DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: VEGETARIAN PARTY - 5. 11. 2010 - klub Progres, Česká Lípa

23. listopadu 2010 v 10:33 | gS |  Reporty
V pátek jsem se Žofkou svezla s Tabulou Rasou na Vege párty, kterou pořádala Káťa, trochu motání po sídlišti a byly jsme u cíle: klubík pěknej, skromnej, nekuřáckej, promítací místnost a koncertní sálek v jednom... Přijely jsme asi 20 minut (?) po začátku filmu, možná ani ne, a já už do pěti minut tahala při filmu Pozemšťané kapesníčky. Koukat, jak kámoši trpí, kvůli mně, kvůli všem, jak jim vyprchá z očí život, pomalu a v bolestech, jen tak pro nic za nic, není nic příjemnýho. Styděla jsem se za lhostejnost lidstva, jednotlivců i svou, gdyž jsem si zatím hřála svý nohy v koženejch botkách. Prostě sračka. Ano, člověk musí být k některým věcem lhostejný, jinak by mu ve dvaceti mrdlo, ale proč být lhostejný zrovna k tomuto, to opravdu nevím. Dyť to jsou kámoši, ne?
Po tomhle zážitku, gdy jsem durch posmrkala celý balení, se mi nechtělo ani jíst, ani pít, ani být. Chtěla jsem "zmizet, se rozpustit, všechno opustit" [Vanessa] a ještě ke všemu všechny okolo pozabíjet. Bylo to hrozný, ale nechtělo se mi kyselit na společnost, která se chtěla bavit, snažila jsem se z toho co nejrychleji oklepat, a snad se povedlo, kopla jsem půllitr vody, pár brutálních cigár a šlo se hrát:
S apárem se, ku-po-di-vu čekalo na Šmícu. Ten dorazil něco po osmé a mohlo se rozjíždět, první zahrály holky, myslím, že i jeden nebo dva nové songy, teď už si je, lesužel, nevybavím, ale líbily se mi, jako téměř veškerá tvorba. Zvuk byl čistý a trochu nelichotivý, ale holky si s tím poradily obstojně. Bylo to příjemný, i gdyž trochu zkrácený vystoupení.
Po nich se hned naskládali na pódijko Samochotijo, které jsem takhle čistě snad ještě neslyšela a líbilo se mi to moc, ty dva vokály jsou skvělý, výborně se doplňují/podporují. Kytary byly sice trošku upozadněný, ale alespoň byla změna oproti Dírové kytarové stěně :) Míra mi věnoval k dobru (?) píseň Národ, zasvěcení ví (nebo stačí přečíst si nedávný rýport o Rakušanech). Jsem ponaučena, už to víckrát neudělám, snad,... jestli mi to zase něgdy neujede... Kapelka si pak ještě krapet zarebelila, gdyž přetahovala hraní asi pět až deset minut přes desátou (což je na sídlišti v Lípě, podle zdejších strážců pořádku, ale totální průser), to už teda nešla šťáva do mikrofonů, páč basa měla problém s popruhem a tak si zvukař myslel, že se dohrálo. Míra rozhod, že se ještě nedohrálo, ale stejnak, zvukaři v deset padla, takže už mikráky nezapojoval :) a tak byla poslední píseň odeřvána "nasucho". Nikomu to nevadilo, slyšet to totiž stejně bylo... Nakonec naklusl pořadatel, že jako dost s legráckami...
Ochutnala jsem oba gulášky. Ten se sójovými boby byl dokonalý, pálivý gulage už byl na mě trochu moc pálivý, ale pálil hlavně po česneku, takže taky pecka. Vege "škvarkovka" (úsměvné :) byla taky dobrá, ale já nějak nejsem zvyklá tyhle věci jíst.
Jestli někdo fotil, tak si musím napsat o fotky...
Děkuju Kátě za akci, (klišé: i gdyby to mělo pohnout svědomím jednoho, tak to cenu má), mimo to jsme se výborně nadlábli a snad i nakonec vesele pobavili.
V noci jsem se svezla s Ráďou do Zwikau (dík) a ráno šla za maminkou na kafe.

5.11. Ceska Lipa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz