezaměstnanosti, národním hospodářství a HDP Rakouska (asi, znělo to tak) nastalo kytarové heroinové pásmo, během něhož zpěvák začal po klubu běhat po čtyřech jako pejsek a skákat jako opička. Vydržel to docela dlouho, bylo to i celkem zábavné zpestření. Pak ještě nějak pohopsal, poubližoval si a lehl si před bicí, heroinové pásmo se proměnilo v desetiminutovou brnkanou heroinovou smrt, zpěvák usnul a opět bylo velice náročné kapelu přetrpět, natož odvedenou práci nějak "uchopit".
  4. VYČERPÁNÍ - z jejich výstupu jsem byla unavená, jako bych po tom klubu jak magor lítala já. Jenom jsem na ně koukala a už jsem nemohla, natož je poslouchat. "Heroin-Tod" už nás taky nebavila, říkali jsme si, gdy už to játro egocentrický konečně vstane a ukončí tu torturu děčínské veřejnosti. Játro vstalo a zase začalo něco plácat a vykládat a diktovat a vysvětlovat, blábláblá, určitě to bylo hrozně hluboký. Já jsem hrozně mělká v tomhle, němčina je pro mě natolik hnusná forma vyjadřování, že jsem měla chuť HO UŽ SEJMOUT.
  5. NASRÁNÍ - a) jsem chytla Rendu za flígr (hehe, to si vydatně seru do huby, schválně se během dneška pokusím zamyslet, kolik německých slov běžně používám: cimra, fronšaft, luftovat, šajze birke (zasraná bříza),… ) a řikám mu: "vole! Posloucháš Ty vůbec ty kapely, než je sem dotáhneš, vole!?" a za b) jsem byla nasraná na kapelu samotnou, páč měla prostě moc rozpínavý fluidum, oni se vůbec chovali tak divně, rozpínavě, (rakousko-uhersky, hehehe), no hlavně, že už končí, zpěvák předvedl ještě pár "stojek" což nás skutečně pobavilo, páč to vypadalo, jako by se učil parakotoul se zlámaným předloktím, a možná se mu i to povedlo.
  6. KONEC = spasení.
Zpětně teda musím říct, že hudebně to nebylo tak v prdeli jako s projevem, chytla jsem tam ve světlých chvilkách mé germánské agónie i celkem dost zajímavých momentů, nápadů, opět to vedly bicí s basou, kytárky taky dobrý, ale často dost nepříjemný zvukem. …A gdyby tam třeba nebyl zpěvák… a ty kytary… a mohla bych při poslechu ležet… a mít tu střikačku s chlastem zapíchnutou v hlavě, tak by to pro mě byla asi i celkem dobrá kapela….
Už už jsem se chystala domů, páč pro mě bylo k neuvěření, že bych mohla jednoduše přežít další půlhodinu v prostoru klubu. Rendovi jsem řekla, ať si je nakrmí, že já s nima "jako mluvit nebudu!" Renda na to, že on taky ne :) Odchytli Verunku… No, chtěla jsem se dostat k tomu, že mi Renda poradil, abych na poslední kapelu Delilah ještě vydržela, že těm už věří. Rozpínaví švábi Fang Den Berg si natahali na plac židličky a bobíky a usadili se, "tak to na to mrdám" řikám si a usazuji se na bobíka též, jenomže JÁ jsem si ho po sobě potom ODNESLA zpátky tam, gde jsem ho vzala! Doufám, že oni taky, ale nevypadali, že by se k tomu měli… jsem nechutně zaujatá, behe.
No, Delilah (Rakousy) zahráli, no, ani nevim co, brnkačky-bustřičky-brnkačky-bustřičky. Jo, bylo to celkem zajímavý, dobrý, líbilo by se mi to ale rozhodně víc, gdyby vystupovali před těma švábama, co vystupovali jako druzí. Takhle jsem byla otrávená, unavená, nasraná guma a jen jsem čuměla jak debil. Delilah něco nabídli, ale že bych z toho padla na zad, to teda ne. Nebo že bych si je pustila doma, bhe...
V půl dvanáctý jsem se doplácala okružákem domů, gdyž už jsem byla v tý alternativě, pustila jsem si na cestu album Voliéra od Voňkový-Andrtový, který natočila s Hladíkem a to bylo asi nejlepší hudební číslo celýho večera:


Poslední večeře
Jedli z beránka mého
a nevěděli
z živého

Uvnitř uviděl
kdo jsou a jací
dvanáct apoštolů
zbytek .. funebráci

Doma pád, nazdar, jen jsem se modlila, aby se mi nezdálo o válce, to bych se ráno probudila ale už úplně nasraná!
P.S.: Vstupný se neplatilo, páč to snad ani nemělo cenu, tak jsem Rendovi poplácala ramena a řikám: "Dej to bez vstupu néé?! A zvykej si, beztak to tak budeš za chvíli dělat pořád..." (v klubu bylo asi 10 potencionálních platících). Každopádně dnes se to snad vyrovná páč nás čeká po DLÓÓUUUHÉÉ době koněčně pořádná tancovačka. GRIND IT OR DIE!
GS

28.10. Biograffs DC
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Míra Míra | E-mail | Web | 3. listopadu 2010 v 14:07 | Reagovat

Vzdorovat neschopnosti naučit se další cizí jazyk jen na základě paralely s historickou událostí, za kterou NENESOU odpovědnost všichni ti, kteří tímto jazykem hovoří a na vymezeném území žijí, nedává smysl, milá GS. A už vůbec si k tomu či onomu jazyku vytvářet odpor vzhledem k právě téže paralele. Netahej sem prosím nacionalistický manýry. Tu kapelu neznám, ale soudy obalu, z důvodu nepochopení obsahu a ještě za to nenávidět komplexně všechny ty, kteří používají jazyk, kterému z vlastní hlouposti a nevědomosti nerozumíme, nikam nevedou. Možná jsi "neměla příležitost" učit se německy (např. ve škole), ale asi bys o to, usuzuji podle toho, co píšeš, ani neměla zájem. Schopnost použít jakýkoliv další cizí jazyk je úctyhodnou záležitostí, neschopnost ale není podle mě důvodem k nenávisti, spíš otázkou k zamyšlení se nad vlastními možnostmi a ne/schopnostmi.

Dík, Míra

"Jsem Rakušanem"

S. K. Neumann 1897

2 GreenSister GreenSister | 3. listopadu 2010 v 16:46 | Reagovat

Hehe, zas takovej spras :) Samozřejmě to, co píšeš, je pravda, ale ta mě z té alergie nevyléčí, lesužel. Německy se učit nechci, budu se ve své NÍZKOSTI rochnit tady v Děčíně. Nadosmrti. GS

3 Míra Míra | E-mail | 3. listopadu 2010 v 17:06 | Reagovat

Tady ještě koutek k počtení na téma "ten jejich posranej militarismus": http://www.mise.army.cz/aktualni-mise/default.htm

4 Rash Rash | E-mail | 3. listopadu 2010 v 21:23 | Reagovat

Zajímavé. Četl jsem i Tvůj report z Grind or Die a zaráží mne, že se bavíš s Francouzi, lidmi národa, který dal světu Vichystický režim jako typickou ukázku kolaborace s nacisty, podobně jako třeba Quislingův v Norsku (pozor na Norské kapely, kdyby nějaká přijela do DC). Zároveň pozor na Maďary a Poláky, kteří se v roce 1938 ozvali o své sousto na naší zemi společně s Hitlerem. Potom možná pozor na Španěly, Italy a Rumuny. V neposlední řadě určitě pozor na Rusy, Bulhary ad. (v tomto případě se již mluvím o událostech roku 1968), a tak dále. Kdybych to měl brát vážně, tak 99% českého národa (kterého jsi ty součástí) volilo 40 let stalinovy pohrobky, zatímco desítky tisíc Němců dokázaly, i v době nejhorších, volit proti Hitlerovi (nemluvě o Rakušanech, kteří se stali stejnou obětí jeho rozpínavých snah, jako my). Zamysli se nad tím, co jsi tady napsala, je to ostuda.

5 GreenSister GreenSister | 4. listopadu 2010 v 6:48 | Reagovat

Dobrá, máte pravdu oba, moje averze vůči Němcům je asi dost přehnaná, málo oprávněná a asi i zbytečná. Jsem ostuda, zpytuju svý svědomí. To, co jsem napsala je hnusný, ale stále je to mojí součástí. Mrzí mě, že nedokážu všechny bez rozdílu milovat a tolerovat tak, jako vy dva. S Frantíkama jsem se bavila, protože měli narozdíl od Rakušanů, kteří se tam chovali, jako by jim to patřilo, kulturu projevu. GS

6 noi noi | 5. listopadu 2010 v 11:01 | Reagovat

Vuhůů, teď něco napsat je jak slovo do pranice, co :D Jen na podporu GS, líbí se mi tvůj styl psaní - fakt mě baví, takle bych psát nedokázala - i když obsahově je mi často dost vzdálenej, leč je to tvůj názor a nikdo jinej se nedokope k tomu, aby napsal nějakej třeba méně zaujatej ale taky osobitej rýport. Tahle kapela pro mě jako kdyby tam ani nevystupovala. Buď sem byla tak nakaši, že si jí nepamatuju, nebo mám asi nějakej obranej mechanizmus a když slyšim něco co se mi nelíbí, zavřu všechny klapky a jako by to neexistovalo (teda když se to týká věcí, který je možný ignorovat). Každopádně, asi by tvejm reportům neuškodila trocha tolerance a pochopení proč kapely hrajou co hrajou a jak to hrajou, ale to by zas nebyly tak nasrávací a zábavný, zkrátka odraz samotnýho vystoupení. Takže určitě piš dál, ať se dál můžeme nasrávat a smát a celkově vyluzovat nějaký emoce spojený s připomenutim samotnýho koncertu. Dík a čáu, Edita

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz