DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Human rights night - 10. 12. 2010 - Biograffs

14. prosince 2010 v 12:32 | Gs |  Reporty
A že jsem se dočkala... čeho? ... se záhy dozvíte. V pátek jsme s Eliškou ukuchtily gulášek, dvě a půl hodiny čistýho času nás krapet vyřídily, ale čekal nás koncert, který by nebylo radno zaspat.
Houstone, hlasím zážeh, očekávaný stav beztíže za 4, 3, 2.... Burning Steps odstartili večer bez zbytečného oplendování. Jak už jsem psala, feeling kapel z okolí (či prostředí) Mostecké pánve mě dostává na kolena a u Burning Steps tomu, jak jinak, není jinak. Energie těhle týpků je přes brnkačky a emopády ryze punková, což místy dokládají i vokály. Tahle kombinace se mi líbí, navíc kluci nemají tendence zpomalovat bo v písních upadat do mnohdy, sorry, že to tak říkám - nepotřebných - vyplizlostí (ale tak tý určitý kapele, která ty vyplizlosti hraje, samozřejmě potřebné přijdou, gdyž to tak cítí, to zase nikomu neberu, jó?). Gdyž už do něčeho "upadnou", tak to zavání metalem, nevim jakym, ale pískačky to jsou pozoruhodný. Takže nenudí. Takže obvyklý závěr: "takže víc než spokojenost".
Druzí Slave Driver mě bavili asi nejmíň, jako dobrý, řev luxusní, všechno tohle - to jó, ale na mě to bylo nemilosrdně monotónní. Navíc ty postupy, nevím, přišlo mi to takové ohrané, bez vlastní tváře, "takový to jak to hrajou teď všichni" v mý odborný terminologii :) Ale jo, ať si to hrajou, je to trend, od toho trendy jsou, aby jim lidé podléhali, ale myslím, že gdyž už nějakému směru kapela holduje, měla by za sebe přijít s něčím, co je naprosto (nebo aspoň trochu) protisměrné, aby jejich vložená energie nevysublimovala díky jednosměrnosti daného trendu/žánru. A to mi právě u Slave Driver chybělo. Přišli mi prostě okatě "modeloví". Nevim teda, asi mi nepřísluší tohle hodnotit, páč nemám naposloucháno, ale ptám se snad někoho?
Třetí Apostate, kteří byli oficiální hvězdou večera, mě nechytli ani za rukáv... natož za uši, nebo dokonce za to srdíčko... Líbily se mi zpěvy, to jako jo. Ale všechno ostatní mě štvalo: pískačky, ŽE BYCH CHCÍPLA, tenhle styl hry na kytaru prostě nechápu a tak se mi, pochopitelně, nelíbí (zkuste něgdo, ty vole, napsat, že to, že je nechápu, ještě neznamená, že nejsou dobrý - ANO, neznamená!). Sypačka jedna dlouhá... brr, fakt to není můj oblíbenej kotlík tohle. Plus teda stejnej problém jako u Slave Driver. Působilo to na mě šedivě. A navíc mi nebyli ani sympatický. Ty jo, já jsem fakt hrozná mrcha...
No a čehože jsem se to dočkala? Buried Near Roses, které jsem v poslední době prosrala dvakrát za sebou. Naprosto nezaujatě (páč mě maj stejně možná za kundu, takže žádná chvála z přátelství či rodinné přízně) musim říct, že jsou pro mě vítězové večera. Bavili mě prostě nejvíc. A možná jsem nebyla jediná, páč se na ně zběsile pařilo. Jestli jsou nejméně zkušení, tak ať. Jestli nosí kostkovaný košile a úzký kalhoty, který skoro nikomu na světě neslušej a prestižky, je mi to jedno. Na trendy a přidruženou problematiku mrdám, jednoduše proto, že spolu s Burning Steps jako jediní působili jako živý, SVÉRÁZNÝ organismus. Muzika mě maximálně bavila. Nemůžu říct, jestli někoho kopčej, ale můžu říct, že mi rozhodně nepřijde, že by hráli podle nějakýho linkovanýho modelu. Bylo to z nich. Bylo z nich cítit něco, co mi Apostate a Slave Driver ne a ne poslat. Co to bylo nevim, ale asi to pro mě JE důležitý. Poslední song byl perfektní, v tomhle směru bych ráda viděla kapelu se ubírati.
Konečně: akce dobrá, nula od nuly pošla, návštěvnost teda dostačující, ale mohlo by být líp, gulage sežrán. Co bylo fakt na hovno byl zvuk, ale to se snad časem ještě vychytá...
Fotky neeevííím, Drájvréé???
GS

P.S.: Další report a pár fotek můžete najít na Asshole.cz

10.12. Biograffs club
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Broumis Broumis | Web | 14. prosince 2010 v 13:51 | Reagovat

Tvoje REPORTY mě prostě baví :) Pokud to teda neodsíram zrovna já :D Ale fakt paráda, nemam rád takový ty odborný kecy, kterym nerozumim, ty očividně taky ne, takže mi report aspon něco řekne :) Jen tak dál :)

2 Jiřík Jiřík | E-mail | 14. prosince 2010 v 19:32 | Reagovat

I když jsem mohl slyšet jen Burning Steps, tak jsem si koncert užil :) Byli tak výborný, že jsem po 3 peckách na levý ucho neslyšel (myšleno doslova, ale v dobrém!!).. bylo to úžasný a kluci nezklamali!..... a pochvala tobě a Else! GULAGE epickej!!!! palec nahoru holky!! :)

3 GreenSister GreenSister | 15. prosince 2010 v 6:35 | Reagovat

Och, kluci, děkuji a děkujeme. A potvrzuji vražednou hladinu decibelů při BS :) GS

4 Mira Mira | 18. ledna 2011 v 19:05 | Reagovat

Snad jsi samou chválou neztratila slova? To se v DC nic neděje?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz