DC fans of extreme music! D.I.Y., recycle and play fast or die!

REP: Metalcore & dancecore night - DC, music club La Garage Nior, 5. 3. 2011

8. března 2011 v 11:48 | Gs |  Reporty
Metalcore & dancecore night - DC, music club La Garage Nior, 5. 3. 2011
V sobotu jsem se probrala vedle Verunky, která se stěží zhluboka nadechla, posnídaly jsme (taky stěží, páč se nám chvílemi vzteky pěkně svíralo hrdlo) a vyrazily do města - já domů a Va do nemocnice na rentgen. Doma jsem to během uklízení (jak mě se NECHTĚLO!) vyprávěla Fusce, která mi na dalšího půl roku dala zaracha na vyjížďky s BEGem. Na čtvrtou přišla Driverova Eliška, daly jsme si kávičku a pustili se do gulage, pak pro nás přijel Urbi, já se načančala a mohlo se jet. V Garáži jsme byli brzy (hudební produkce zde kvůli promítání ve vedlejším kině Sněžník začínají v deset) a tak jsem se stavila ještě v Biograffu vynadat Rendovi a zeptat se, zda si něco pamatuje :) Gdyž jsem se pak na desítku vrátila na místo konání koncertu, bylo prázdné… šla jsem tedy do roury na cígo a než jsem dokouřila mohlo být na sále na 60 lidí určitě… gdy a jak se tam vzali (či přistáli?) mi nebyl nigdo schopen vysvětlit.
Koncert otvírali domácí Buried Near Roses s tradičně namakanou show a novým basákem, ten podle mě obstál a kluci opět pobavili dav příznivců i lidí, kteří s nimi měli "premiéru". Baví mě jejich neotřelé nápady, hroty/zlomy a celkovej přednes, prostě to dávaj.
Druzí Collapse Beneath It z Prahy, hráli tento večer svůj historicky poslední koncert. Jak hudby, tak zpěváka jsem se, přes očividně nízký průměrný věk kapely, regulérně bála, nicméně vystoupení to bylo parádní. Odsejpalo, zpěvák měl hlas z jiného vesmíru, páč vydat tolik decibelů jedním hrdlem… to jsem snad ještě nigdy neviděla, respekt. Rozházeli svá poslední skupinová trika mezi lidi a uklidili se do zákulisí. No, povídaví kluci moc nebyli, takže z informace, že u mě nakonec spát nebudou, se mi docela ulevilo, beztak jsem se cítila jako po maratonu v krupobití.
Poslední, očekávaní rakouští Show Your Teeth, zaběsnili profi/suverénním vystoupením, gde mě zaujaly hlavně kytary a pěknej zpěvák, no a víc ten zpěvák, než ty kytary teda… Ba ne (ale ba joo!!!), komplet kapela pouštěla plnou palbu jak hudebně, tak pocitově silných tónů a souzvuků, ze kterých člověku běhal mráz po zádech. A výborně se na ně pařilo, tak za jedna!
Po koncertě jsem dojela zbytky gulage, Hanis dostal na schodech bubnem po chrpte (nechtíc od typa z CBI), Urbi mě hodil dom (dík) a tma…
Fotil Blejsn, ale ještě to tam nemá: http://blejsn.rajce.idnes.cz/ možná to už bude na Fuckbooku...
GS

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Driver Driver | 10. března 2011 v 12:32 | Reagovat

To zní jako pozitivní reakce :). Stejný pocit ze Show Your Teeth. Suverénní, sto deseti procentní nasazení, hudba ze srdce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré info, pozvánky, reporty či články neváhejte a posílejte na blu82b@seznam.cz