DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: SLET BUBENÍKŮ - 12. 11. 2010 - městské divadlo Nový Bor

23. listopadu 2010 v 10:34 | gS |  Reporty
Tak na tuhle akci jsme se s mamkou těšily už něgdy od září. Lístky byly rezervovány, nakonec i úspěšně vyzvednuty, a tak jsme se mohli, ještě s mým bývalým otčímem, sejít v sedm před divadlem. Mamka byla už na třetím ročníku, já na prvním...
Nebudu popisovat průběh koncertu, ten byl víceméně stejný - bubnovalo se a bubnovalo a bubnovalo a byla to paráda. Na pódiu se představili: Pavel Fajt (Dunaj), Miloš Vacík (Šum svistu), Ephraim Goldin (Hypnotix), klasické bicí nástroje měl na starosti (nebo na radosti?), chvílemi spolu s Fajtem, Američan Kenny Grohowski, s Milošem Vacíkem skvěle souzněl původem Řek žijící v Německu Alex Papas. Tyto všechny výtečné bubeníky doprovázel na filipínskou kejtru (?) Filipínec Bob Aves a hlubokým, zemitým zpěvem to vše kořenila filipínská zpěvačka Grace Nono.
Hodně zazněly filipínské tradiční písně, pak sety secvičené pro tento rok, kdy se hráči tak různě prostřídávali a zároveň i při méně fyzicky náročných nástrojích odpočívali, rytmy celého světa zněly večerním divadlem a nigdo se nenudil. Aplausy byly vždy bouřlivé.
Vtip večera: po jedné z písní, ve kterých zpívala Grace Nono promluvil Fajt: "Tak, toto byla tradiční filipínská píseň a byla to jakási motlitba... a teď zahrajeme píseň, která nese název Swinger party, … to je tedy trochu jiná kategorie."
Konkrétně tahle píseň mi utkvěla v hlavě, střídaly se v ní klasické bicí se všemi možnými i nemožnými nástroji celého světa, jež obsluhovali předně Miloš Vacík a Alex Papas, s jasnou pravidelností. Ty vole, to byla dvojka, byly jsme z nich s mamkou hotové.. oba bílé špičaté polobotky, bílé kalhoty, kubánské košile, perkuse vlevo, chrastítka vpravo, kotle dole, bubínky nahoře, paličky a ruce všude a jak do toho trsali, no to jste neviděli, paráda, skvělá energie, tihle dva chlapíci na mě zapůsobili mnohem lépe a příjemněji, než "éterická" Grace.
Kenny prý moc místa, soudě podle posledních ročníků, nedostal. Myslím ale, že to bude trochu klam, předvést se mohl, šanci měl, ale nebyl to holt tak průbojný a prvoplánovitý projev. Kolikrát hrál tak jemňoulilince, že takový cit mohou mít snad jen neurochirurgové. A tak je pochopitelné, že se v palbě úderů trochu utopil.
"Tahounem" a roztleskávačem ("...proboha, jen to ne!") večera byl Ephraim, divadelně nalíčen, a skvěle rozpálen. To, jak se ujal své role bylo úžasné a on si to náležitě užil, stále ale neměl na pořádajícího Fajta, který se chvílemi při hře tak smál, až se snad zalykal radostí.
Nejmíň nápadný, ale zjevem i projevem velice milý člověk byl Bob Aves, který téměř celé představení doprovázel na kytaru, a musím říct, když teda byla slyšet, že klobouk dolů.
Shrnutí: výborný projekt, snad v budoucnu získá nálepku "dlouholetý", přičemž po odchodu z koncertu si říkáte: "relaxační cédéčka se zvukem vodopádu (při jehož poslechu chodíte neustále na toaletu)? Jděte mi do prdele! Relax je Fajt a spol.!
Fota: http://www.kulturanb.cz/divadlo/ (> fotogalerie > 12. Slet bubeníků)
Videa: první je z loňska, takové povídání a druhé je s letošní sestavou ze Smržovky:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz